Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stylizacja przedliftowej B5 - ciekawe i efektowne pomysły


kordal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu zastanawiam się nam założeniem zderzaka od s4, ale ostatnio co raz bardziej przemawia do mnie jego cena. Fakt, wygląda to pięknie ale uważam, że jednak kosztuje taka przyjemność zbyt wiele i szkoda inwestować tyle w sam zderzak. Pomyślałem więc że może wy drodzy forumowicze będziecie mieli jakieś ciekawe pomysły jak można poprawić fabrykę tańszym kosztem, bo wydawać tysiac zloty na zderzak to przegięcie, a do tego progi których koszt byłby podobny albo wyższy:shock3: Sądze że już wiele osób doszło do podobnych wniosków, że zamiast wydając pieniadze na sam zderzak i progi, za ta sama kwotę można wprowadzić znacznie więcej modów.

A więc, co mógł bym zrobić ze zderzakiem? obecnie moje auto jes przedliftowe ale myślalem o założeniu poliftowego zderzaka, szerokiej listwie i poliftowych klamkach, dokładkach przód i tył w kolor, ale wtedy głupio wyglądałby czarny próg :kwasny: mam na dole drzwi listwy, które też prawdopodobnie będę chciał usunąć, co do proga to chyba nic lepszego niż jest obecnie się nie wymyśli.

Co sugerujecie zrobić. Tym razem pomińmy zderzaki rs4, s4 i progi s4 które rzecz jasna bezdyskusyjnie dają najlepszy efekt. Ale ja chce coś innego, a przy tym nie marnując na to jakiejś większej kasy. Czekam na ciekawe pomysły, zdjęcia, propozycje konkretnych części, przeróbek, cen modyfikacji (prócz cen malowania bo to załatwie we własnym zakresie) :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi tak czy tak będe wymieniał ;p bo kupiłem ją z uszkodzonymi tylnimi drzwiami więc na przednie drzwi też sie szarpne i bede miał komplet poliftowych ;p czyli jedyne co mozna zrobic srebrnemu sedanowi to ściema szyb, ładna felga, ale dla mnie to troche mało. można gdzieś dostać halogeny do przedliftowego zderzaka? jeśli tak to jakie ceny i gdzie. zderzak tez bede kupował bo mój jest trzaśniety w taki sposób że cięzko go będzie skleić, wole kupic cały, wiec stąd pomysł że może też polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/przerobka-zderzaka-282536/

Tu masz ciekawy pomysł na zderzak, zawsze możesz go trochę zmienić i może uzyskasz jeszcze lepszy efekt.

Poliftowe drzwi jak najbardziej, ale dochodzą do tego jeszcze błotniki przednie (szersza listwa itp.)

Jeśli chodzi o halogeny do przedlifta to:

- rezanie poliftowych w kratkach które masz - najtaniej

- wymiana całego zderzaka na polift lub inny

- podobno halogeny z wersji USA pasują do przedlifta

Skoro piszesz o kupnie zderzaka tak czy inaczej to bierz wszystko z polifta i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie to będzie najlepsza opcja, błotniki też jej zmienie, ale maska zostanie, ew grilla zmienie/poprawie. A co z listwami nad progami? zostawić je czy wykasować jak już kupie poliftowe drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie to będzie najlepsza opcja, błotniki też jej zmienie, ale maska zostanie, ew grilla zmienie/poprawie. A co z listwami nad progami? zostawić je czy wykasować jak już kupie poliftowe drzwi?

Jeśli chciałbyś dół pomalować w kolor w sensie dokładki zderzaków to najlepiej wywalić te listwy dolne z drzwi. Malowanie ich nie ma sensu bo są gumowe. Po wywaleniu ich i tak będziesz musiał pomalować drzwi przynajmniej od listwy tej szerokiej z drzwi w dół. Można byłoby wtedy te progi które masz pomalować też w kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten zderzak to naprawdę nieźle facetowi wyszedł :decayed: ale chyba jednak zrobie jej zwykły lift, drzwi szeroka listwa klamki inne, błotniki i zderzak z halo na przód, jakaś fajna felga może wleci, ciemne szyby, inny grill i powinno być ładnie. Później przyjdzie czas skupić się na wnętrzu a tam już jest większe pole do popisu :naughty:

a przy okazji malowania auta przeszło mi też przez myśl coś takiego LIP Spoiler Lotka klapy Audi A4 B5 Sedan S4 ABS (3793507624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i myślałem też aby tylnie lampy okleić czerwoną folia... nie zeszpeciło by to całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co chcesz zrobic przekroczy zakup przedniego zderzaka, tyle że kupno zderzaka przedniego S4 i zostawienie reszty seryjnej będzie głupio wygladało, jak montujesz taki zderzak to musisz dokałdke i progi dać w kolor, inaczej przód wizualnie siedzi nisko i nie pasuje do lini nadwozia A4.

