Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przednia poduszka silnika/odbijak?


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie potrzebuje informacji o numerze i cenie poduszki umiejscowionej przy przednim pasie , patrząc miedzy chłodnicami a zderzakiem po środku auta

10644993917f487am.jpg

czy to to czy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr7 ...8E0 199 382 AA 120€

nr6 ...8E0 199 379 AQ 123€

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o poduszki silnika lewa prawa tylko ta która jest z przodu silnika , pozycja chyba 13, praktycznie tak jak pisalem miedzy zderzakiem a chłodnicami po środku widać ja patrząc z góry przy otwartej masce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmien tytuł wątku

---------- Post dopisany at 10:18 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

nr13 ogranicznik 8E0 199 335 J ...17€

nr18 odbijak ......8E0 199 339 .......7€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie potrzebuje informacji o numerze i cenie poduszki umiejscowionej przy przednim pasie , patrząc miedzy chłodnicami a zderzakiem po środku auta

http://images61.fotosik.pl/658/10644993917f487am.jpg

czy to to czy ??

Kolego ta "poducha" to koszt 20-30zł febi.Na wakacje wymieniałem ale dokładnie ceny nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa28159ce93c2a2m.jpg

miejsce o którym mowie

dziękuje za informacje, jeżeli mam rozsypana tą gumę to muszę zakupić pozycje 13 i 18 czy tylko 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą gumę.nawet to nie guma tylko taka pianka.i raczej bez rozbiórki przodu się nie obejdzie

---------- Post dopisany at 13:03 ---------- Poprzedni post napisany at 13:00 ----------

to jest to

Poduszka Silnika LEMFORDER AUDI A4 A6 A8 z przodu (3925913213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso kosztuje 33zł , rozbiórki przodu? tzn co trzeba ściągać? podpowiesz mi jak już wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega na warsztacie to robił.najpierw próbowaliśmy wcisnąć ale nie poszło i zostawiłem mu auto i sam to ogarniał.zderzak i trochę chłodnice musiał odgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda nie trzeba nic zdejmować;) zmieniałem miesiąc temu, odkręcamy mocowanie odbijaka 3 śruby chyba klucz 13 demontujemy piankę(odbijak) wkładamy nową dokręcamy tak jak było. 15min roboty ciężko ją wcisnąć stawia pewien opór ale da się, ja dodatkowo podniosłem trochę silnik kilka cm podnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czym oprócz wizualnych uszkodzeń tego odbijaka objawiało wam sie jego uszkodzenie? Jakieś stupi,drgania czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na cieplym silniku wystepóją czasem drgania silnika

:) co ma wspólnego ta pianka do drgań silnika na ciepłym ?? kompletnie nie mam pojęcia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem ten obijak, cena to zabójcze 16zł za Lemfordera :P

Ja akurat robiłem to przy okazji wymiany rozrządu, więc i tak przodu nie było. Trochę smaru i weszło elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkopanie wykopaliska.

Ta poducha z przodu to nowa tez jest taka mięciutka jak gąbka? Bo na mojej starej to na wierzchu prawie nie ma już gumy tylko przypomina zwykłą gąbkę tapicerską w dotyku. Poza tym tam jest między nia a otaczającym ją blaszanym elementem z centymetr luzu z każdej strony. W sumie co ona ma za zadanie robić? Bo mam wrażenie że trzymać silnik jakby się zerwał ze wszystkich innych :grin: Mam u siebie czasami stuki przy zmianach biegów i puszczaniu sprzegła i zacząłem szukać pierwsze co rozwalonych poduch., No i zobaczyłem jka to wygląda z przodu to się troche przeraziłem.

Robiłem próbę żeby zobaczyc na której są największe luzy poprzez obserwację poduch gdy osoba w środku próbowała jakby ruszyć z wciśniętym hamulcem przez co obserwowałem napręzenia to ta poduszka z przodu nie miała szansy nawet dotkąć tego otaczającego ją metalu. Tak jak mówie pewnie trzeba by porządnie strzelić ze sprzęgła żeby ona się zaparła o te osłonę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wrzucał odbijak wykonany z poliuretanu taki jak tutaj? jak sie to sprawuje? :) http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Przednie-mocowanie-silnika-AUDI-80A4A6-1szt./23110718

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2016 o 23:02, pastaldo napisał:

Sorki za odkopanie wykopaliska.

Ta poducha z przodu to nowa tez jest taka mięciutka jak gąbka? Bo na mojej starej to na wierzchu prawie nie ma już gumy tylko przypomina zwykłą gąbkę tapicerską w dotyku. Poza tym tam jest między nia a otaczającym ją blaszanym elementem z centymetr luzu z każdej strony. W sumie co ona ma za zadanie robić? Bo mam wrażenie że trzymać silnik jakby się zerwał ze wszystkich innych :grin: Mam u siebie czasami stuki przy zmianach biegów i puszczaniu sprzegła i zacząłem szukać pierwsze co rozwalonych poduch., No i zobaczyłem jka to wygląda z przodu to się troche przeraziłem.

Robiłem próbę żeby zobaczyc na której są największe luzy poprzez obserwację poduch gdy osoba w środku próbowała jakby ruszyć z wciśniętym hamulcem przez co obserwowałem napręzenia to ta poduszka z przodu nie miała szansy nawet dotkąć tego otaczającego ją metalu. Tak jak mówie pewnie trzeba by porządnie strzelić ze sprzęgła żeby ona się zaparła o te osłonę.

Stuki mogą też być przyczyna walnietej poduchy skrzyni  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...