Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdybym byl w PL, to pewnie robilbys mi ten swap itp.. ale wpadam okazjonalnie i wszystko zalatwiam przy okazji, co jak widac nie zawsze sie sprawdza :|

Opublikowano

Witam,

Proszę o opinię czy to dobry wybór?

Tarcze hamulcowe - ZIMMERMANN - Sport Coat Z nawiercane 100.3321.52

https://hamulcesklep.pl/o/100.3321.52

Klocki hamulcowe - ATE - ATE Ceramic 13.0470-2888.2

https://hamulcesklep.pl/o/13.0470-2888.2

Edytowane przez DiAMOND

Opublikowano

Nawiercane tarcze to trochę pic na wodę.

Jak się przegrzeją/pogną to tylko będzie szkoda że są droższe.

Opublikowano

Daj gładką tarcze OZ plus Ferodo DS

Opublikowano

No ja nie bardzo łapię o co chodzi... OZ, DS?

zwał jak zwał każdy wie o co chodzi :)

Opublikowano

OZ = Otto Zimmermann

DS to seria klocków Ferodo

Opublikowano

Panowie do zacisków z S4 które tarcze z ZIMMERMANNA będą pasować. Są dwa rodzaje i sprzedawcy chcą VIN.

1.

Dane Techniczne

Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie

Przetwarzanie stopowy / wysoko nawęglany

Powierzchnia pokryty dodatkową warstwą

Średnica zewnętrzna [mm] 345

Grubość [mm] 30

Minimalna Grubość [mm] 28

Wysokość [mm] 52,4

Wzór otworów/Ilość otworów 6/5

Ciężar [kg] 11,1

Średnica otworu 1 [mm] 112 śr. nitu [mm] 68

2.

Dane Techniczne

Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie

Przetwarzanie stopowy / wysoko nawęglany

Powierzchnia pokryty dodatkową warstwą

Średnica zewnętrzna [mm] 345

Grubość [mm] 29,5

Minimalna Grubość [mm] 28

Wysokość [mm] 52

Wzór otworów/Ilość otworów 6/5

Ciężar [kg] 10,8

Średnica otworu 1 [mm] 112 śr. nitu [mm] 68

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano

Gdzieś chyba widziałem jak Dev pisał, że te różnice nie mają znaczenia.

Opublikowano

bralbym ta grubsza

Opublikowano

No też bym kupił grubsze ale musze mieć 100% pewności że wejdą.

Opublikowano

A w czym masz problem ? W 0.5mm ?

Opublikowano

Ja problemu nie mam tylko sprzedawcy nie są pewni które tarcze mają być i chcą VIN.

0,5mm to 25% życia tarczy, ciekawe w jakim celu robią cieńsze tarcze... Żeby było weselej to te cieńsze są droższe.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r

Opublikowano

Więc kup tańsze

Opublikowano

Tak właśnie zrobiłem, dzięki za pomoc.

Opublikowano

Panowie do zacisków z S4 które tarcze z ZIMMERMANNA będą pasować. Są dwa rodzaje i sprzedawcy chcą VIN.

1.

Dane Techniczne

Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie

Przetwarzanie stopowy / wysoko nawęglany

Powierzchnia pokryty dodatkową warstwą

Średnica zewnętrzna [mm] 345

Grubość [mm] 30

Minimalna Grubość [mm] 28

Wysokość [mm] 52,4

Wzór otworów/Ilość otworów 6/5

Ciężar [kg] 11,1

Średnica otworu 1 [mm] 112 śr. nitu [mm] 68

2.

Dane Techniczne

Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie

Przetwarzanie stopowy / wysoko nawęglany

Powierzchnia pokryty dodatkową warstwą

Średnica zewnętrzna [mm] 345

Grubość [mm] 29,5

Minimalna Grubość [mm] 28

Wysokość [mm] 52

Wzór otworów/Ilość otworów 6/5

Ciężar [kg] 10,8

Średnica otworu 1 [mm] 112 śr. nitu [mm] 68

100.3332.20. Takie są do b8 :hi:

Opublikowano
  • Autor

Obie podejdą te cieńsze były zakładane do któregoś tam roku potem szły te grubsze. Ja miałem te grubsze u siebie w poprzedniej b8.

Opublikowano

Obie podejdą te cieńsze były zakładane do któregoś tam roku potem szły te grubsze. Ja miałem te grubsze u siebie w poprzedniej b8.

W poliftach niby grubsze :wink:

Opublikowano

Czy przy wymianie tarcz przednich (314/25) trzeba odkręcać jarzmo czy wystarcz sam zacisk zdjąć ? Pytam ponieważ wg. Elsy powinno się zdjąć ale tak samo jest w opisie procedury wymiany tylnej tarczy a w praktyce tylną udało się się bez problemu wymienić bez odkręcania jarzma .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Obecnie mam tarcze 320mm i mam zamiar przejść na 345mm, czy można zmienić samo jarzmo ?

Zaciski chciałbym zostawić bo mam 25kkm. Jakie tarcze i klocki byłyby najlepsze ?

Opublikowano

Tak, można zmienić samo jarzmo.

Zimmermann/Ferodo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.