Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w skrzyni


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znam się na skrzyniach i mam takie pytanie. Czy olej w skrzyni się wymienia albo chociaż jakoś sprawdza?? Mam soją OOOO od 2 lat ale dopiero teraz pomyślałem o skrzyni chociaż nie miałem i nie mam z nią żadnych problemów... (odpukać) :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad pół osią z prawej masz korek do nalewania i sprawdzania stanu korek spoustowy jest na dole na specialny klucz spinline coś takiego olej to 75w90 2.25 l wchodzi

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

ja wlewałem castrol transaxle coś takeigo złote butelki czerowny korek poszło 5x0.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 220 000 licznikowego przebiegu wyleciała woda ..... tzn przperacowany olej parę zł to to kosztuje ale to też się wymienia jak płyn do wspomagania ,plyn hamulcowy a ludzie o tym zapominają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nikt raczej o tym nigdy nie mówi a jakoś ostatnio mnie tknęło, ażeby wymienić... Przebiegu mam niby 230 000 i pewnie drugie tyle w pamięci a olej zapewne od nowości... Za tydzień chcę się wziąć za to. Jaki jest koszt mniej więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewalem. Miałem wymieniać, ale zapomniałem :decayed: trzeba by się tym zająć w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 120 zł za olej ori 3x1L

castrol kosztuje chyba 25zł buteleczka 0.5 popatrz na allegro

i kupuj w 0.5L bo litrowe to podbno podróby tak mi powiedział pewnien Pan w sklepie u którego kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 120 zł za olej ori 3x1L

:facepalm: Kolego nie wypisuj takich bzdur

Ok.120zł ori olej to chyba za 1 L a nie za 3L

Mam na myśli ori olej ...G 052 911 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego.Dlaczego w 1l bańkach są podróby a w 0.5l nie? Sory ale po mojemu to nie ma sensu.Sam wlałem w tym tygodniu castrola w 1l bańkach.Kupiłem w sklepie z certyfikatem Castrola. Stary olej miał kolor czerwono-brązowy. Po wlaniu castrol 75w90 transaxle biegi wchodzą z dnia na dzień lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ skrzynia płuka się świeżą oliwą i wypłukuje osad z synchronizatorów dlatego biegi lepiej pracują - wymiana oleju w skrzyni jest czasem najtańszym lekiem na wiele dolegliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też się przymierzam do wymiany oleju w skrzyni w mojej bestii :D Audi a4 b5 1.8 Mam pytanie jaki jest potrzebny klucz do śruby spustowej jak i śruby gdzie się wlewa olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wchodzil tobie ciezkp drugi bieg podczas mrozow ?

To nie wina oleju czy sprzegła to skrzynia synchronizator 2 bieguchociaż gdzieś czytałem że wymienili synchronizator i dalej mieli to samo.Ja mam nowy olej nowe kompletne sprzęgło z dwumasem i dalej mam to samo w zimowe dni ale jeśli wrzucisz z jedynki na luz i na dwójkę to lekko wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ok 120 zł za olej ori 3x1L

:facepalm: Kolego nie wypisuj takich bzdur

Ok.120zł ori olej to chyba za 1 L a nie za 3L

Mam na myśli ori olej ...G 052 911 :wink:

Olej do skrzyni biegów Audi,VW,Skoda,Seat oryginał (3886539092) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mam na myśli taki....

więc się pytam jakie bzdury ?

fakt olej który podaleś kosztuje ok 100zł za butelkę... różnica niewiem czym spowodowana.... morzę ktoś wie i napiszę ja nalewałem i castrola i motula i ten z aukcji i nie widzę powodów by ich nie polecać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc się pytam jakie bzdury ?

A no takie jak napisałeś ..co do ceny ORI oleju

Książkowo ori olej do manualnej skrzyni ma być Taki jak Ja podałem ....G 052 911

Oleje powinno się kupować z pewnego źródła . Lub w ASO

A jak chcesz z Allegro to prosze ....Też się znajdzie

OLEJ PRZEKŁADNIOWY VW AUDI ORYGINAŁ G 052911A2 1 L (3948599543) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Uważam ze powinno się zalewać olejami takimi jak proponuje producent,zgodnie z normami ..

A co Ty wlejesz to już jest Twoja sprawa ....Ale nie wprowadzaj w błąd innych

Uważam jeszcze ze skoro kupiłem :audi: to powinno mnie być stać go utrzymać książkowo a nie jeździć na zamiennikach ,zwłaszcza olej... A za jakiś czas narzekać ze coś dzieje sie ze skrzynią ...

ale to moje zdanie na ten temat .....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy niech robi jak uważa ja z fusów swoich teori nie wyciągam a kilka aut mam pod opięką techniczą (audi ,seat,)vw dlatego nie proponuję mu aby zalał hipola z orlenu czy jakiegoś venola a czy zaleje olej za 150zł za l czy za 50 zł to już jego indywidualna sprawa :) oleje które mu poleciłem np castrol spełniają normy vw audi odnośnie przekładni manualnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem u siebie to też myślałem że ten z aukcji za 45 zeta jest dobry, ale jak podałem nr. skrzyni to wyszło że ma być ten za 135 zeta za litr. Gość proponował też Fuchs i nawet sugerował że w ori butelkach VW właśnie jest takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zalac Ravenol. Dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...