Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie delikatnie olej na katalizator


gsekulski

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelki pod napinaczem łańcucha nie zmieniałem . Ona jest przecież z tyłu po lewej stronie silnika a cieknie bardziej sprawie i olej kapie na rozrusznik . Niektórzy twierdzą że z prawej strony silnika nie ma kanałów olejowych i wyciek z pod głowicy oleju jest niemożliwy . Czy jest możliwe żeby leciało z pod uszczelki głowicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci pomóc na odległość. U mnie zanim zmieniłem uszczelkę pod pokrywą i pod napinaczem leciał olej po rancie pokrywy i gdzieś sobie skapywał na katalizator. Silnik jest pochylony i są możliwe takie dziwne zachowania. Musisz to dokładnie umyć i zobaczyć, innego wyjścia nie masz. A lepiej 5 razy umyć i 5 razy szukać wycieku niż podnosić głowicę. Staramy Ci się podpowiedzieć ale musisz dokładnie samemu się przyjrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Spoko .Dzięki . Silnik myłem , przejechałem parę km ,pęd powietrza roznosi olej po silniku i kapie na rozrusznik i dalej leci po skrzyni biegów. Na 95 % nie leci z pod uszczelki klawiatury . Jak ktoś ma pomysł jak ten wyciek zlokalizować to proszę pisać .


Może ktoś napisać jak wymienić uszczelkę napinacza łańcucha ? Mam zdjętą pokrywę zaworów . I jak działać dalej by wymienić tą uszczelkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczesniej o tym. Musisz ścisnąc napinacz ściskiem. Odkręcasz, podnosisz napinacz i wymieniasz uszczelkę.

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać temat wycieku oleju na rozrusznik?

U mnie rozrusznik delikatnie jest zaoliwiony i nie wiem póki co czy to efekt jeszcze z przed wymiany uszczelki pod klawiaturą czy jakiś niewyeliminowany wyciek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i ciekło z pokrywy zaworów i napinacza łańcucha uszczelkę pokrywy dokręcac z wyczuciem bo będzie ciekło dalej ja tak zmarnowałem 1 uszczelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mówicie ze silikon pomoże ,tez jestem po wymianie uszczelki bez silikonu i cieknie delikatnie na kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniales też uszczelkę pod napinaczem? Odrobinę silikonu daje się tylko w czterech punktach przy zalamaniach. Nie ma prawa nic cieknąć jak jest wszystko ze sztuką zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, przem8 napisał:

A wymieniales też uszczelkę pod napinaczem? Odrobinę silikonu daje się tylko w czterech punktach przy zalamaniach. Nie ma prawa nic cieknąć jak jest wszystko ze sztuką zrobione.

robił to mechanik, też uszczelkę pod napinaczem wymienił ,wygląda jak by ciekło gdzieś w rogu z boku pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...