Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziono telefon HTC ONE w obudowie CASE-MATE


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem z jaką policją Wy mieliście do czynienia, ale chyba nie z polską:grin: za miesiąc przyjdzie Ci poleconym decyzja o umorzeniu postępowania...

Może nie za miesiąc, ale mam podobne doświadczenia (kilka razy) co prawda nie z telefonem, ale kradzież to kradzież.

Mam nadzieję że w Twoim przypadku będzie inaczej.

Co do numeru IMEI to zmieniają bez problemu na androidzie, niektórym przez przypadek ( w trakcie zabawy z rotowaniem itp) udało się usunąć i mieli same zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie uzywal namierza go, wejdz na BazaGSM.pl - baza telefonów GSM i tam podaj imei nr ze skradziono, ja raz kupilem tel z allegro skradziony z playa z Legnicy(ori pieczatki z szyflady wzieli, podbili parafka) po pol roku zapukala policja i zabrali ni phona 600pln w plecy, kolega pracuje w policji i mowi ze teraz dosc szybko namierzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jaką policją Wy mieliście do czynienia, ale chyba nie z polską:grin: za miesiąc przyjdzie Ci poleconym decyzja o umorzeniu postępowania i teraz liczysz na slepy traf ze jakis mlokos bedzie walil wodke z gwinta w parku i przy spisywaniu sprawdza mu telefon i to akurat bedzie Twoj :-) policja nic wiecej nie zrobi w tym temacie.

Umorzyć nie umorzą bo telefon a dokładnie jego imei będzie cały czas w systemie, czy złodziej komuś sprzeda i ten będzie się z nim bujać to przy pierwszej kontroli "po cywilu" wyjdzie że ma szyty telefon jeśli nie zmienią w nim imei w co wątpię.

Ja parę lat temu przekonałem się co to znaczy nosić kradziony telefon kupiony na giełdzie za 50zł, miałem hotel za darmo przez noc :grin:

Straszyli że będzie wyrok za nieumyślne paserstwo ale skończyło się z czystymi papierami :decayed:

A telefon był zgłoszony jeszcze kilka lat wcześniej że został skradziony, stara Nokia grosze warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jaką policją Wy mieliście do czynienia, ale chyba nie z polską:grin: za miesiąc przyjdzie Ci poleconym decyzja o umorzeniu postępowania i teraz liczysz na slepy traf ze jakis mlokos bedzie walil wodke z gwinta w parku i przy spisywaniu sprawdza mu telefon i to akurat bedzie Twoj :-) policja nic wiecej nie zrobi w tym temacie.

no przecież pisałem że przerabiałem temat z polską policją, znajdą bez problemu, w momencie tylko jak telefon właczy sie do sieci:facepalm:

max 2 miechy i ma telefon, za 3 miechy pismo i odbytej sprawie sądowej w sprawie telefonu:whistling:

---------- Post dopisany at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

jakis czas temu zgubiłem nokie n8wtedy warta ponad tysiaka, zlozyłem zeznania, ze ktos to zawinał bo był sygnał dzwo niłem i nagle sie urwał(karta wyjeta), gosc znalazł i dał córce(smsy i tel bez problemu mógł odczytać) ale nie... znalezione nie kradzione, po miesiacu od zgłoszenia zadzwoniła komenda bym sie stawił po odbiór telefonu, wczesniej musiałem tylko pokazac że faktycznie jest mój(paragon/faktura), wczeli postepowanie wobec nowego własciciela i zakończoną sprawe wyrokiem typa dostałem na swój adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości okazało się że na kamerach jest osoba prawdopodobnie pochodząca z czech lub słowacji, więc jak wcześniej myślałem że się nie znajdzie tak teraz wiem że już po sprawie.

Google jeszcze zarejestrowało telefon i pokazało kawałek trasy telefonu ze złodziejem, po czym sygnał się urwał, pewnie wyłączył telefon.

d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym wnosisz że z Czech lub SK?

tak mi przekazał portier, generalnie obcokrajowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to moze być lipa... chyba że sprzeda gdzies w polsce, albo wróci z tym telefonem w sieci:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ? zgłupiałem dzisiaj.

Jakim trzeba być debilem aby o tej samej porze, w tym samym miejscu, w ten sam sposób próbować okraść znowu ludzi na treningu ? No chyba trzeba... Dzisiaj wpadł koleś który wykupił karnet na jeden dzień, zostawił na recepcji dowód twierdząc że to on i szwędał się po szatni jakieś pół godziny. Obsługa i trenerzy zareagowali, ostatecznie przyjechała policja, zabrali dziada, przyznał się że to nie jego dowód. Prawdopodobnie na 90% to ta sama osoba która okradła szafki tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz na mailu to Ci pomogę, szkoda tutaj śmiecić, wyślę Ci adres na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już ogarnąłem mam srajfona 4, włączasz w opcjach icloud, znajdz mojego iphone, nastepnie logujesz się na icloud.com i masz jak na tacy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna apka nie będzie działała jak telefon będzie wyłączony !

1) SYNCHRONIZUJ wszystkie dane z GOOGLE, wtedy nie stracisz danych

2) Jest coś takiego jak "wzór", który trzeba narysować do odblokowania telefonu i dzięki któremu zabezpieczysz dane przed włamaniem się osób trzecich,

3) Androidowców google cały czas sprawdza gdzie jest Twój telefon, co lepsze możesz nim jako tako "sterować" póki będzie włączony, albo zrobić wipea ;-) Dzięki narzędziom google można też sprawdzić trasę jaką pokonał telefon z właścicielem danego dnia.

4) Aby znaleźć telefon i nim sterować na przeróżne sposoby jest też taka fajna apka: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze wystarczy wylaczyc wifi/3g i kupa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze wystarczy wylaczyc wifi/3g i kupa :kwasny:

Jak nie znasz wzoru to nie wyłączysz ale wtedy wystarczy wyłączyć telefon.

Najlepsza metoda: nie mieć telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tym typem, skoro został złapany to można przecież zaczac dochodzić co z telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...