Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kolo dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc wam . Posiadam Audi A4 B5 1.9TDI 90 km 96 rok . Chciałbym zapytać jak sprawdzic czy mam je na dwumasie czy nie bo chyba szykuje mi sie zmiana sprzęgła bo "łapie" dość wysoko . pozdro

Opublikowano
Czesc wam . Posiadam Audi A4 B5 1.9TDI 90 km 96 rok . Chciałbym zapytać jak sprawdzic czy mam je na dwumasie czy nie bo chyba szykuje mi sie zmiana sprzęgła bo "łapie" dość wysoko . pozdro

No i co z tego że łapie ci wysoko, mi i kumplom w podobnych furkach też tak łapie i jest ok. Ślizga ci się? Sprawdź sprzęgło czy się ślizga i tyle, będziesz wiedział czy kaput:wink:

Opublikowano

Masz jednomas . A to że łapie wysoko to nie problem a kwestia przyzwyczajenia.

Opublikowano

Łapanie sprzęgła zbyt wysoko to nie kwestia uszkodzenia dwu masy, a po za tym w swoim samochodzie nie posiadasz takowej.

Opublikowano

Z tego co zasłyszałem w serii 1Z było normalne sprzęgło, ale w AFN była już dwumasa. Dla mnie to jakiś spisek z dwumasami. Czym się różni 1.9 TDI od 1.9 TDI? Co jest wytyczną stosowania dwumasy. Jak zrobisz z 1Z 120 KM i masz normalne koło zamachowe jest ok, ale w AFN jak podjechałem do warsztatu, to: "Panie, nie zakładaj zwykłego koła zamachowego bo się silnik rozleci". To jest wszystko jakieś dziwne. Jeździłem wozami co miały zwykłe koło zamachowe zamiast dwumasy i jeździł ok, więc o co z tym wszystkim chodzi?

Opublikowano
Z tego co zasłyszałem w serii 1Z było normalne sprzęgło, ale w AFN była już dwumasa. Dla mnie to jakiś spisek z dwumasami. Czym się różni 1.9 TDI od 1.9 TDI? Co jest wytyczną stosowania dwumasy. Jak zrobisz z 1Z 120 KM i masz normalne koło zamachowe jest ok, ale w AFN jak podjechałem do warsztatu, to: "Panie, nie zakładaj zwykłego koła zamachowego bo się silnik rozleci". To jest wszystko jakieś dziwne. Jeździłem wozami co miały zwykłe koło zamachowe zamiast dwumasy i jeździł ok, więc o co z tym wszystkim chodzi?

To jest Diesel, duże drgania, obciążenia, dlatego dwumasowe koło zamachowe ma zadanie, żeby tłumić, ale nie lubi pałowania strzelania ze sprzęgła, zmiany biegów przy bardzo niskich obrotach, bo jest bardziej wrażliwe i szybciej się zużywa. Znowu sztywne koło zamachowe przenosi więcej telepania i szarpania niż dwumasowe. Oczywiście możesz sobie włożyć jednomas, jest tańszy, jednak już się kilkakrotnie spotkałem jak znajomi wkładali jednomas i narzekali, że to nie to i w końcu kończyło się na dwumasie.

Opublikowano

w 1z bylo zwykle sprzeglo w ahu i ahh jest dwumasa

Opublikowano

nie w kazdym ahu jest dwumas ja mam ahu i dwumasy nie mam jestem po wymianie sprzegla i mam jednomas,do polowy 97roku wkladali jeszcze zwykle sprzegla.

Opublikowano

Z tego co wiem to nie do polowy 97 a do polowy 98r w AHU byly jednomasy :)

Opublikowano

mi sie maży w 1z żeby była 2-masa (chodzi o komfort ) a dobra 2-masa długo wytrzyma .

Opublikowano

Ja za nic na swiecie nie wstawie zwyklego kola zamachowego.

Jezdzilem paroma autami z takim kolem co prawda nie jako driver i przerazilem sie jak wsio lata:facepalm:

Opublikowano

no ci powiem ze w takim golf III tdi 1z/ahu jeszcze to jakos daje rade bo mniejsza buda i mniejsze przeciazenia na skrzyni ( mniejsze kola ,inna skrzynia )

i bez -masy normalnie nic sie nie dzieje. w b5 skrzynia jak w ciezarowce ,buda ciezka ,duze kola i opony balony :whistling: . swoje to robi i sprzegla 1-masowe zle to znoszą w dieslu . gdzie 2-mas fakt szybciej pada i troche kosztuje ale pocoś go wymyślili :)

kolega w 1z w pasku b5 zamontowal nówke 2-mase to zupełnie inna jazda ,nie telepie ,nie zgrzyta ,super .tez chce takie ale nowego za 2tys nie kupie.

Opublikowano

Za 1,5 juz można dorwać zestaw z AWX:decayed:

Opublikowano
Za 1,5 juz można dorwać zestaw z AWX:decayed:

to lepsze jak z afn-a ?

Opublikowano

Jasne ze tak.popatrz na ile robia Nm AWX-a seryjne sprzegło zAFN-a nie wydali tego:wink:

Opublikowano

ja wiecej jak 130km nie chce .bo chce miec ori turbo te co mam a mam NOWE ORI t15 ( kupione w niemczech okazyjnie ) wiec troche pochodzi :naughty:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jak czytam wasze wypowiedzi o dwumasach. to stwierdzam ze zaden z was nie wie o czym gada :))

Opublikowano

Oświeć nas swoja wiedzą w tym temacie skoro nic nie wiemy o dwumasach.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Opublikowano

Po co skoro i. Tak będziesz lepiej wiedział. Powiem tylko tyle. Dam ci auto ze sztywnym zamiast dwumasy i sie nie kapniesz :)) moge sie założyć o co chcesz :))

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.