Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik toroidalny w koło, a co z zapasem?


pestekk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do użytkowników LPG. Mianowicie w jaki sposób przewozicie zapas w waszych zagazowanych autach? Macie pełnowymiarowe koło czy dojazdówkę? Czy znacie jakiś sposób na zamocowanie koła zapasowego (pełnowymiarowego) tak żeby zajmował jak najmniej miejsca. Mój samochód to a4 b6 avant na zapasie 17' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wożę :decayed: Mam ubezpieczenie w razie czego i przyjadą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam magika w spray'u, nawet na mocno pogiętej feldze uszczelnił na tyle, że 4-5 km dojechałem do wulkanizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio łapie się kapcia raz na około 100000km tak bynajmniej wyszło w jednej z sond przeprowadzonych w jednym z numerów AutoŚwiata (więc na upartego można by wozić zapasówkę w puszce:decayed: )ja jednak mam pecha i wole dojazdówkę(

Ja nie wożę :decayed:) Mam ubezpieczenie w razie czego i przyjadą ;p
troszkę siara aby facet czekał ,aż ktoś mu koło wymieni:grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie te puchy pomogą? Jak tak to jaką firmę polecacie? Ja się nad tym zastanawiałem właśnie, myślałem jeszcze o jakimś oryginalnym preparacie co dają do samochodu - uszczelniacz + kompresor (opel, chevrolet, toyota bo te są tanie) ale czy idzie za nimi lepsza jakość? A co do assistace, to jak wygląda sprawa? Przyjeżdża laweta i jak się okazuje że nie mam koła zapasowego, to nie ma z tym żadnego problemu żeby zawieźli auto na wulkanizację? Pytam bo audi będzie dużo jeździła po Niemczech, więc trzeba mieć pewność.

Dojazdówka będzie cieńsza, prawda? Ale średnicę trzeba zachować, czyli będzie tak samo duża, ale cieńsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę samochodem od 10 lat prawie.Zrobiłem ogólnie z pół mln kilometrów i nigdy jeszcze nie miałem kapcia :) Z ubezpieczeniem nie pamiętam,ale chyba przez telefon zgłaszasz jaka opona :) A co do siary to mnie to rybka,ręce czyste :decayed: Ale chyba mam ten preparat w bagażniku,tylko jakiś cham zajebczył z paroma innymi rzeczami,bo samochód miał iść ponoć na klamoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlacze sie pod pytanie kolega sprowadzil autko z USA 3.0 ASN chce zalozyc gaz a w bagazniku ma cos takiego. Najprosciej bylo by to wyciac ale pod spodem znajduje sie jakies ustrojstwo nie mam pojecia do czego . I tu pytanie co moze byc pod tym uchwytem kola zapasowego ???

P5050210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5050211.jpg

niewiele widac pozniej posaram sie wstawic lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie filtr oparów paliwa.

Trzeba go przenieść w inne miejsce

wygląda tak:

4212544232

a europejski tak:

4236020536

europejski jest zamontowany pod błotnikiem prawym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostane samochód od lakiernika to Ci napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak masz Q to dojazdowka odpada tylko ten sam wymiar ?poprawcie mnie jesli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak masz Q to dojazdowka odpada tylko ten sam wymiar ?poprawcie mnie jesli sie myle

Q Ci sie przez 100km nie rozleci jak dojazd założysz... Byle sie obwód zgadzał i jazda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wożę nic !!! od kont jestem użytkownikiem dróg, jeszcze nie miałem kapcia nigdy :wink: (ale mówią że ten pierwszy raz musi być :grin:)

Preparaty może i są ok, na jakiś czas by dojechać do wulkanizatora, ale teraz kwestia jak na to będzie oponiarz patrzył bo w większości przypadków nie chcą naprawiać, jeden wielki syf w oponie.

---------- Post dopisany at 16:34 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ----------

Panowie podlacze sie pod pytanie kolega sprowadzil autko z USA 3.0 ASN chce zalozyc gaz a w bagazniku ma cos takiego. Najprosciej bylo by to wyciac ale pod spodem znajduje sie jakies ustrojstwo nie mam pojecia do czego . I tu pytanie co moze byc pod tym uchwytem kola zapasowego ???

http://s29.postimg.org/wtv2iwwgj/P5050210.jpg

Ja bym tego nie wycinał, szkoda blachy, nie zakonserwujesz tak jak w oryginale, a zaraz będzie ruda się czepiać.

Podjedz do gazownika, i pomoże Ci dobrać butle pewnie taką że by miała wcięcie.

Ja u siebie faktycznie tego nie miałem, była zamiast tej blachy duża taka śruba plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich butli aby obyło się bez cięcia.W autach EU też trzeba wiercić dziurę na przewody i jak się dobrze zakonserwuje to nic nie rdzewieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nazwę tego środka do opon? Widziałem dwie osoby z kapciem po drodze nad morze i z powrotem więc chyba lepiej się zabezpieczyć niż poźniej zostać z łapą w d..pie ;) Dużo miejsca pewnie pucha nie zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...