Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja boczków (podłokietniki drzwiowe)


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Szukałem ale nie radze sobie za dobrze z tą szukajką to podpytam bo może już temat był poruszany.

Czy ktoś wymyślił regeneracje podłokietników drzwiowych ? Może ma ktoś pomysł czym lub u kogo możnabyło nanieść warstwę dla poprawy tych pościeranych elementów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu, osobiście to robiłem i wyglada jak nowe

Farbę dorabiałem w mieszalni bo mam kolor swing.

Z czarnym mniejszy problem

Dodam że mam to już ponad 7 miesięcy i nic się nie porysowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu, osobiście to robiłem i wyglada jak nowe

Farbę dorabiałem w mieszalni bo mam kolor swing.

Z czarnym mniejszy problem

Dodam że mam to już ponad 7 miesięcy i nic się nie porysowało

wziąłeś boczek do lakierni na dobranie koloru i zamówiłeś w sprayu po czym sam to malowałeś czy jak ? widzę żę te boczki mają strukturę więc zastanawiam się jak to u ciebie wygląda. Fajnie byłoby gdybyś rzucił się jakąś fotką ...

myślę też o regeneracji tunela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma struktury, może tobie chodzi o coś innego

Do lakierni zawiozłem tą zaślepkę za rączką - widać ją na zdjęciu (też malowana)

Proszę bardzo zdjęcie po pomalowaniu

DSCF2675_zps022b98c3.jpg

Dodam że tym sprayem pomalowałem obie rączki (kierowca, pasażer), ramka lewarka, popielniczkę, klamkę schowka,zapalniczkę i jeszcze mam chyba połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze to wygląda - chyba pójdę tym samym tropem ;)

a próbowałeś robić coś z tunelem ? u siebie mam strasznie sfatygowany od kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel to już gorsza sprawa, trzeba by pomalować cały aby nie było widać różnicy.

Pewnie by się dało, skoro pomalowałem dokładki i listwy drzwiowe sprayem i trzyma

Dodam że jakbyś zdarł farbę (dwie warstwy) to bedzie prawie jak nowe.

Rączki są malowane najpierw podkładem (u mnie taki granat) potem tą gumową farbą.

Jak zdarłem obie to boczek był szary, kolor podobny do pomalowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem malować swoje blendy od podłokietników ale okazało się że w ASO to wcale tak dużo nie kosztuje chyba z 80 zł i to już z tą powłoką która nie złazi zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma struktury, może tobie chodzi o coś innego

Do lakierni zawiozłem tą zaślepkę za rączką - widać ją na zdjęciu (też malowana)

Proszę bardzo zdjęcie po pomalowaniu

http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/DSCF2675_zps022b98c3.jpg

Dodam że tym sprayem pomalowałem obie rączki (kierowca, pasażer), ramka lewarka, popielniczkę, klamkę schowka,zapalniczkę i jeszcze mam chyba połowę

Ile płaciłeś za puszkę farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tunelem po nowym roku ruszam na hydrografike

Zapodaj foty jak już to zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za puszkę spray 400ml płaciłem coś około 40zł

Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdrapałem porysowaną powłokę gumową. Pod nią jest ( w moim przypadku) czarny kolor plastiku . Tak więc obyło się bez malowania a wygląda super. UWAGA: nie wolno używać do drapania ostrych przedmiotów aby nie porysować czarnej powierzchni. Najlepiej do drapania użyć plastik ze starej karty bankomatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku czarnego wnętrza pewnie się sprawdza, gorzej podejrzewam będzie w wnętrzu siwego koloru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdrapałem porysowaną powłokę gumową. Pod nią jest ( w moim przypadku) czarny kolor plastiku . Tak więc obyło się bez malowania a wygląda super. UWAGA: nie wolno używać do drapania ostrych przedmiotów aby nie porysować czarnej powierzchni. Najlepiej do drapania użyć plastik ze starej karty bankomatowej.

Trochę odkopię temat. Czy taki element da się doprowadzić do porządku? Tzn. szlifowanie i malowanie pomoże? Czy jest za dużo rys?

Znajomy pracuje w mieszalni farb, pomógłby mi z doborem farby.

ru4xr5fi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrap tą gumę i sam zobaczysz czy ci pasuje - jak nie masz uszkodzeń mechanicznych to może być całkiem ok. Po lakierowaniu powinno być wystarczająco dobrze - pytanie tylko czy na pewno warto (czy nie lepiej kupić durgiego nowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychzz robiłeś tą regenerację? Widzę, że jesteś z Olsztyna. Może spotkalibyśmy się i pokażesz mi jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychzz robiłeś tą regenerację? Widzę, że jesteś z Olsztyna. Może spotkalibyśmy się i pokażesz mi jak to wygląda?

hej Tomek,

u siebie "zdjąłem" gumę z tym elementów, ale wyglądało bardz super (tzn. z tyłu zostawiłem, ale z przodu już kupiłem nowe - tyle że ja miałem kolor siwy - swing). Na czarnym pewnie wygląda to zdecydowanie lepiej. Pokazałbym ci te boczki, ale nie mam jak bo samochód już sprzedałem.

Teraz mam inny samochód z grupy vag-a i mam podobną historię ;) i tu chyba tylko zdejmę tą gume i podejrzewam że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto wymienić na nowe, te rączki, zakładałem składane lusterka i wymieniałem rączkę od kierowcy, jakoś nieporównywalnie lepsza niż to co miałem. W aso za parę daszek można kupić nowki.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...