Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z trójnika


kograman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Nie mogę poradzić sobie z jednym wyciekiem, załączam fotkę

WP_20140511.jpg

Wycieka z trójnika i to z góry no i leje się na wtrysk sterujący. Wyciągnąłem ten trójnik, oczyściłem blok oraz plastik. Założona nowa uszczelka, i jeszcze dodałem sylikon czarny. Morał jest tego taki, że pojeździłem tydzień i dalej zaczęło ciec. Zastanawiałem się czy w ogóle dobrze to dokręciłem, ale myślę że tak, poza tym wolę nie uj... gwintu. Co robię źle ? Wskazówki ? Czekam na odpowiedź. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trójnik z tyłu głowicy? Osobiście mam PB ale ogólnie jest to chyba mniej więcej taka sama konstrukcja. Generalnie ten trójnik to syf. Powinien być przykręcany na minimum trzy śruby a nie dwie. Po za tym najlepiej jakby był wykonany z alu a nie plastiku który się odkształca.

Po pierwsze, sylikon wywal do śmieci - gówno daje, zaraz się odparza. Kup masę uszczelniającą reinzosil. Zdemontuj całość, oczyść, osusz, odtłuść, sprawdź oring który jest w tym trujniku i ewentualnie wymień. Nakładasz maskę, przykręcasz na 50%, dajesz zaschnąć masie, potem dokręcasz na 100%. Trójnik zostawiasz przykręcony na noc, aby całość dobrze zaschła i dopiero wtedy montujesz resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tak samo robiłem tylko że z tym silikonem. No ale teraz postaram się na reinzosil. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z nim problem. Wymieniłem oring ale nadal nie jest szczelny. Wydaje mi się, że ten trójnik się odkształcił. Wymienie go na nowy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze cenna jest nie wielka całego trójnika lepiej kupic nowy silikonem posmarowac i złozyc i zgłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze cenna jest nie wielka całego trójnika lepiej kupic nowy silikonem posmarowac i złozyc i zgłowy

Żadnego silikonu, jak już to masa uszczelniająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed montażem sprawdźcie czy nie jest pęknięty. Bardzo często pęka od środka w okolicach metalowych tulejek i nawet masa uszczelniająca nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto go całego wymienic koszt naprawde bardzo mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło a trójnik nie był pęknięty. Tak jak mówiłem, główny problem w tym że on przykręcany jest tylko na dwie śruby a do niego podłączone są dwa przewody które prężą na niego co powoduje odkształcenia i przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto go całego wymienic koszt naprawde bardzo mały

Kolego pochwal się ile kosztował. Jeszcze się za to nie zabrałem bo przez chwilę moje prowizoryczne uszczelnienie działało ale już widzę ubytek płynu w zbiorniczku. Zacznę szukać nowego u sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu w ASO 66 PLN. Pewnie w całej PL podobnie. W komplecie jest już oring.

---------- Post dopisany 31-05-2014 at 15:19 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2014 at 22:23 ----------

Dziś wymieniłem i wszystko szczelne, nawet wąż na szybkozłączkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, sylikon wywal do śmieci - gówno daje, zaraz się odparza. Kup masę uszczelniającą reinzosil.

Popieram, Reinzosil jest bardzo dobrym uszczelniaczem - jeszcze nie zdarzył mi się wyciek po nim. Pamiętaj że powierzchnia głowicy (nawet po oczyszczeniu papierem ściernym) ma wżery i sam o-ring nie spełni swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten trójnik jakiś czas temu, wszystko hulało, a teraz znowu ubywa mi płynu, ale nie z łączenia z blokiem, a z łączenia tego dolnego przewodu z tą obudową. To wina przewodu, tej metalowej zawleczki czy króćca w tej obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łączeniu węża idącego z nagrzewnicy do trójnika jest oring. Może to być jego wina. Ewentualni sprawdź jeszcze czy wąż jest dobrze wciśnięty. Mi zdarzyło się że chyba nie był do końca wciśnięty i wypiął się podczas jazdy na autostradzie :grin: Było trochę zwały, jak nagle pojawiła się za mną chmura białego dymu bo cały płyn wywaliło prosto na wydech. Szczęście w nieszczęściu że na tym odcinku autostrady było gdzie się zatrzymać na poboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na łączeniu węża idącego z nagrzewnicy do trójnika jest oring.

Witam,

Mam pytanie czy jest jakiś numer tego orignu? Jest problem z dopasowaniem jakiegokolwiek ponieważ jest /powinien być o kwadrarowym przekroju i cieżko takiego zdobyć a w aso nie wiedzą o co chodzi.

Mechanik zmieniał oringi przez kilka dni i dalej ciekło aż coś dopasował. Teraz cieknie mi znowu przy bloku a jak zdjeme cały trójnik to znowu będzie z drugim końcem problem.

Oring do bloku jest w zestawie z trójnikiem natomiast tego orginu po drugiej stronie już nie ma w zestawie.


ok, już mam
numer części 058 121 687 o wymiarach 31,5x3,65mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj nowy trójnik bo dalej będzie się pociło a oring nic nie da bo plastik się odkształcił od wpływem temperatury i wieku a koszt 16 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to teraz przerabiam. Dwa razy wymieniałem na zamienniki i po miesiącu dwóch wyciek znowu się pojawiał. gołym okiem było widoczne jak króciec się odkształcił. Kupiłem dzisiał oryginał ASO 66 zł. Jutro montuje zobaczymy za jakiś czas jak się spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w aso poprosic o co?? Jak to nazwac? Dzisiaj zobaczylem ze mi z tamtad leje plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem. Jednak co ori to ori.

Idziesz do aso i prosisz o krociec głowicy, mówisz gdzie usytuowany jest i tyle.

BTW.

Jestem wrogiem wszystkich silikonów i uszczelnień. Później tego zdemontować nie idzie. Najgorsze są pokrywy wałków położone na silikonie. Trzeba później kluczem krzywić i podważać aby puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...