Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

WG mnie i tylko mnie to jest tak

Powiedzmy ze cisniesz i jezdzisz dynamicznie spalisz powiedzmy 12 - 13 L /100 (manual tyle by spalil) + 1L (automat) + 1L (klima) = 14L benzyny a to ze masz gaz tez moze powodowac wyzsze spalanie :) 17L jest wg mnie osiagalnym wynikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to silnik 1.6 ma 100KM i moment max w granicy 160Nm przy jakichs 4500 obotow co wskazuje na to iz nie ciagnie z dolu i trzeba go krecic.

Silnik 1.8T co ma 150KM ma momen maxymalny juz od 1750 obr/min ktory wynosi okolo hmm 240 Nm hmm jak widac wyzsze opinie na temat spalania sa realne poniewaz silnik 1.6 trzeba deptac a 1.8T nie trzeba bo zawsze ma zapas mocy i sie nie meczy.

Co to znaczy dbac o turbo???

Dbać o turbo znaczy to iż nie można na zimnym silniku wkrecac na obroty ani tak samo gasic auto po szybkiej jezdzie gdyz turbo musi sie chwile ochlodzic.

Poza tym nalezy dbac o olej. Hmm to bylyby podstawowe rzeczy ktore wchodza w sklad tekstu dbania o turbine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój 1.8 ADR ostatnio (po odłączeniu klemy na dłużej) spala trochę więcej. W mieście na FIS średnie z ok 8.5 podskoczyło na 9.9 przy podobnym stylu jazdy (zmiana biegu w przedziale 3 - 3.5tys, od czasu do czasu do 5).

Tankuję benzynę 95 na Shell-u, czasem na BP i Orlenie

W trasie z Warszawy do Mielna -450km spalił ok połowy zbiornika.

Spowrotem za dnia i klimą już tak pięknie nie było.

P.S.

Sprawdziłem, że samochód jeździ lepiej, a przy tym trochę mniej po zatankowaniu na markowej stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey a czemu to odpięcie klemy ma zwiększyć spalanie ? bo nie qmam, mi włąsnie padł aku (nowa varta) i miałem co dzień rozładowany aku, po robocie szybkie ładowanko 15 minut i już niunia śmigała > tydzień tak robił dzień w dzień bo nie miałem czasu skoczyć po nowy aku teraz już mam ale spalanie mam jak wyżej napisałem według mnie (i patrząc na twoje) ogromne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey a czemu to odpięcie klemy ma zwiększyć spalanie ? bo nie qmam, mi włąsnie padł aku (nowa varta) i miałem co dzień rozładowany aku, po robocie szybkie ładowanko 15 minut i już niunia śmigała > tydzień tak robił dzień w dzień bo nie miałem czasu skoczyć po nowy aku teraz już mam ale spalanie mam jak wyżej napisałem według mnie (i patrząc na twoje) ogromne !!!

Kolego, nie wiem czym to jest spowodowane, ale FIS pokazuje wyższe wartości (nawet spalania chwilowego) niż poprzednio.

Jak będę miał okazję to podepne VAGa i sprawdzę czy nie ma błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey a czemu to odpięcie klemy ma zwiększyć spalanie ? bo nie qmam, mi włąsnie padł aku (nowa varta) i miałem co dzień rozładowany aku, po robocie szybkie ładowanko 15 minut i już niunia śmigała > tydzień tak robił dzień w dzień bo nie miałem czasu skoczyć po nowy aku teraz już mam ale spalanie mam jak wyżej napisałem według mnie (i patrząc na twoje) ogromne !!!

Niunia jest bardzo inteligentna i caly czas "tworzy" mapke pod naszego butka. Jak odlaczysz akumulator na dluzej lub masz niesprawny akku to te wartosci sa restartowane i wracamy do fabrycznych :D Wymagana jest rowniez adaptacja przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,faktycznie komp po odłączeniu aku uczy sie czas jakiś nastaw i potem auto jeździ"kulturalniej"-płynniej zmienia sie biegi,jest mocniejsze na jałowym i tak szybko nie gaśnie,nie schodzi z obrotów poniżej 800,a wcześniej potrafi tak wahnąć do 600..Mój pali niewiele,jak to robi nie wiem i nie będe tego naprawiał!!Trasa do 120-6,5 mniej sie nie da,miasto mulasto ok 8,nigdy więcej niż 10 nie spalił!!Klima strasznie go muli,ogólnie słaby do 2tyś,od 4tyś rakieta Mowa o silniku 1.8 125 w passacie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moje autko akurat pali srednie spalanie

