Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatek do benzyny -pytanie o skutecznosc


iglako

Rekomendowane odpowiedzi

Testowal ktos taki dodatek w swoim silniku i czy rzeczywicie czysci wtryski ? czy warto ? Chodzi mi glownie o taki Dodatki do paliw - Benzyna : OCZYSZCZACZ WTRYSKIWACZY 1971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używałem , ale znajomy mówił ze szału nie ma . Ale ponoć lepsze od tych z super marketów . Mieszal z mniejszą ilością paliwa niz podaja na opakowaniu . Zamiast na 60 l wlewał na 20 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem czasami mi potrafil szarpac jak dawalem delikatnie gazu na bak wlalem 3.efekt slaby troche pomoglo .ale i tak trzeba szukac usterki w ukladzie paliwowym.powiem tak raczej nie zaszkodzi efekt placebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powiem tak efektów nie zobaczysz, ale na pewno dla silnika będzie lepiej, ja sam do każdego tankowania zalewam dodatek Millers do benzyny i do ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako użytkownik nie odczuwam żadnej, ale silnik pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w takie wynalazki. Naciąganie na kasę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys z ciekawosci moczylem w tym lapy .wachalem i dochodze do wniosku ze to chyba nafta .moze ma jakies dodatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji długiego majowego weekendu i tankowania do pełna użyłem dodatek LM Pro-Line Benzin System Reiniger- odczucia? Hmm, raczej brak efektów odczuwalnych i wizualnych :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania jak widać podzielone,

Ja również nie odczuwam różnic na silniku, a może dlatego że są zbyt słabe by odczuć albo coś jeszcze, ale nie powiedziałbym że jest to naciąganie na kasę,

Przykład poczytać można m.in na temat tzw. szpulunga dodatek do DIESLA 2666 fenomenalny i nie jednokrotnie pomogło tylko po dolaniu tego. Tak więc może w Benzynie nie jest to tak odczuwalne. Ale ja zalewam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czasem leje.Teraz na PB rzadziej,ale w dieslu lałem na smarowanie pompy(Nissan Almera 2.2 Di) i zimą więcej żeby nie było problemu z zamarzaniem.Jedyną sporą różnicę słyszałem u szwagra w mercedesie W124,klekot.Trochę kopcił i miał muła.Kupił jakiś dodatek do czyszczenia wtrysków K2 i po 2 tankowaniach i wlewaniu do zbiornika całkiem inny samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dodatki zawierające głównie naftę od 50 do 80% i więcej plus inne dodatki. Nafta spala się w większej temperaturze i czyści zawory ale np w FSI raczej to nie pomoże.

W starszych autach pewnie coś da. Niektóre firmy dodają jeszcze aceton i inne duperele, zrobiłem o tym obszerny wątek ale na forum motocyklowym. Ogólnie daje to coś ale w zaniedbanym silniku np gaźnikowym ustawionym bogato z zasyfionymi zaworami np. Najlepiej jest po prostu częściej czasem zmienić olej i dobrze autko przepalić na autostradzie raz na jakiś czas. Kasę przeznaczyć na benzynę do przepalenia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...