Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie delikatnie olej na katalizator


gsekulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stwierdziłem wyciek oleju z silnika. Ostatnio sprawdziłem stan i widać że opadł na bagnecie. Dodam że pare razy zdarzyło mi się zobaczyć krople na śniegu pod samochodem. Pojechałem na kanał osiedlowy i zobaczyłem upaćkany silnik w jednym miejscu. Nie jestem ekspertem ale myślę że to albo uszczelka pod pokrywą zaworów albo może pod głowicą i tutaj moje pytanie czy to może być której z tych uszczelek czy jeszcze coś innego. Dodam że miałem przelany olej (gratulacje mechanikowi gdy zmieniał, okazało się że wlał 4 litry gdzie powinno być 3.6l - chyba że to mała różnica i nie jest tego powód) oraz ostatnio miałem problem z zaworem N75 i turbo mi przeładowywało także jak rozumiem było większe ciśnienie w silniku. Niżej wrzucam zdjęcia z tego co zaobserwowałem pod samochodem będąc na kanale:

20140127_185700.jpg

20140127_185848.jpg

20140127_185858.jpg

20140127_190657.jpg

20140127_190710.jpg

20140127_190751.jpg

Pomóżcie stwierdzić czy to jest któraś z tych uszczelek a jeżeli tak to która? Czy może co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego oleju zrobiłem...ciekło z uszczelki pokrywy zaworów. Jeśli chodzi o silikon ja wyszedłem w raz z firmowym mechanikiem z założenia, że tubka kosztuje ok 12zł więc cio go oszczędzać?:) dałem po całośco z obu stron uszczelki i jest wszystko już pięknie i nie cieknie. Co do uszczelek odradzam Febiego, nie jest zła lecz Victora Reinza jest spasowana już jak oryginał a Febiemu wiele brakuje do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie stwierdzić czy to jest któraś z tych uszczelek a jeżeli tak to która? Czy może co innego?

Moim zdaniem uszczelnienie przewodu olejowego do turbiny

Miejsce gdzie jest śruba i dwie podkładki - uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę pod pokrywą wymieniłem problem smrodu spalonego oleju w samochodzie pozostał. Postawiłem do mechanika i winne były 2 simmeringi. Tylko nie pamiętam gdzieś przy czujniku halla, a drugi na wale :) problem zniknął :]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem uszczelkę pokrywy i lipa cieknie olej na rozrusznik.Mam nadzieję że to nie wina uszczelki po głowicą .Jutro jeszcze raz tylko daję silikon. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie bo nie dałeś silikonu. Poczytaj na forum. Żeby mieć święty spokój trzeba dać silikon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez cieknie ale nei caly czas, ajak pocieknie to na rozgrzany katalizator to wiadomo dymi i smierdzi, w kabinie czasem tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i jak pisałem dalej leci olej na rozrusznik .Ta strona strona silnika jest cała w oleju .Cieknie na 100 % z góry. Prawdą jest ze nie dałem silikonu na uszczelkę . Nie jestem pewien czy nie leci z pod uszczelki napinacza łańcucha rozrządu .Zdejmują pokrywę zaworów chciał bym wymienić dla pewności uszczelkę napinacza , ale nie wiem czy dam radę bez rozbierania napinacz. .Numer oryginału tej uszczelki to 058198217 , jest to w komplecie pół księżyc uszczelka , oraz jeszcze jeden dodatkowy element i nie wiem co to jest dokładnie i gdzie to idzie . Z drugiej strony znajomy mechanik powiedział że według niego ulej cieknie z pod uszczelki głowicy i lipa jest po całości .Sam do końca nie wiem co robić .Może jest ktoś w stanie doradzić . Pozdrawianko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka głowicy nie ma zbytnio nic wspólnego z wyciekami oleju na zewnątrz... Dobry mechanior

Uszczelke napinacza wymienisz sam jak masz sciagacz do niego i jest to obowiązkowa wymiana przy okazji wymiany uszczelki dekla

Dodatkowo trzeba umieć robić to dobrze, jak dajesz DOBRY silikon czy tylko na rogach uszczelki czy na całej długości to pierwsza rzecz, nie odpalasz auta przez blisko dobę, a dwa w tym czasie dokrecasz pokrywę etapami i nakretkami w odpowiedniej kolejnosci wtedy masz pewność ze będzie git

Wysłane z mojej nowej Nokii 3310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj lubi puścić jeden z uszczelniaczy na wałkach rozrządu, i wydaje się wtedy że to cieknie spod uszczelki głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa trochę , bo ciężko zdiagnozować skąd to dokładnie leci . Spróbuję wymienić uszczelkę i dać silikon , zobaczymy czy to pomoże .Pozdrawianko .


Lipa . Uszczelka klawiatury jest ok . Dalej olej cieknie nie wiadomo skąd . :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...