Niechcesz prógów od S4, nawet jeśli byś chciał to wiedz ze nie są do kupienia od reki, mozesz na nie polować i nawet rok czasu:whistling: montują również przerobione progi od omegi B, całkiem dobrze to pasuje.

Wymiana drzwi na poliftowe wiaze sie ze zmianą przednich błotników. Jak kupisz same poszycia(nie jestem pewien czy pasują) to wyjdzie w miare tanio(jak kupiłem tylne blachy za 179zł w kolorze). Mozesz usunac z nich listwy dolne i środkowe, zrobić na gładko i tak musisz malowac i tak, wiec trzeba liczyć że zakup drzwi wyjdzie Cie z 700zł, malowanie min 800zł, błotniki cieniowanie 200złx2. Progi fabryczne dajesz w kolor 150-200złx2.

Przedni zderzak jak masz zmieniac i zalezy Ci na halogenach to kupujesz poliftowy, szkoda czasu na rezanie halogenów, masz P&P halogeny z USA, ale ich cena przerosnie opłacalnosć zakupu, tak wiec polecam brać zderzak poliftowy najlepiej ze spryskami, ale wiedz ze taki zderzak kompletny to 600-1000zł i do tego malowanie. Mozesz go przerobić na gładko zaspawując wneke i robiac na stałe dokładki(mozesz zobaczyc efekt u mnie). Jeśli pospawasz dokałdki to tylny zderzak również zalecam pospawać(kolejne koszty malowania). Urucomienie sprysków wiąże sie z wymianą zbiornika płynu(dodatkowy koszt). Jka juz robisz go na polifta warto zmienic lampy przednie(200-600zł).

Tak wiec jak podejmiesz sie takich modów proponuje skończyc na malowaniu całości auta, wyprowadzic go na gładko(tak jak auto solara). Czyli gładkie fronty, drzwi bez listw, usuniety kierunek w błotniku+ znaczek jak zostajesz w przedlifcie, mozesz zaspawać wycięcie na wydech w tylnym zderzaku(jak u ślepego) i masz super clean A4:naughty:

Ogólnie przejrzyj sobie galerie B5, watek OEM mods:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usune tylko listwy dolnie ale proga i dokładek nie będe malował chyba, ale jeszcze zobacze czy mi przyjdzie coś do głowy, bo narazie jestem na etapie planowania co robić zanim zaczne coś kupować.

Kowi.. co do malowania to wiem jakie są stawki, mam jednego lakiernika kilka lat więc w tym temacie się orientuję, a lampy przód już mam założone polift, to było pierwsze co w niej zrobiłem po zakupie :wink:. A to chce zrobić, fakt, przekroczy zakup przedniego zderzaka ale pomijając to że jest cięzko znalezc jakis ładny zderzak i progi od s4 to są drogie i w tej samej cenie moge więcej rzeczy zmienic przy aucie :naughty:

A czy powie mi ktoś czy ten lip na klapę tylnią nie oszpeci samochodu? plus do tego tylnie lampy w czerwoną folie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc radze Ci kupić

1. przedni zderzak poliftowy, ogarnać go na gładko, dokładki dolnej nie zgrzewać, ani nie malować, ewentualnie w czarny połysk(niewiem jaki masz kolor auta obecnie)

2. usunąć dolne listwy, drzwi i tak idą do malowania

3. oczyscić progi i wygładzić, jeśli dokładka pójdzie w czarny kolor to progi pomalowac, jak zostaje w kolorze plastiku, progi potraktować strukturą imitujacą plastik

4. tylna dokładke kupić pod PDC i zaspawać dziury po czujnikach. Pomalować w czarny połysk, albo potraktować strukturą.

5. Kupić felge 18cali

6. kupić gwint

7. Lip spojler daje rade

8. Projekt zakończyc jakąś gustowna końcówką wydechu

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc radze Ci kupić

1. przedni zderzak poliftowy, ogarnać go na gładko, dokładki dolnej nie zgrzewać, ani nie malować, ewentualnie w czarny połysk(niewiem jaki masz kolor auta obecnie)

2. usunąć dolne listwy, drzwi i tak idą do malowania

3. oczyscić progi i wygładzić, jeśli dokładka pójdzie w czarny kolor to progi pomalowac, jak zostaje w kolorze plastiku, progi potraktować strukturą imitujacą plastik

4. tylna dokładke kupić pod PDC i zaspawać dziury po czujnikach. Pomalować w czarny połysk, albo potraktować strukturą.

