Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potężne spalanie na postoju


Robero321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam ASN a i dziwnie się zachowuje wskazanie spalania (na postoju) - pokazuje 7 - 9 litrów czy to normalne ?

Czy coś jest z tym nie tak a jeśli tak to co ?

Mam od niedawna go i odkąd go mam tak pokazywał to sporo więcej niż powinien faktycznie zużywać tym bardziej że w trasie spala poniżej 9 litrów a przynajmniej takie pokazuje średnie zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej nie ma wskazania postojowego. To co pokazuje to pewnie ostatnie wskazanie przed zatrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie mam ASN a i dziwnie się zachowuje wskazanie spalania (na postoju) - pokazuje 7 - 9 litrów czy to normalne ?

Czy coś jest z tym nie tak a jeśli tak to co ?

Mam od niedawna go i odkąd go mam tak pokazywał to sporo więcej niż powinien faktycznie zużywać tym bardziej że w trasie spala poniżej 9 litrów a przynajmniej takie pokazuje średnie zużycie.

7-9 Litrów na postoju, to przegoń go od świateł do świateł i w ostatniej chwili hamuj to ci wskoczy i 40 chwilowego i do puki nie ruszysz to ci nie spadnie a więc nie panikuj, z rana jak startujesz to też spalanie masz wysokie, i również jeśli nie ustabilizujesz jazdy to będzie cały czas wysokie, :wink: Spalanie poniżej 9 w trasie hmm kurcze to musisz pedał gazu tylko muskać :wink: bo ja z tego co pamiętam to takie spalanie pojawia się ja próbuję dotknąć pedał gazu na 5 biegu i nie przekraczając 80 km/h.

Chcesz mieć pewność dokładną wskazania co do spalania, zatankuj do pełna zrób odcinek 100km, i do tankuj do pierwszego odbicia, i sobie zweryfikujesz, oczywiście fis a rzeczywiste spalanie może się różnic nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aro51 chyba słusznie zauważył że to spalanie w Audi to nie jest tak jak w Wv czy np. Skodzie gdzie komputer podaje spalanie w czasie czyli l/h tu podaje w l/100km więc jak auto stoi to i to spalanie wywala w górę tak mi się wydaje. Jeśli chodzi o spalanie to w lato ciężko mi było zejść poniżej 10 litrów w zimę na zimówkach bez problemu w trasie poniżej 9 ostatnio miałem 8,7 8,8 średniego spalania przy prędkości około 70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ostatnio do 100 km/h i spalił mi 8L ;) A co do wskazań spalania chwilowego to komputer pokazuje ostatnią wartość jaka była pred zatrzymaniem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...