Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śruby do kół


rocco26l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bylem ostatnio zmieniac opony i na wulkanizacji powiedzieli ze mam sruby od felg stalowych. Czy w sklepach motoryzacyjnych kupie takie sruby??? kupic zwykle czy ktos poleca jakies specjalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleg ozacznijmy od tego jakie masz fele,

w starszych ori sruby byly pod grzybek rowniez w alu, w nowszych chyba jest tak samo

sprawdz jakie masz gniazda w felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć mniej więcej takie (łepek kulisty):

http://images37.fotosik.pl/328/6c0d31a1ff8e15da.jpg

Sprawdź jednak na początek jakie dokładnie masz gniazdo w felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie pytam bo nie znalazłem podobnego tematu.

Obecnie mam ori koła z ET 45, zmieniam na alusy z ET 35, i czy muszę zakładać inne szpilki (dłuższe?) do nowego ET, czy wystarcza ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi są śruby, nie ma szpilek.

Sprawdź ile wystaje gwintu na starych felach a ile na nowych.

Jak tak samo to nic nie musisz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi są śruby, nie ma szpilek.

Sprawdź ile wystaje gwintu na starych felach a ile na nowych.

Jak tak samo to nic nie musisz zmieniać.

piszą "szpilki" miałem na mysli śruby :decayed:

tak przy okazji wie ktoś moze ile cm ma gwint ori śrub? bo nie chce na razie odkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji wie ktoś moze ile cm ma gwint ori śrub? bo nie chce na razie odkręcać

Ma 27mm gwintu...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji wie ktoś moze ile cm ma gwint ori śrub? bo nie chce na razie odkręcać

Ma 27mm gwintu...:wink:

Dzięki bardzo kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie pytam bo nie znalazłem podobnego tematu.

Obecnie mam ori koła z ET 45, zmieniam na alusy z ET 35, i czy muszę zakładać inne szpilki (dłuższe?) do nowego ET, czy wystarcza ori?

Czy te alusy z ET35 też oryginał ? jeśli tak to śruby te same ( M14/1,5/28mm)

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

alu innych producentów mogą wymagać śrub z łbem stożek nie półkula - i różna długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem auto na alumieniowej feldze bbs i zdziwiło mnie dokręcenie tych kół 1,5 obrotu klucza i szpilka sie skończyła ... na zimowych jest ok, jaka długoś powinny mieć szpilki i może ktos poleci jakies 4 zabezpieczające ?

Następnym razem używaj "szukajki" i podłączaj się pod istniejący już temat. / moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem auto na alumieniowej feldze bbs i zdziwiło mnie dokręcenie tych kół 1,5 obrotu klucza i szpilka sie skończyła ... na zimowych jest ok, jaka długoś powinny mieć szpilki i może ktos poleci jakies 4 zabezpieczające ?

a skąd niby mamy wiedzieć jaka jest głębokość osadzenia śrub w twoich felgach? z gwiazd tego nie wywróżymy....

weź jedno koło luzem i jedną śrube. włóż śrube do gniazda i zobacz z tylu ile gwintu wystaje. minimalnie powinno wystawać 1,5 cm, jeśli u ciebie wystaje 0,5 cm to kup śruby dłuższe o 1 cm od tych które masz.

co do śrub zabezpieczających, istnieje już taki temat więc poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem auto na alumieniowej feldze bbs i zdziwiło mnie dokręcenie tych kół 1,5 obrotu klucza i szpilka sie skończyła ... na zimowych jest ok, jaka długoś powinny mieć szpilki i może ktos poleci jakies 4 zabezpieczające ?

zapewne te BBSy chcą śrub na stożku nie półkuli - głębiej wejdą ( miałem tak w borbetach ), śruba powinna wystawać z felgi ok. 1,5 cm ( 7-8 pełnych obrotów przy dokręcaniu ), podleć do wulkanizatora - sprawdzi, dobierze - zazwyczaj mają takowe komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem niedawno alufelgi 16" od b8 oryginalne audi i mam pytanie czy pasują śruby od stalówek też 16" b7 oryginalnych (długość , główka śruby itp.) ?

Pozdrawiam

Pare wątków niżej jest temat o śrubach, dlaczego się nie podłączyłeś? /moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w B5 używałem jednego kompletu śrób i do Alu i do stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori fele audi maja gniazda kulowe, nie trzeba zmieniac srub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...