Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najczęstsze problemy po swapie skrzyni Multitronic na manual 1.9 TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Podał by ktoś tutaj wszystkie kodowania jakie trzeba przeprowadzić po swapie?

Dzięki.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś potrzebował to w 3.0 ASN czujnik sprzęgła wpinamy pod 39 pin w ECU i w czarno-brązowy przewód od czujnika hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa zmienić kodowanie w a4 b6 2.4 bdv ? ??? nie ma chmurki w vcds i żadnych zmian zbytnio nie przyjmuje...... kodowanie abs udało mi się zmienić ale nadal śle błędami i nie działa prędkościomierz.....trzeba dorzucać przewody???? myślałem że b6 bierze już z abs'ów prędkość na zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie masz lipe.. który to rok. ? dopiero chyba po 2002r prędkość jest z abs'u

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego auta rocznik jest 10.2002 i występuje pytanie czy będą jakieś problemy z adaptacja po swapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pewnie jest czujnik obrotów na skrzyni a nie na abs'ie.. to trochę problem..

Ale ja nie wiem jakie jest na to rozwiązanie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje programy się poddały, ma ktoś dostęp do schematów gdzie trzeba podłączyć czujnik prędkości ze skrzyni ??? do zegarów prawdopodobnie tylko w które piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze Pisze ale czy nie trzeba w takiej sytuacji zmieniać sterownika silnika skoro czujnik był w skrzyni a nie w kole? Coś gdzieś takiego wyczytałem kiedyś na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja dołączam się do tematu bo też mi nie działa prędkościomierz . w które dokładnie piny trzeba się wpiąć do prędkościomierza , a może wystarczy z wtyczki od skrzyni dwa kable przeciągnąć do prędkościomierza . Może ktoś ma opis pinów z wtyczki z multitronica skrzynia EVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden tak jak napisałem do 5 pinu kostki zielonej w liczniku, a drugi jest do masy......aleee

u mnie jest wszystko już podłączone i nie działa... dodatkowo trzeba przeprogramować wsad w liczniku, szukam kogoś w okolicy jak nie to jest chłopak w siedlcach który wie o co chodzi i trzeba wysłać licznik

ps ty masz 2003 rok więc nie musisz ciągnąć kabla bo u Ciebie idzie już z abs'u

Edytowane przez koziol1172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie samochód jest z 10.2002 roku to zalicza się do 2003 roku i czy u mnie jest już prędkościomierz z absu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale robię koledze i jego jest z 2001 roku . Dziwi mnie tylko , że ze skrzyni musiał zaczytywać po canie a z absu nie chce nawet jak zmieniam adaptacje w liczniku jakie urządzenia są podpięte do can i ustawiam że skrzyni brak to dalej nie działa . A najdziwniejsze jest to że zaczął wariować poziom paliwa .


i doszedł może ktoś jaki jest myk z ty epromem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam silnik 1.8 Avj z 2001 rok i jestem po przekładce własnoręcznej. Multi na quattro 6 biegów od bex. Jestem mechanikiem i mam problem z odpalaniem Audi. Mianowicie jak wezmę zapłon i na krótko podam bezpośrednio prąd na elektromagnes to odpala. Ale nie chce odpalać z kluczyka, jest cyknięcie przekaźnika i nie kręci rozrusznik. Mam wobec tego pytanie, Czy jak wyciąga się skrzynie multi to nie trzeba zmostkować jakiś kabli od wtyczki multi? Mostkowanie przekaźników nic nie daje. Kodowania sterownika silnika się nie da abs również nie idzie a licznik chyba tylko do pływaka się przekodowuje z tego co wyczytałem. Numery sterownika silnika to 8E0 909 518 A codowanie 0011581. Może login nie właściwy chociaż próbowałem wszystkich chyba. I jakie są loginy do ABS i do Licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. A co z resztą? Nie mogę przekodować Abs. I czy ten sterownik od silnika jest kodowalny ponownie?


I ma ktoś rozpiskę wtyczki do multitronica? Bo chce podłączyć prędkościomierz do tej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abs musisz najpierw prawidlowo zalogowac potem zmienic kodowanie, ja ogarnalem sam, pomimo ze podlczsz prexkociomierz pod licznik to i tak musisz jeszcze przeprogramowac zegary, mala zmiana w eprom rodzaju sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abs musisz najpierw prawidlowo zalogowac potem zmienic kodowanie, ja ogarnalem sam, pomimo ze podlczsz prexkociomierz pod licznik to i tak musisz jeszcze przeprogramowac zegary, mala zmiana w eprom rodzaju sygnalu

a mógłbyś podpowiedzieć co z tym epromem trzeba bo już tylko to mi się zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica pomiędzy sterownikiem od manuala do Avj pomiędzy wersją quattro a ośką? Gdyż muszę zakupić. I czy posiadamy jakiś spis odblokowanych sterowników do kodowania od Avj?


I co nikt nic nie wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Konektor III (czarny, 12-pin) – PIN 7aktywacja włącznika światła wstecznego

***************************************************************************

Dotyczy to modułu komfortu czy MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...