Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Wyciek oleju w dziwnym miejscu


gadzior.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po powrocie z wakacji i otworzeniu maski moim oczom ukazał się nieznaczny wyciek oleju.

5589fef1f9f79f97.jpg

398adcc4eeefcecd.jpg

Wygląda na to że wycieka z grubego węża który dochodzi do małej chłodnicy (po prawej stronie stojąc przodem do samochodu).

Może ktoś napisać od czego jest ta chłodnica i dlaczego pojawił się tam olej? Czy ma to coś wspólnego z filtrem odmy, czy raczej z padającą turbiną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta chłodnica to intercooler, zadanie to chłodenie powietrza tłoczonego przez turbinę do dolotu. Jeżeli masz tam spory wyciek to oznaczało by, że turbina bierze Ci olej. Odkręć opaskę, ściągnij węża i zobacz ile jest tam tego oleju. Ten wyciek może też wskazywać, że masz nieszczelnośc w dolocie . Auto nie kopiciło ci lub nie było słabsze jak jeździłeś w ostanim okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć opaskę, ściągnij węża i zobacz ile jest tam tego oleju. Ten wyciek może też wskazywać, że masz nieszczelnośc w dolocie . Auto nie kopiciło ci lub nie było słabsze jak jeździłeś w ostanim okresie?

Wąż w środku był brudny w oleju ale dużej ilości oleju to tam nie było. Jeżeli chodzi o silnik to puszcza czarnego kopcia na zimnym ale małego. Na ciepłym nic takiego się nie zdarza. W mocy silnika nic nie zauważyłem pracuje normalnie, żadnych spadków mocy.

Czy wymiana filtra odmy może coś temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć opaskę, ściągnij węża i zobacz ile jest tam tego oleju. Ten wyciek może też wskazywać, że masz nieszczelnośc w dolocie . Auto nie kopiciło ci lub nie było słabsze jak jeździłeś w ostanim okresie?

Wąż w środku był brudny w oleju ale dużej ilości oleju to tam nie było. Jeżeli chodzi o silnik to puszcza czarnego kopcia na zimnym ale małego. Na ciepłym nic takiego się nie zdarza. W mocy silnika nic nie zauważyłem pracuje normalnie, żadnych spadków mocy.

Czy wymiana filtra odmy może coś temu zaradzić?

norma........ troszke oliwki w dolocie :wink4:

jak będzie dużo to lipa < puszczająca tubinka> "uszczelniacz"

wypłukać i jeżdzić

a odma ..... zaleca się wymiane :wink4:

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś podczas czyszczenia zauważyłem wyciek oleju z węża od turbo.

http://img38.imageshack.us/i/turboj.jpg/

Wcześniej myślałem że to przez blaszkę która była włożona przez mechanika w miejsce które wskazuje niebieska strzałka. Blaszke wywaliłem i dalej jest wyciek. Najprawdopodobniej to z węża(strzałka czerwona)

http://img199.imageshack.us/i/turbo3.jpg/

Na dole z węża która idzie od dołu turba też jest olej. Skąd ten olej i z czego jest ten wyciek?? To przez turbo?? Czy odma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafał

Najprawdopodobniej to z węża(strzałka czerwona)

masz dziure w dolocie w standardowy miejscu :naughty:

Wyjmij ten wąż i sprawdż czy nie jest dziurawy lub sparciały.....

jak będzie cały do dociągnij opaski....

jak dziurawy to wymień...

ot i cały problem :wink4:

Na dole z węża która idzie od dołu turba też jest olej

to samo co wyżej...

Skąd ten olej i z czego jest ten wyciek

olej w dolocie to standard [czyt..niewielka jego ilość] a wyciek z nieszczelności...

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...