Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekladka foteli i kanapy z A6 C6 do A4


KrzysiekSPI

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze że tak odgrzeje kotleta. Wa6c6 po prostu kanapa na dole ma bardziej o jakieś 3-4cm szersze to mocowanie w stelażu które wychodzi aż za tapicerkę oparcia gdzie w A4b6/7 to dolne mocowanie jest namacalne wewnątrz fotela. Czy w takim razie wystarczy jedynie skrócić to mocowanie wtedy kanapa powinna wejść ? No raczej tak bo tak zaobserwowałem jak przymierzałem taki komplet ale jak jest z zatrzaskiem górnym ? Jest w tym samym miejscu ? Bo jak mam teraz na przymiarce komplet z A4b8 to w kanap[ie mocowanie jest o wiele niżej. Nie zwróciłem uwagi na to przy siedzeniach z a6c6 bo mi nie weszły prze ten za szeroki stelaż na dole. Przednie fotele mi weszły elegancko. Druga sprawa boczki kanapy tylnej muszą być od a4b6/w bo są względem a6c6 węże i na dolo inaczej wyprofilowane względem plastików bagażnika. Można by też kupić byle-jakie z a4 i próbować naciągnąć skórę z a6. No i na końcu siedzisko kanapy z A6c6 będzie naprawdę ciężkie do wciśnięcia w boczki a4 ja próbowałem i marnym efektem ponieważ siedzisko z a6 ma bardzo konkretne wypukłości w których jest "stelaż" czy też utrzymujące kształt druty. Tu nie drążyłem też dalej tematu ale prawdopodobnie podcienie ich pozwoli na odpowiednie zdeformowanie siedziska i wciśnięcie go pod oparcia i boczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie taki temat. mam komplet fotele i kanapa tyl z a6 c6 avant. ile jest cwiczeni zeby wsadzic to do a4 b7 tez w avancie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie fotele pasują P&P

jeśli chodzi o tył to tak - jeśli macie fotele z sedana, a chcecie je wsadzić do avanta trzeba przerzucić plecy tak jak jest to opisane w tym temacie, a w siedzisku najlepiej przerzucić stary stelaż bo ten z C6 nijak nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze przekładając sedan do sedana poprawiamy tylko siedzisko a oparcia nie ruszamy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze przekładając sedan do sedana poprawiamy tylko siedzisko a oparcia nie ruszamy??

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przełożyłem fotele c 6 i wszystko git tylko uchwyty do zapinana pasów z tyłu troch krótkie bo bardzo głęboko są. Zna ktoś temat czy też wymagają zmiany z tych od c6 ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

A tak wygląda przeróbka tylnego oparcia

6f3a74dd5faa688e09f8acf9abb5b012.jpg4bd6dde9a1511b85b0435ecb1f942262.jpgd126208dc36ec1c927db985c068e859d.jpg1ff787d256d0c7e5e50c1e745e8d2f82.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektrykę (kostki), co dokładnie trzeba przerobić przy przekładce foteli z C6 do B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektrykę (kostki), co dokładnie trzeba przerobić przy przekładce foteli z C6 do B7 ?

Kostki musisz kupić i piny samce po w tych ori są inne.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: , a jeśli chodzi o resztę oprócz kostek to przednie fotele pasują p&p tak ?. Kanapę wiem, że trzeba rezać stelaż a co z oparciem p&p ?

Zastanawiam się jeszcze nad fotelami z B8 lub A5, tylko już nie wiem co będzie lepiej kupić i żeby nie było masy rezania, może ktoś co jest konkretnie w temacie może opisać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: , a jeśli chodzi o resztę oprócz kostek to przednie fotele pasują p&p tak ?. Kanapę wiem, że trzeba rezać stelaż a co z oparciem p&p ?

Zastanawiam się jeszcze nad fotelami z B8 lub A5, tylko już nie wiem co będzie lepiej kupić i żeby nie było masy rezania, może ktoś co jest konkretnie w temacie może opisać co i jak.

przód poza kostkami p&p

kanapę rezasz ale w moim przypadku nie szło tego spasować jak w ori, najlepiej przełożyć poszycie z C6 do swoich - pół godzinki roboty ale wszystko masz jak należy,

oparcie jeśli masz avanta i kupisz z sedan to czeka cię przekładka pleców (musisz poszukać tematu ale w tytule ma własnie przekładka pleców więc łatwo znajdziesz)

jeśli kupisz z c6 avant to chyba też jest rzeźba bo tam inaczej roleta mocowana ale mogę się mylić więc niech ktoś potwierdzi

co do foteli z B8 to też gdzieś jest taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełożniu foteli zC6 do B7 przerobiłem kostki (oprócz AIRBAG) i podświetlenie, grzanie działa ale wyskoczyła mi lampka AIRBAG. Po skanowaniu wyszło coś takiego:

Cytuj

Address 15: Airbags        Labels: 8E0-959-655-94.lbl
   Part No SW: 8E0 959 655 G    HW: 8E0 959 655 G
   Component:    Airbag 9.41  H11 3530  
   Revision: 91H1135    Serial number: 0036M0084DT%  
   Coding: 0033622
   Shop #: WSC 06325 000 00000
   VCID: 3B7F29357A7E811

5 Faults Found:
01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)
            001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 10100001
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0

01579 - Signal for Seat Occupied Sensor; Front Passenger Side (G128)  
            010 - Open or Short to Plus - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101010
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 39
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0

01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)
            001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 10100001
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0

01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)
            002 - Lower Limit Exceeded - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 11100010
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0

01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)
            002 - Lower Limit Exceeded - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 11100010
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0

Czy kostkę od ARBAGów trzeba ruszać?

Edytowane przez bulcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2016 o 11:37, Miszka82 napisał:

tak

Dotyczy to kanapy nieskladanej, czy skladanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie w kwesti przesiadki na fotele a6 c6. Przod p&p z kostkami tylko trzeba zadzialac (jedynie AIRBAG jest taki sam). Tylne siedzisko jest p&p (pod warunkiem ze zdemontuje sie boczki oparc i dopasuje sie te boczki) tylne oparcie jest praktycznie p&p tylko trzeba obciac blaszke dolnego mocowania (chodzi o blaszki mocujace zewnetrzne) i skrocic rurke o kilka cm i przyspawac ponownie te blaszke (roboty na 20min). Juz ktos o tym wyzej wspominal. Ogólnie roboty duzo nie ma tylko te boczki tylnego oparcia trzeba skrocic troche od dołu, z tym zeszlo najwiecej czasu.

Edytowane przez Brdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie foto bo boczki sie obszywaja ale spasowane sa idealnie jak mowilem podciałem im dół o kilka cm.

20170625_133249.jpg

2017-06-26 13.18.53.jpg

Edytowane przez Brdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos jak wyglada sytuacja z tylna kanapa nieskładana w sedanie? od a6 c6 do a4 b7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...