Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do 5 biegowej skrzyni 1.9 AWX wchodzi 2.25 L i zamówiłem Castrola, gdyż :

serwis Audi poinformował mnie że do manuala nie jest przewidziana wymiana tylko w razie potrzeby dolewanie i kasują za ORI olej 130 zł za butelkę.

Edytowane przez raffik

Opublikowano

Kup ori na allegro od dealera VAG.

Mozna wyrwac za 50zl 1 litr

Ze swojej strony polecam Ravenol 75W80

Opublikowano

W książce sam naprawiam piszą o 75W90 ty polecasz 75W80 jaka jest różnica między nimi?

Opublikowano

80 jest to na pewno fullsyntetyk a 90 niekoniecznie.

Opublikowano

jak sprawdzic stan oleju w skrzyni i ile go jest i czy warto wymieniac bo pewnie nigdy nie byl ruszony przebieg 260tys niecale

Opublikowano

Na boku skrzyni od strony kierowcy masz korek wlewowy a od spodu spustu.

Teoretycznie nie trzeba wymieniac ale z doświadczenia wiem ze po wymianie biegi inaczej chodzą a sama skrzynia jest cichsza.

Opublikowano

Sprawdziłem przekonałem sie.

3 dni temu zalałem Mobil 1 SHC 75W-90 wcześniej olej z aso miałem zalany jeździłęm 3 lata na nim. Różnic żadnych wiec dziwie sie że polecacie olej bardzo drogi który nic nie daje.

To tak samo jak castrol promowany przez aso i motul ceniony przez driverów. Tańszy i lepszy jest motulek wiec po co przepłacać za ten sam gnój.

Opublikowano

80 jest to na pewno fullsyntetyk a 90 niekoniecznie.

Na stronie sklep-oleje rawenol 75W90 w opisie jest, ze to jest full syntetyk także się zastanawiam ktory będzie odpowiedni?
Opublikowano

Sprawdz po katalogu, ja leje 75W80

Opublikowano

No ok. ravenol posiada norme G052911A2 o lepkosci 75W80 natomiast castrol syn VW 501.50 75W90 czy oba sa porównywalne? Wcześniej nie zauważyłem, że tu mowa o tdi ja mam benzynę.

Opublikowano

to nie silnik, nie ma znaczenia rodzaj paliwa

jedno i drugie bedzie dobre do skrzyni

Opublikowano

Dzięki.

Opublikowano

Zlałem dzisiaj olej ze skrzyni i byłem w szoku !!!

Olej w skrzyni nie wymieniany od poczatku (12lat - 230 tys. auto z włoch od rodziny) i miał piękną przeźroczystą burszynowo - wiśniową barwę, lepkość.

Korek nie posiadał żadnychg opiłków (jest namagnesowany aby zbierać syf)

Zalałem 2.2 L zakupionego Castrola 75W 90 ale Wogóle to nie polepszyło zmiany biegów - dalej jedynka i wsteczy wchodza opornie, pewnie docisk mam walnięty...

Więc tak jak serwis mówi tak trzeba jednak robić : w manualu nie wymieniać oleju tylko dolewać w razie potrzeby... !!!

Pozdrawiam!

Edytowane przez raffik

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

75W90 GL-5 to optimum do vaga.

Pozdrówki

marcin

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jakie jest oznaczenie oryginalnego oleju?

Opublikowano

Zlałem dzisiaj olej ze skrzyni i byłem w szoku !!!

Olej w skrzyni nie wymieniany od poczatku (12lat - 230 tys. auto z włoch od rodziny) i miał piękną przeźroczystą burszynowo - wiśniową barwę, lepkość.

Korek nie posiadał żadnychg opiłków (jest namagnesowany aby zbierać syf)

Zalałem 2.2 L zakupionego Castrola 75W 90 ale Wogóle to nie polepszyło zmiany biegów - dalej jedynka i wsteczy wchodza opornie, pewnie docisk mam walnięty...

Więc tak jak serwis mówi tak trzeba jednak robić : w manualu nie wymieniać oleju tylko dolewać w razie potrzeby... !!!

Pozdrawiam!

Niekoniecznie musisz mieć problemy z sprzęgłem, równie dobrze wyrobiny wybierak daje takie same objawy jak ściągniesz osłonę można to łatwo ocenić w jakim jest stanie, pozdr:)

Opublikowano

Jakie jest oznaczenie oryginalnego oleju?

G 052 911 A2

jeśli chodzi o litrowe opakowanie.

Ja wymieniłem u siebie na ori , stary był wyraźnie brunatny po 240tys km przebiegu. Efekt taki, że wcześniej przy wbijaniu 2-jki potrafiło zgrzytnąć. Teraz tego nie ma

6adude8y.jpg

Opublikowano

O f*ck ale drogi ten olej, min 100 z litr.

A ten do jakich skrzyni idzie http://allegro.pl/olej-przekladniowy-g060726a2-org-audi-seat-skoda-i4644277964.html

Drogi, to fakt, ale kiedys chcialem zaoszczedzic zalewajac nie ori i auto skonczylo na lawecie, takze wyleczylem sie na dlugo z olejów przekladniowych zamiennych.
Opublikowano

Również wymieniałem na ori trochę boli ta cena brałem 3l, 3 x130 zł, wchodzi 2,25l więc mam ok 0,75 na zbyciu jak by coś to pisać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.