Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy olej do skrzyni  GGB  , FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-5  będzie dobry ?

Parametry oleju w/w  , z olejem org   VW G052911 znacznie się różnią ,ale olej  FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 jest dedykowany do tej skrzyni ( GGB )  i spełna normy VW .

Czy ktoś jeździł na tym oleju ?  i czy jest sens zwracania uwagi na parametry ,czy wystarczy że spełnia normy VW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MemberA4 napisał:

Musisz odkręcić dwa bo jak tego nie zrobisz to ci 0,5L oleju z torsena nie spłynie. Później przy wlewaniu też musisz to robić tak aby olej przelewał się do torsena czyli nie za szybko i z chwilowymi przerwami bo inaczej wlejesz 2L i się zdziwisz że tak mało bo olej zacznie się korkiem przelewac a do torsena wpłynie tyle co nic.

Wniosek taki że najlepiej na siłę wlać o jakieś 100ml więcej oleju niż powinno być, odczekać z 5min aby olej wypełnił wszystkie komory i później odetkac otwór wlewowy i nadmiar sam sobie spłynie i ustabilizuje się na dolnej krawędzi otworu.?

Tzn. przy zlewaniu obydwa odkręcić, a przy napełnianiu jak? Jest przecież tylko jeden korek wlewowy, po prostu po woli wlewać aż wejdzie te ok 3.2l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Langista napisał:

Tzn. przy zlewaniu obydwa odkręcić, a przy napełnianiu jak? Jest przecież tylko jeden korek wlewowy, po prostu po woli wlewać aż wejdzie te ok 3.2l?

Tak przy zlewaniu odkręcić dwa najpierw jeden później drugi ten pod dyferencjałem i ten na tylnej czarnej części skrzyni od torsena a przy napełnianiu odkrec jeden ten obok półosi lewej i wlewaj powoli. Tyle ile zlejesz musi tyle wejść z powrotem albo o jakieś 50-100ml więcej? Otwór wlewowy jest wyznacznikiem prawidłowego poziomu.

Skrzynia FRE ma pojemność 2,5L

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomlo 1973 napisał:

Czy olej do skrzyni  GGB  , FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-5  będzie dobry ?

 Do VW G052911 ma iść 75W90 a nie 75W80, dlatego Ci wychodzą inne parametry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kamil-vag napisał:

 Do VW G052911 ma iść 75W90 a nie 75W80, dlatego Ci wychodzą inne parametry...

 

Dzwoniłem do przedstawiciela FUSCH  i odpowiedział mi że ten olej jest dedykowany do skrzyń z olejem VW G052911  ,jest to zamiennik oryginalnego oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MemberA4 napisał:

Tak przy zlewaniu odkręcić dwa najpierw jeden później drugi ten pod dyferencjałem i ten na tylnej czarnej części skrzyni od torsena a przy napełnianiu odkrec jeden ten obok półosi lewej i wlewaj powoli. Tyle ile zlejesz musi tyle wejść z powrotem albo o jakieś 50-100ml więcej? Otwór wlewowy jest wyznacznikiem prawidłowego poziomu.

Skrzynia FRE ma pojemność 2,5L

Tak zrobię, dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tomlo 1973 napisał:

Dzwoniłem do przedstawiciela FUSCH  i odpowiedział mi że ten olej jest dedykowany do skrzyń z olejem VW G052911  ,jest to zamiennik oryginalnego oleju .

Rób co tam chcesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej powinien znajdowac sie w skrzyni ZWN? Nie mogę sam dojsc do tego i rozszyfrowac... poza sama gestoscia jakiej firmy polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mungooo napisał:

Panowie jaki olej powinien znajdowac sie w skrzyni ZWN? Nie mogę sam dojsc do tego i rozszyfrowac... poza sama gestoscia jakiej firmy polecicie?

jestes pewien ze skrzynia ma takie oznaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chyba numer skrzyni, to część obudowy o nr 01E301211Ckorobka-peredachw-6-stupenchataya-01e301211c-vw-passat-b5-fl_1456245671_1_1338561_t4.jpg

Numer skrzyni jest na korpusie od góry, albo we wlepce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod oknem rewizyjnym mechanizmu roznicowego ewidentnie wybity jest kod skrzyni i widnieje tam ZWN, chyha ze sie myle i to nie jest oznaczeniem skrzyni?20190218_192121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kamil-vag napisał:

To nie jest chyba numer skrzyni, to część obudowy o nr 01E301211Ckorobka-peredachw-6-stupenchataya-01e301211c-vw-passat-b5-fl_1456245671_1_1338561_t4.jpg

Numer skrzyni jest na korpusie od góry, albo we wlepce...

Ta skrzynia ze zdjęcia to nie jest czasem od quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mungooo napisał:

@greg2505 orientujesz sie moze jaki tam olej powinien sie znajdowac?

Ja do swojej brałem fusch 75w-80, taki mi polecili w sklepie , powiedzieli że to jest to samo co ori , mam go u siebie w skrzyni od b7 i znajomy ma w b6 , jeździmy już kilka lat i nic złego się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno, ZWN to na pewno nie numer skrzyni... bo ten sam symbol GETRAG ZWN widnieje na skrzyniach np BMW.

Z moich źródeł siedzi tam skrzynia DWR albo EHV

DWR to Q, więc zostaje EHV...

Oznaczenia masz tu:

Bez tytułu.png

jesli to EHV to G052911A1 - 2,25l - czyli 75W90

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mungooo napisał:

Jutro ogarnę sprawe i dam znac :)

daj nr budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer budy pokaże Ci Multi:) jestem po swapie z Multi na manual 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...