Skocz do zawartości
IGNOROWANY

trzesie czasem przy odpalaniu


marek89

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. jestem tu nowy wiec jeszcze nie wiem jak się co odbywa;[ jestem posiadaczem audi a4 b6 1,9tdi silnik awx. po wymianie rozrządu, kola dwumasowego, napinaczy i paskow oraz wszystkich poduszek, podczas odpalania samochod czasem trzesie się przez jakies 5,7sekund;/ niepokojące jest tez to ze silnik w samochodzie jakos dziwnie zaczal drgac. samochod przyspiesza itd. ale te drgania silnika i telepotanie podczas niektórego odpalenia nie daja mi spokoju. czy ktoś ma pojecie co to może być? mechanik powiedział ze mogą być oringi na pompowtryskach. ale zaraz tak po tym remonciku by się rozpadly? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanik miał na myśli uszczelniacze pompowtryskiwaczy to bardzo wątpię żeby one miały wpływ na coś takiego jak opisujesz,sam wymieniałem uszczelniacze ale takich objawów nie miałem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może synchronizacja rozrządu do poprawki skoro było ok a po zmianie rozrządu się pogorszyło a poduszki ori ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poduszki oryginalne aso... ale jak by to od nich było to by ciagle trzepalo a to tylko czasem się tak dzieje niema reguly....no i ten silnik jakos tak agresywnie chodzi i się trzesie;/ jak pytałem w serwisie mówili ze to nie rozrząd bo rzekomo był porządnie zablokowany podczas wymiany/.

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

no a te uszczelniacze na pompkach to ze niby cos tam się może zapowietrzac i to od tego;/ trudno znajsc dobrego mechanika bynajmniej w mojej okolicy:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi agresywnie to stawiałbym jednak na zbyt duży kąt wtrysku, tym bardziej że powinno się go skontrolować po wymianie rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za podpowiedzi.. stawiam na ten kat wtrysku bo ten serwis to raczej po wymianie na pewno go nie poprawiał.. tylko ze to się dzieje tylko czasem niekiedy 10 razy zapale i jest super a potem bach io jest ten jeden start i go telepocze te 5 może 7 sekund;/ ale oki bez sprawdzenia nie będzie odpowiedzi jak znajdę odpowiedz to opisze co i jak było nie tak. jeszcze raz dzięki za info i pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloego myślę, że bez podłączenia do kompa się nie obejdzie.

Tutaj możesz poczytać o regulacji synchronizacji kąta wtrysku:

- AWX kąt wtrysku • .: AUDI KLUB POLSKA :. •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy odpalaniu też trzęsło silnikiem winny był czujnik temperatury silnika tylko że to benzyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, odświeżyłeś kotleta sprzed 2 lat, do tego dałeś info, które mało co się sprawdza w TDI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...