5. Kupić felge 18cali

6. kupić gwint

7. Lip spojler daje rade

8. Projekt zakończyc jakąś gustowna końcówką wydechu

:hi:

Kowi - nasz klubowy stylista:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry stylista :kox: pomysł mi się podoba, wszystko jak najbardziej na tak.

kolor auta mam srebrny więc dokładki w czarny połysk mogłyby zrobić niezła robote, ale trzy pytania:

1. czy oryginalne czarne nakładki progowe malować w czarny połysk tak jak dokładki zderzaków? może i by to efekt poprawiło ale będzie na nim bardzo widać każdy brudek, a jak wszyscy wiemy te progi się brudzą w pierwszej kolejności po wyczyszczeniu audi...

2. co zrobić z lip'em na klapie? malować w połysk, zostawić czarny mat, czy robić w kolor?

3. niech się ktoś wreszcie wypowie czy czerwona folia na tylniej lampie to dobry czy zły pomysł :strachliwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. - w kolor budy

3. dobry pomysł, czerwona folia na wstecznym tak jaku kolegi z forum michał_s87 http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/Oficial/DSC_0014a.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak pomalujesz dokładki w połysk czarny to i progi, bo jak to bedzie wygladać... albo wszystko albo nic, te progi nie są gładkie, mozesz spróbować to wygładzić dla lepszego efektu. A co do brudzenia tego nie przeskaczysz, ale jakostym bym sie nie martwił, przecież masz wode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, dobra to pomysl juz mam, ogarne mechanike i bede bral sie remont budy, na koniec wnetrze. Dzieki wszystkim za rady

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radze nie usuwac dolnych listw jak nie masz progow od eski a i tak jest szpara miedzy drzwiami a progiem i sam prog wizualnie zamaly a dwa tym zabiegiem cofasz auto do rocznika 95-97.. a4 bez domalowanych dokladek wyhlada jak seria i wtedy tylko dobra gleba i kolo ratuje calosc. wg mnie maluj dokladki progi i listwy a jak nie to rob jak kowi radzi ale to juz rzezba i jak sie zastanawiasz nad zderzakiem es czy drogi to na rakie mody typu wszystko na hladko nie jestes gotowychyba ze masz zaprzyjaznioneho lakiernika i blacharza. ale wiedz ze bez gleby i kola sobie mozesz dlubac i dlubac i efektu wow nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi lift , usunięcie listw , dokładki w kolor i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaviozo właśnie o to chodzi, że posiadam zaprzyjaźnionego lakiernika :wink: co do zderzaka od esy to mi się podoba, byłbym w stanie go kupić ale moim zdaniem to troche nierozsądne gospodarowanie kasą kupując sam zderzak za przeszło 1k, w to miejsce można coś innego zrobić.

Jak narazie to skłaniam się do pomysłu z usunięciem tego gumowego szajsu na dole drzwi, fakt szczelina będzie większa, ale chciałem kupić dokładne tylnią pod pdc, wygładzić próg i zrobić cały dół auta w połysk, bleby jako takiej nie przewiduję, do tej pory jeździłem na zwyklych zawieszeniach, w swojej mam według wlepy zawieszenie 1be, może ewentualnie inne niższe springi do niej trafią. Felgi wyobrazałbym sobie w tym zestawie łopaty 17" z A8.

Wracając do kwestii pakietu z esy to moim zdaniem sam zderzak bez zmiany progów będzie wyglądał nie zbyt spójnie.

A więc:

-drzwi polift z szeroką listwa + polift klamki

-błotniki polift

-zderzak przód polift (najlepiej ze spryskami)

-usunięcie listew dolnych drzwi

-dokładka tylniego zderzaka pdc (jak się trafi to może i w komplecie ze zderzakiem polift)

-dokładki zderzaków oraz progi w czarny połysk / rozważam też zrobienie w kolor nadwozia, ale jakoś to do mnie nie przemawia

-na tylnia klape lip z postów w/w umalowany w kolor

-lampy tylnie oklejone czerwoną folią

-ściema szyb

-felga 17" (wzór wybiorę na wiosne jak będę to wszystko robił)

-zmiana wydechu końcowego lub jakieś zgrabne końcówki

-niższe springi

- ewentualnie zrobić coś z grillem

Póki co taka jest moja koncepcja, jeżeli coś z powyższych robiliście u siebie, lub widzieliście u kogoś innego jaki to przynosi efekt to prośba do was podzielcie się linkiem :cool:

A takiej konfiguracji jeszcze bepięć nie widziałem, najbardziej ciekaw jestem tego jak by wyszło to usunięcie listew dolnych + dokładki czarny połysk :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...