Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb Sport czyli przełaczanie map w sterowniku po guziku:)


adrian998998

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy:) Przedstawiam Wam mój projekt. Skonstruowałem moduł który ma za zadanie przełączanie map w sterowniku silnika. Myślę że nie jednemu koledze się to przyda. Do uruchamiania tego modułu wykorzystałem ori guzik S (można nazwać trybem sport). Auto podczas zmieniania map normalnie się zachowuje, nie sypie błędami, nie szarpie wszystko odbywa się płynnie. W tej chwili opracowany jest do sterowników TDI EDC15+. Trafi się jakaś 1.8T do testów więc wydumam i do niej moduł. Filmiki które wrzucę przedstawiają 2 wersje Launch Control (2 różne softy) oraz na pierwszym sofcie mapa lajtowa a na 2 mocna. Widać to w filmikach jak auto się zachowuje po przełączaniu (słychać pracę silnika że jest bardziej agresywny) Pozdrawiam Adrian

Launch Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 idzie tez to zrobic?

W każdym EDC15 czyli w Twoim też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu pokazałeś ... :naughty:

ale za te tylne lampy w moim ex-B6 to :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam A6 ale mogło by być z jakimś ori włącznikiem

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze tylko numer sterownika jaki?? bo z końcówką 012, 019 bedzie chodzic mój moduł a z 018 nie. Musiałbym nowy projekt zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcecie zespolic z ori guzikiem czy włacznikiem hebelkowym...

Bardziej chodzi mi o koszt elektroniki, która przepina banki w sterowniku. Przycisk sam bym ogarnął.

BTW przepinasz banki automat <-> manual?

Jak możesz to napisz na PW jaki byłby koszt zrobienia Launch Control na obecnej mapie + dogranie standardowej mapy(jako opcji po włączeniu przycisku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcecie zespolic z ori guzikiem czy włacznikiem hebelkowym...

Bardziej chodzi mi o koszt elektroniki, która przepina banki w sterowniku. Przycisk sam bym ogarnął.

BTW przepinasz banki automat <-> manual?

Jak możesz to napisz na PW jaki byłby koszt zrobienia Launch Control na obecnej mapie + dogranie standardowej mapy(jako opcji po włączeniu przycisku).

To nie kodowania.

na jednym i drugim położeniu przełącznika masz kodowania, załóżmy że masz inne mapy pod manual i pod automat czyli masz dwa softy przełączane vagiem po ingerencji Ardiana będziesz miał to podwojone będziesz mógł mieć kolejne 2 softy przełączane vagiem. (na każdym położeniu przycisku masz 2 lub 3 kodowania to już zależy od wsadu i jak to ktoś ogarnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już rozumiem. Przełącznik jest podpinany bezpośrednio pod jakiś pin w sterowniku(ustawia tylko stan logiczny wysoki, niski itp)? Czy potrzebne jest jeszcze jakieś urządzenie pomiędzy sterownikiem a przyciskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1.8T me7.5 nie trzeba modulu mozna porezać soft w taki sposob ze bedzie sie dalo tempomatem przelaczać mapki ;) nie pamietam jak w edc15 ale mod uzyteczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...