Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany, myślę wlać nową oliwę do mojej skrzyni GJW. Właściwie żadnych objawów nie ma, aby to robić. Raz auto stało z 3 dni na lekkim mrozie ok. -6, na biegu i kiedy wsiadłem i chciałem zbić na luz przed odpaleniem, to dosyć ciężko było. Nim się zagrzeje to raczej u każdego na mrozie chodzi lekko ciężej?

Co lać do 6B GJW? Ravenol? Castrol?

Opublikowano
Godzinę temu, jolley napisał:

Pany, myślę wlać nową oliwę do mojej skrzyni GJW. Właściwie żadnych objawów nie ma, aby to robić. Raz auto stało z 3 dni na lekkim mrozie ok. -6, na biegu i kiedy wsiadłem i chciałem zbić na luz przed odpaleniem, to dosyć ciężko było. Nim się zagrzeje to raczej u każdego na mrozie chodzi lekko ciężej?

Co lać do 6B GJW? Ravenol? Castrol?

Ravenol MTF2 75W80 

Opublikowano
Ravenol MTF2 75W80 

Również polecam ravenol.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Jakie oznaczenie ravenol ma pod:

Skrzynia GDZ - G 052911   2.5
i
Most FUB  - G052145  1,5L ?
według katalogu Ravenolu most i skrzynia zaleca RAVENOL VSG SAE 75W-90

Edytowane przez Duch^

Opublikowano

Ravenol mtf-2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

do skrzyni i mostu? zawsze lałem inne ale spróbować nowego nie zaszkodzi :)

Edytowane przez Duch^

Opublikowano
28 minut temu, Duch^ napisał:

do skrzyni i mostu? zawsze lałem inne ale spróbować nowego nie zaszkodzi :)

to jest bardzo dobry olej

lej śmiało 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

Mam nalatane już 300tyś i myślę czy wymieniać olej w skrzyni czy to zostawić?

Mam skrzynie JST 2.0 caha a chciałbym bardzo u siebie zamontować quattro, tylko muszę kogoś z znaleźć z okolić Trójmiasta.

Opublikowano
7 godzin temu, Kaiserman napisał:

Witam

Mam nalatane już 300tyś i myślę czy wymieniać olej w skrzyni czy to zostawić?

Mam skrzynie JST 2.0 caha a chciałbym bardzo u siebie zamontować quattro, tylko muszę kogoś z znaleźć z okolić Trójmiasta.

wystarczy sprawdzić, ewentualnie uzupełnić 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak to wymienic w cjca po facelifcie?

 

 

Opublikowano
10 godzin temu, vitkovskyyy napisał:

Jak to wymienic w cjca po facelifcie?

W czym masz problem ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał:

W czym masz problem ?

W niczym, chciałbym to sam zrobić, jakaś szybka mała instrukcja?

Opublikowano
4 godziny temu, vitkovskyyy napisał:

W niczym, chciałbym to sam zrobić, jakaś szybka mała instrukcja?

odkrecasz dwa korki

jednym spuszczasz drugim wlewasz

Opublikowano

Wow...

Raczej chodzi mi o to czy:

- Rozbieramy dolne osłony

- Czy uzywamy lejka i wezyka do nalania oleju (lejek nad poziomem maski)

Czy kanal jest konieczny lub podnośnik

Czy cos dodatkowo plukamy, etc ...

Czy korki w skrzyni sa w miare dobrze dostępnym miejscu?

Ile powinno trwać wymienianie oleju (czas)

Czy trzeba/powinno sie/mozna odkrecic lewe przednie koło dla dla latwiejszego dostępu.

Sądzę ze udzielenie.choć części odpowiedzi na pytania ulatwi wielu rezaczom wymiane oliwki w manualu samodzielnie ...

 

Opublikowano

Super, a w aso zaproponowali 4 litry oliwki.

Opublikowano
3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Bo przez korek wszystko nie zleci...

zawsze możesz wyjąć skrzynię

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ma ktos doswiadczenie z quattro? mam b7 1.8t Q skrzynia Gjw . Olej kupilem ravenol mtf 2 75w80. Gdzieś na forum audi tt widzialem jak koles spuszcza olej w dwóch miejscach tu post https://www.klubtt.pl/showthread.php?1693-Olej-w-skrzyni&p=13353#post13353

 czy w GJw tez tak jest ?

Opublikowano

u Ciebie tego nie.ma

spuszczasz tylko z jednego miejsca

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.