Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Może jakiś lakiernik podpowie


prezesik

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie drzwi na wymianę jako za naklejkę mam ly7m to takie postanowiłem zakupić dzis chciałem je zamontować i tu zonk

2ede5yqa.jpg

Czy kolor ly7w jest ciemniejszy niż ly7m? To by wiele wyjaśnialo sprzedali mi inny kolor a jeśli nie oznacza to ze ja mam inny kolor auta malowany był czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może być tak jak piszesz czyli pomyłka, ale niekoniecznie, dokładnie te same drzwi u siebie wymieniałem przy kolorze zielonym te same kody lakieru a odcień jest inny.

Po prostu nie każde auto jest użytkowane w takich samych warunkach i lakier inaczej się "starzeje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Kolego moja B6 jest w oryginalnym malowaniu LY1X - niestety już sam kolor jest nie często spotykany. W chwili kiedy chciałem dobrać lakier w autoryzowanym serwisie zostałem poproszony o to by dla pewności podjechać autem lub dostarczyć oryginalnie malowany element nadwozia inny niż lusterko lub zderzak np. klapkę wlewu paliwa. Zdziwiłem się. Na pytanie dlaczego skoro jak byk widnieje we wklejce zapis "LY1X" otrzymałem odpowiedź - "bo ten kolor występuje w dwóch odcieniach". Przy następnej wizycie w aso na podstawie klapki dobrany został odcień - do mojej karoserii pasował ciemniejszy. Tak to wyglądało w moim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze przecież można pomalować. Przy kłopotach warsztatowych lub finansowych zamiast natryskowo można od biedy pędzlem lub wałkiem.

Gdybym chcial malować to nie kupował bym drugich

Wysłane z mojego kalkulatora:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze przecież można pomalować. Przy kłopotach warsztatowych lub finansowych zamiast natryskowo można od biedy pędzlem lub wałkiem.

Następna genialna rada kolegi ryszard1977 :polew: pędzlem to co najwyżej możesz pomalować sobie sufit... (i to w piwnicy). Sorry, ale wolałbym zamontować drzwi w innym odcieniu, niż przemalowywać je pędzlem... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge sprawdzic dokladnie jaki mam kolor nadwozia moze ej ktos przemalowal ?

Swoja droga mam nauczke kupowania przez internet

Wysłane z mojego kalkulatora:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dobrał kolor i przemalować, kolor po przebiegu kilkuset km zużywa sie, jak malowałem drzwi w q7 w aso bo miałem przerysowane z parkingu (dewotka z wózkiem sic!) to i tak dobierali a auto miało 70k przebiegu, tak samo jak kupiłem zestaw naprawczy za 70zl co jest troche lakieru i bezbarwny to i tak sie różnił, a lakiernikiem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze przecież można pomalować. Przy kłopotach warsztatowych lub finansowych zamiast natryskowo można od biedy pędzlem lub wałkiem.

Spamujesz gościu w kilku tematach.

Ogarnij się albo będzie raport do moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze przecież można pomalować. Przy kłopotach warsztatowych lub finansowych zamiast natryskowo można od biedy pędzlem lub wałkiem.

napewno bedzie bardzo zadowolony jak tak zrobi,

odcień nie pasuje i jest problem a tu taka porada :grin:

to już lepiej jedzić tak jak jest, a żeby było tak jak z fabryki to tylko dobry lakiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...