Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapieczony korek spustowy oleju.


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, macie jakieś sposoby na odkręcenie tego korka bo chcę wymienić olej a korek ani drgnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie drgnie to spróbuj na rozgrzanym oleju lub podgrzej palnikiem troszkę wokół korka możne puści a jak nie to do mechanika miałem tak samo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem to samo tylko że sobie sam poradziłem młotkiem i przecinakiem :) Trzema tylko bardzo uważać na miskę, ale da się to odkręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak ten zapieczony odkręcisz innym sposobem to zapewne i tak będzie do wymiany :) A korek kupisz za kilka zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spawarke to przespawaj starą nasadkę 17 na kość 1/2" i zawsze odkrecisz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do mechanika odkręci ci go bez problemu (ma różne sposoby pewnie ) ja miałem tak doje-ny ze grzanie nic nie pomogło ,przecinaki też ... pojechałem do mechanika i powiedział ze zwykłymi grzechotkami tego sie nie odkręca nie wiem co miał na myśli jak możne być inna grzechotka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mechanicy mają sposoby rura metrowa i ogień. Jest dużo sposobów załóż sobie oczkowy i uderz młotkiem w klucz powinno puścić a jak nie to jakąś rurę i dasz rade bez problemu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem stukać i przez rurę ale się boję mocniej żeby miski nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak musisz to odkrecic a jak cos urwiesz to i tak miska do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie wysysarka pozostaje. Oczkowego nie zakładaj bo ma 12kantów wiec coś się objedzie, jak już to tylko nasadka 6cio kątna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja wszystkiego prubowalem oprócz spawania nic nie dalo całą śrubę obrobilem niewiem co mechanior zrobil ale odkrecil .. jak masz spawarke to pospawaj to odkrecisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra grzechotka i nasadka tez idealna i prubuj walic lapą bo rura mozesz ukrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak mi sie wydaje ze podchodzisz do tego jak do jajka ukręcisz to ukręcisz ściągniesz wtedy miske wizyta u tokarza rozwierci śrubę zrobi nowy gwint dotoczy śrubę i po problemie. A myślisz że jak pojedziesz do mechanika to co innego zrobi jak nie rura i na chama a jak urwie to zadzwoni że sie nie da i trzeba rozwiercać itd.... i albo Cie naciągnie na nową miskę albo na naprawę i zapłacisz nie 20 zł tokarzowi a 150 mechanikowi za naprawę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie tak myślę żeby kupić do zastosowań domowych taki klucz udarowy elektryczny te co są po 300 zł na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak mi sie wydaje ze podchodzisz do tego jak do jajka ukręcisz to ukręcisz ściągniesz wtedy miske wizyta u tokarza rozwierci śrubę zrobi nowy gwint dotoczy śrubę i po problemie. A myślisz że jak pojedziesz do mechanika to co innego zrobi jak nie rura i na chama a jak urwie to zadzwoni że sie nie da i trzeba rozwiercać itd.... i albo Cie naciągnie na nową miskę albo na naprawę i zapłacisz nie 20 zł tokarzowi a 150 mechanikowi za naprawę ....

Miske kupisz za 50zl plus nowa uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...