Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 5miesięcy temu założyłem gaz lpg do swojej audi a4 z 2000r.

Posiadam instalacje KME NEVO, wtryski matrix hs.

Spalanie na 100km to jakieś 15-16 litrów (miasto). Czy to jest normalnie spalanie?

Byłem u gazownika kilkakrotnie, twierdzi że wszystko jest okej.

Proszę o pomoc. Jakie jest u was spalanie? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest ok. Ja mam ten sam sterownik do tego wtryski hana. Mam tez "ciezka noge" srednie spalanie gazu to 10l/100. Wiekszosc silnikow ALT spala srednio 10 na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku było średnio 11, ale trochę deptałem ze świateł :P Ostatnio zszedłem poniżej, a teraz myślę też nie będzie 11 przy tym samym sterowniku i zielonych Hanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 5miesięcy temu założyłem gaz lpg do swojej audi a4 z 2000r.

Posiadam instalacje KME NEVO, wtryski matrix hs.

Spalanie na 100km to jakieś 15-16 litrów (miasto). Czy to jest normalnie spalanie?

Byłem u gazownika kilkakrotnie, twierdzi że wszystko jest okej.

Proszę o pomoc. Jakie jest u was spalanie? :facepalm:

Trzeba sprawdzić czy sonda żyje, posprawdzać ustawienia lpg szczególnie czy ciśnienie parownika nie wzrosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz sondy sprawdź mapę gazu i wtryski gazu . Może się okazać że jak jeździłeś na padniętej sondzie to wtryski gazu poszły i leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może kolega jeździ w dużym mieście i ciągle grzeje do spodu... trzeba to też ustalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie na podzespołach BRC średniego 10litrów nie przekroczyło.Ale to mam 70% trasa i 30% miasto i wioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja średnie spalanie mam 10l/100km a obecnie mam na fisie po 80h jazdy srednie spalanie 8,3 instalacja BRC;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem zapytać jak się sprawują instalacje lpg w silniku 2.0

jestem z Krakowa byłem u paru gazowników i każdy mi odpowiada że nie zakładają do tego silnika gazu i odradzają jego załozenie mówiac że lepiej zmienić samochód z motorem 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cie oklamuja jak najbardziej mozna zalozy do tego silnika tylko nie oszczedzaj na instalacji i wszystko bedzie hulac bez problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałbyś normalny wtrysk-pośredni to nie ma żadnych przeciwwskazań,

ale do FSI czy TFSI gazu się nie zakłada bo tam jest wtrysk bezpośredni,jest kilka kodów silnika do których gaz można założyć ale to jest raczej nie opłacalne-dosyć wysoka cena i dodatkowe podpieranie się silnika benzyną

---------- Post dopisany at 13:32 ---------- Poprzedni post napisany at 13:32 ----------

to cie oklamuja jak najbardziej mozna zalozy do tego silnika tylko nie oszczedzaj na instalacji i wszystko bedzie hulac bez problemu ;-)

kolego zobacz co ma w profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie na poziomie 11.5l lpg jest w normie? Instalacja Stag 300 isa2, reduktor KME Silver, wtryski OMVL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam pali 11 to sie cieszcie. Moje b5 w wawie pali 13, jezdze normalnie czasami przycisne. I za uja nizej zejsc nie moge. Brc sequent24

Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:30 ----------

Jak wam pali 11 to sie cieszcie. Moje b5 w wawie pali 13, jezdze normalnie czasami przycisne. I za uja nizej zejsc nie moge. Brc sequent24. 1.8 adr

Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pali do 10l instalacja STAG 4+ wtryski HANA i listwa jakoś WALTREK czy cos takiego ale jazda ekonomiczna bez jakichkolwiek szaleństw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pali do 10l instalacja STAG 4+ wtryski HANA i listwa jakoś WALTREK czy cos takiego ale jazda ekonomiczna bez jakichkolwiek szaleństw :)

musisz się zdecydować co masz za wtryski,hana czy valtek bo dwóch na raz mieć nie możesz

hana to mercedes a valteki to fiat 126p :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepał ~11 L średnio.

Raz najmniejsze średnie LPG miałem 8,03 na dystansie 160 km(Górska wąska droga za ciężarówką w dużej części)

największe miałem coś pod 19L tempomat i 200 :)

Moje dane zliczone z 10 tyś km przez 'fuelio'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę głównie po mieście (Gdańsk) do pracy mam blisko i wychodzi mi tak do 12 latem a teraz zimą to tak 13, ale więcej benzyny wciąga. Instalka to AEB KIng, reduktor i wtryski OMVL XXl Dream. Na trasie schodzi tak do 9 ale bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taxi kraków srednie spalanie 15l po miescie a na trasie schodzi do 10l instalacja stag 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...