Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie a4 b5 1.6 adp


shanley369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 1.6 adp mam bardzo wysokie spalanie 15L/100 km. Nie wiem co juz zrobic.. nawet patrzyłem jadąć 2,5 tyś obrotów i bieg up. i tak pali jak smok. prosze was o pomoc.. :( jeszcze dymi bardzo mocno na biało nie jest to niebieski kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak sprawdzisz błędy .Sonda ,czujnik temp.Jeżeli któraś z tych części padła to spalanie wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę ci doradzić to sondę najlepiej oryginał może być uzywka bo zamienniki chyba nie są najlepsze bo sam kiedyś zmieniłem i zamienniki były do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiku nic kupuj oprucz kabla obd na allegro i sprawdź błędy max 30 zł a sonda jakieś 150

A to może być czujnik sonda przepływka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie spalanie może odpowiadać sonda lub/i przepływomierz. Używana przepływka 100zł na szrocie(i taka polecam oryginalna) a sonda jakieś 250zl boscha z kostka, nie do łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzałem lambda zrobiłem log proszę zobaczyć czy jest wszystko ok i czy wgl dobrze go zrobiłem :D z góry dzięki

jpggggg.jpg

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

jpggggg.jpg

---------- Post dopisany at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

Dodam jeszcze lepsze Logi bardziej ułożone w tabeli

jpg.jpg

jpgg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez mialem duze spalanie, sonda stala na ok. 0,46V. Zmienilem na zamiennik boscha za ktory dalem cos okolo 250zl i spalanie wydaje mi sie w normie. Ale gdyby sonda byla do wymiany zapewne VAG pokazałby to. Dymi na biało cały czas czy np. przez pierwsze 10km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez mialem duze spalanie, sonda stala na ok. 0,46V. Zmienilem na zamiennik boscha za ktory dalem cos okolo 250zl i spalanie wydaje mi sie w normie. Ale gdyby sonda byla do wymiany zapewne VAG pokazałby to. Dymi na biało cały czas czy np. przez pierwsze 10km ?
Nie pokazał by :P. Tez miałem niesprawną Lambde i nie pokazywał żadnych błędów jedynie ze skoków napięcia można wywnioskować ze jest niesprawna. A to ze dymi na biało to może byc para wodna normalna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach napiecie sady powinno oscylowac u ciebie cos takiego sie dzieje jesli to log statyczny bo widac ze pracuje od 0.1v do 0.9v. Lecz lepiej jak by ktos sie wypowiedzial co sie na tym konkretnie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...