Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja podświetlanych klamek


psychol1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem podświetlane klamki i mam problem z drzwiami pasażera przód mianowicie w jakie piny się wpiąć aby działało np od przycisku sterowania szybą pasażera pozdro


już mam dzięki rabbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta oryginalna dioda w tym przezroczystym plastiku w którym miejscu się znajduje ? Czy jest konieczna aż taka ingerencja cięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że komuś się przydało :)

A ta oryginalna dioda w tym przezroczystym plastiku w którym miejscu się znajduje ? Czy jest konieczna aż taka ingerencja cięcia ?

oryginalna żaróweczka wchodzi w ten okrągły wąski otworek (Drugie zdjęcie. Od spodu.)

Przerobiłem kilka rodzai diod i to wydaje mi się najbardziej optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pomyślałem że można by było dać mocniejszą diodę w oryginalne miejsce. Tym bardziej że teraz w diodach można przebierać do woli ;)

Będę u siebie rozbierał tylny boczek to przy okazji zobaczę jak to wygląda czy nie można by było wstawić jakieś mocniejszej diody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pomyślałem że można by było dać mocniejszą diodę w oryginalne miejsce. Tym bardziej że teraz w diodach można przebierać do woli ;)

Będę u siebie rozbierał tylny boczek to przy okazji zobaczę jak to wygląda czy nie można by było wstawić jakieś mocniejszej diody ?

Problem jest tego typu, że ciężko dopasować coś w ten oryginalny otwór. Jak coś dopasujesz to będzie za słabe, a jak dopasujesz że będzie świeciło odpowiednio to dioda nie wejdzie w otwór. Czyli wychodzi z tego że trzeba ciąć. Możesz kombinować z diodami smd ale według mnie za bardzo one grzeją i trzeba jakiś radiator zastosować. Nakupiłem różnych , różnistych diod i dideczek i według mnie najlepsze są te co zastosowałem. Zresztą jak popsujesz ten plastik to nie będzie tragedii bo w ASO kosztuje groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis, gdzie wpiąłeś wtyczkę?

Ja już miałem podświetlenie i nie miałem problemów z podłączeniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie łajza :D przecież kabel zasilania został tak stworzony do wtyczki diody idzie :D

Do autora tematu:

A próbowałeś przykleić taśmę do światłowodu doczołowo bez cięcia ?

Czy działa 'ściemnianie' ?

Mam jeszcze jedną szaloną myśl aby nakleić jakiś rodzaj 'odbłyśnika' na światłowodzie może wtedy dioda będzie świeciła lepiej.

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie łajza :D przecież kabel zasilania został tak stworzony do wtyczki diody idzie :D

Do autora tematu:

A próbowałeś przykleić taśmę do światłowodu doczołowo bez cięcia ?

Czy działa 'ściemnianie' ?

Mam jeszcze jedną szaloną myśl aby nakleić jakiś rodzaj 'odbłyśnika' na światłowodzie może wtedy dioda będzie świeciła lepiej.

Jest opcja zrobienia modyfikacji bez cięcia. Trzeba zastosować diodę smd coś w tym stylu:

http://elektronikab2b.pl/katalog-produktow/produkt/2212-diody-smd-led-o-mocy-2-3-i-5w-o-skutecznym-rozpraszaniu-ciepla

ale do tego trzeba by było zrobić jakiś układ a ja się już tak na tym nie znam. Pozatym strasznie się grzeją te diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie łajza :D przecież kabel zasilania został tak stworzony do wtyczki diody idzie :D

Do autora tematu:

A próbowałeś przykleić taśmę do światłowodu doczołowo bez cięcia ?

Czy działa 'ściemnianie' ?

Mam jeszcze jedną szaloną myśl aby nakleić jakiś rodzaj 'odbłyśnika' na światłowodzie może wtedy dioda będzie świeciła lepiej.

Jest opcja zrobienia modyfikacji bez cięcia. Trzeba zastosować diodę smd coś w tym stylu:

http://elektronikab2b.pl/katalog-produktow/produkt/2212-diody-smd-led-o-mocy-2-3-i-5w-o-skutecznym-rozpraszaniu-ciepla

ale do tego trzeba by było zrobić jakiś układ a ja się już tak na tym nie znam. Pozatym strasznie się grzeją te diody.

Nie nie, chodziło mi o przyklejenie dobrą taśmą tych diód doczołowo do plastikowego światłowodu, czyli pełna możliwość powrotu do starych ustawień.

Czy ściemnianie (to przy kierownicy) Tobie działa na klamki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie nie, chodziło mi o przyklejenie dobrą taśmą tych diód doczołowo do plastikowego światłowodu, czyli pełna możliwość powrotu do starych ustawień.

Coś w stylu jak jest na drugim zdjęciu?


Czy ściemnianie (to przy kierownicy) Tobie działa na klamki ?

Wiesz że nie wiem , nigdy nie zwracałem na to uwagi . Jak mam ustawione na max i nigdy tego nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chodziło mi o przyklejenie dobrą taśmą tych diód doczołowo do plastikowego światłowodu, czyli pełna możliwość powrotu do starych ustawień.

Coś w stylu jak jest na drugim zdjęciu?

Czy ściemnianie (to przy kierownicy) Tobie działa na klamki ?

Wiesz że nie wiem , nigdy nie zwracałem na to uwagi . Jak mam ustawione na max i nigdy tego nie zmieniałem.

Dokładnie, jak na drugim zdjęciu. Postaram się tak wykonać mój mod i wrzucę tu foty :) a jak nie będzie git to zrobię jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie, jak na drugim zdjęciu. Postaram się tak wykonać mój mod i wrzucę tu foty a jak nie będzie git to zrobię jak Ty

Mogę Ci powiedzieć od razu że to nie zagziała. Musi być podświetlone "od czoła" tak jak masz np. podświetlone półki szklane w meblach. Jak położysz diody na półkę od góry to krawędź nie będzie świeciła.



Czy ściemnianie (to przy kierownicy) Tobie działa na klamki ?

Byłem specjalnie sprawdzić i faktycznie na klamki też działa ściemnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, przykleiłem/wcisnąłem swój spreparowany pasek led ponad najszerszą część plastiku i mam taki sam efekt :)
Ściemnianie też działa.

Super sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

b79893a4b51a.jpg

ffa848d42ae1.jpg

b05e58285b1d.jpg

794405e5e0e8.jpg

23c50c1d3c52.jpg

A montaż wyglądał następująco:

Wykonanie instalacji diodek

diody+goldpiny+termokurcze+kabelek 2-żyłowy

421a54990989.jpg

W taki sposób instalujemy
taśmę dwustronną odklejamy i przyklejamy w boczku ponad klamką (niestety brak zdjęcia)

eb322ee94de1.jpg

Plus tej metody jest taki, że możemy łatwo przeróbkę zdemontować i wrócić do oryginału.
U mnie także ściemnianie działa :D

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...