Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Program do 1.9 TDI PD AVF


ziko02

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje program do auta. Sprzęgło zdrowe... 260kkm na blacie ale jak podrążyłem temat padajacego sprzegla po wirusie to zaczynam sie wahać. Dobrze zrobiony program, poprowadzony moment nie powinien wpłynąć negatywnie na sprzęgło? Chcę delikatnie podnieść niuta... auto służyć bedzie do przemieszczania sie z pkt A do pkt B a nie do wyścigów na światłach. Wiecej mocy, znaczy bezpieczniej - wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz używał tego z głową to na pewno nic się nie stanie, chyba że sprzęgło już dobija końca to niestety, ale prędzej czy później będzie do wymiany. Moc programu również ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak pada sprzegło po programach z V Techu gdzie max niuton jest w okolicy 2000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak pada sprzegło po programach z V Techu gdzie max niuton jest w okolicy 2000rpm

Czyli max niuton powinien byc poprowadzony wg Ciebie w jakim zakresie obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że w okolicy 2500rpm :wink: u mnie jest przy 2700rpm (na seryjnych gratach), a i z dołu też jedzie fajnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,jedzie ci fajnie Blachu ale najgorszy jest strzał Niuta,jego szybkie narastanie u ciebie tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich powiem na wstepie ze mam fajna b6 avanta 1.9 TDI 130KM AVF z 2003r s line i przywiozlem ja niedawno z niemiec, byłem osobiście po nią. Od pierwszego właściciela 120tys ori przebieg do konsca serwisowana w audi aso. Wymieniłem w niej tydz twmu rozrząd, który od nowosci nie byl jeszcze wymieniony, wszystkie płyny filtry. Chciałbym ja standardowo zchipowac tak do 170KM i 400NM. Chciałbym poprostu aby ktos mi powiedzial czy robie dobrze, czy trzeba cos dodatkowo powymieniac itp. Ogólnie prosze o wypowiedzi ludzi którzy cos takiego zrobili, robia i ogolnie fachowców w tych sprawach... Oraz tych którzy maja cos takiego w swoich autkach. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170Ps i 400Nm samym chipem,daj Boże :wink:

odpowiadam na twoje pytanie "Chciałbym poprostu aby ktos mi powiedzial czy robie dobrze" tak robisz dobrze robiąc chipa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak orientacyjnie te 400NM bo gdzies to wyczytałem, ze przy zwyklym chipie dobija sie do 170KM i 400NM przy czym autko jest sprawne w 100%. No to nic tylko bede cos bardziej myslal o tym chipie. Zobaczymy co to z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 KM do uzyskania, ale 400 NM to raczej ciężkie przy seryjnych gratach

A4_AWX_Krzysiek.jpg

Taki wykres nie powinien zabić sprzęgła. Wiadomo, że większy moment to większe obciążenie. (Wykres użytkownika Blachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak orientacyjnie te 400NM bo gdzies to wyczytałem, ze przy zwyklym chipie dobija sie do 170KM i 400NM przy czym autko jest sprawne w 100%. No to nic tylko bede cos bardziej myslal o tym chipie. Zobaczymy co to z tego wyjdzie.

Te 400Nm to będzie wtedy tylko cyferka na wykresie, oprócz tego ze zabije sprzęgło i dwumas to nic nie da, lepiej będzie jechał płaski niuton 370-380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak orientacyjnie te 400NM bo gdzies to wyczytałem, ze przy zwyklym chipie dobija sie do 170KM i 400NM przy czym autko jest sprawne w 100%. No to nic tylko bede cos bardziej myslal o tym chipie. Zobaczymy co to z tego wyjdzie.

Te 400Nm to będzie wtedy tylko cyferka na wykresie, oprócz tego ze zabije sprzęgło i dwumas to nic nie da, lepiej będzie jechał płaski niuton 370-380.

Tak też właśnie mam w planach... płasko do 370-380... coś jak Blachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taki wykres jak u mnie to zgłoś się do "juby_p" :wink: On mi auto stroił :hi:

Sent from Lumia 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taki wykres jak u mnie to zgłoś się do "juby_p" :wink: On mi auto stroił :hi:

Sent from Lumia 920

Już jestem ustawiony u siebie w Szczecinie na "dłubnięcie":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam to samo autko z silnikiem AVF. Przebieg to 245k. Czy jest jakaś (równie bezpieczna lecz tańsza) alternatywa na wgranie programu do mojej sztuki niż tune-up jeśli chodzi o pomorze ? 800zł to sporo, przynajmniej tak mi się wydaje. Na jakie wartości orientacyjnie mógłbym liczyć ? 165km i 360Nm do osiągnięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zl to jest normalna cena. Tune up masz pod reka to sie ciesz bo to dobry tuner. Wal do Roberta(tune up) bedziesz zadowolony. 165 km i 360 nm jesli masz wszystko ok to spokojnie tyle wyjdzie a mysle ze nawet troszke wiecej 170km 370nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz rozwiejcie moje watpliwosci, pozedlem troszke po rancie i wgralem program do mojego avf-a od kolegi z forum,

i tak co jakis czas dreczy mnie czy dobrze zrobiłem i czy za jakiś czas nie zajade autka, narazie wszystko oki przejechałem jakies 2 tys i nic sie nie dzieje sprawdzaelm korekcje na PD sa takie jak były. Gościu mial robiony program specjalnie pod jego auto wyszlo mu jakies 163 konie i wrzycilismy to samo do mnie ,on juz przelecial 20tys na tym i jest git 2 ziomek tez juz trochę nahulał i tez jest oki. Myslicie ze to jest bezpieczne dla auta skoro u niego jest wszystko w porządku, i czy po wgraniu programu potrzebne jest top strojonko o ktorym piszecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz rozwiejcie moje watpliwosci, pozedlem troszke po rancie i wgralem program do mojego avf-a od kolegi z forum,

i tak co jakis czas dreczy mnie czy dobrze zrobiłem i czy za jakiś czas nie zajade autka, narazie wszystko oki przejechałem jakies 2 tys i nic sie nie dzieje sprawdzaelm korekcje na PD sa takie jak były. Gościu mial robiony program specjalnie pod jego auto wyszlo mu jakies 163 konie i wrzycilismy to samo do mnie ,on juz przelecial 20tys na tym i jest git 2 ziomek tez juz trochę nahulał i tez jest oki. Myslicie ze to jest bezpieczne dla auta skoro u niego jest wszystko w porządku, i czy po wgraniu programu potrzebne jest top strojonko o ktorym piszecie?

logi dynamiczne chociaz zrob ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić i tu wkleić? Dopiero jutro będe miał dostęp do kabla bo kumplowi pozyczylem... Xle zrobilem że wgrałem gotowy program? Ale skoro u niego smiga i on mial zrobiony go z głowa i przejechal juz ponad 20 tys i nic więc chyba źle nie będzie . Ale zrobie to logi dla siebie bo w przyszlym tyg wyjezdzam do zakopca jakies 400 km w jedna strone wiec wole sie upewnic czy wszystko oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...