LPG 10-12 litrów wiecej niz 12 jeszcze nie wzial

benzyna trasa do 110 km/h - 7 litrow

miasto - 10 litrow

troche szybsze jazdy to do 13 wiecej mi nie spalil

mysle ze to dobre wyniki jak na te autko :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli po waszych wypowiedziach juz glupieje i nie wiem z jakim silnikiem kupic... ale chyba bede szukal takie a4 zeby mi sie podobala a silnik jaki bedzie takie bedzie a zalezy mi na malym w miare spalaniu no i oczywiscie diesel odrazu odpata tylko benzynka wchodzi w gre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli po waszych wypowiedziach juz glupieje i nie wiem z jakim silnikiem kupic... ale chyba bede szukal takie a4 zeby mi sie podobala a silnik jaki bedzie takie bedzie a zalezy mi na malym w miare spalaniu no i oczywiscie diesel odrazu odpata tylko benzynka wchodzi w gre :)

A powiedz, dlaczego odpada? Przy cenie Pb==ON i tak taniej cię wyniesie.

Jak kupisz 110KM lub 130KM to i tak będziesz miał osiągi lepsze od 1.8 125KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, dlaczego odpada? Przy cenie Pb==ON i tak taniej cię wyniesie.

Jak kupisz 110KM lub 130KM to i tak będziesz miał osiągi lepsze od 1.8 125KM

racja... z milą chęcia zamianiłbym swoje 125 konne 1.8 ADR + lpg (nawet rewelacyjnie sie sprawuje i zadnych problemow z nia nie ma) na 1.9 TDI nawet słabszego 110 konnego. Tyle ze przy tym roczniki nie dostane nigdzie takiego wyposazenia jakie mam u siebie... :/

Tych 125 koni sie nie wykorzystuje praktycznie (a czuc je dopiero w trasie gdy ze 100 km/h z 5 biegu bez redukcji gaz w podloge i łykasz inne autka :] ) w miescie taki ADR to zwykłe wozidełko trzeba je wysoko krecic zeby dynamicznie jezdzic... a TDI... mmm ten moment i odchodzi przy 1800 obr. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz VAGA ? może zapodałbyś logi, porównałbym(libyśmy) z naszymi i może doprowadził bym moją do takiego stanu żeby też mi tyle paliła :) bo narazie nie mogę zejść poniżej 12 na benzynie, LPG nawet nie reguluje teraz bo sie nie opłaca skoro benzyna siorpie tyle że szkoda coś robić aha i moja jazda to jest 30% w mieście a resztę poza miastem 90km/h MAX :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesela nie chce ze tego powodu ze niecierpie dzwieku silnikow diesela nie wiem czemu ale poprostu nie lubie i dlatego chce cos kupic na benzynke i potem ewentualnie jak bedzie duzo palic to zailstalije sobie doladowanie lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a imi pali tyle ze szok .pb 13,5 miasto 11 trasa .wszystko zmienione filtry swiece kopulka palec kopulki.przewody. olej.sonda.przeplywomierz.a nawet rozrzad byl ustawiany bo byl przestawiony o jeden zabek po tym silnik jakby zywszy ale spalanie takie samo jak przedtem.juz niewiem za co sie zabrac a i dodam ze ze na vag zero bledow.pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a imi pali tyle ze szok .pb 13,5 miasto 11 trasa .wszystko zmienione filtry swiece kopulka palec kopulki.przewody. olej.sonda.przeplywomierz.a nawet rozrzad byl ustawiany bo byl przestawiony o jeden zabek po tym silnik jakby zywszy ale spalanie takie samo jak przedtem.juz niewiem za co sie zabrac a i dodam ze ze na vag zero bledow.pozdrawim

i prawie prawidlowe wyniki :] jesli masz ciezka noge to nie masz co sie wynikami przejmowac bo sa na standardowym poziomie. Jedyne co mozesz zrobic to sprawdzic czy hamulce Ci gdzies nie "trzymaja" oraz wymienic tłumiki jezeli sa juz zapchane - a wbrew pozora jest to bardzo wazne

(przy wczesniejszym aucie /Fiesta/ po wymianie ukladu wydechowego spalanie spadlo z 9 do 6 litrow - tak byly zawalone :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 125 koni sie nie wykorzystuje praktycznie (a czuc je dopiero w trasie gdy ze 100 km/h z 5 biegu bez redukcji gaz w podloge i łykasz inne autka :] ) w miescie taki ADR to zwykłe wozidełko trzeba je wysoko krecic zeby dynamicznie jezdzic... a TDI... mmm ten moment i odchodzi przy 1800 obr. :rolleyes

:polew: chciałbym widzieć jak odlatujesz na tym 5-tym biegu ze 100kmh... ha,ha,ha.... muszę na Ciebie uważać na drodze, bo jeszcze Ci wjadę w tył...po co takie bzdury pisać... ??? gdybyś miał jeszcze diesla i więcej kucy to bym się nie zaśmiał ... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...