Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie turbo bez wyciągania


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Audi A4 b5 z silnikiem 1.9 TDI AVG w którym były zapieczone łopatki w turbo. Geometria stała, wieczny bład przeładowania turbo, tryb awaryjny przy 100-120km/h czyli kazdy wie o co chodzi. Znajomy mechanik polecił mi środek IN&OUT cleaner NOWOŚĆ czyszczenie DPF i turbin (4266884274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Cena lekko mnie za szokowała ale jednioczesnie pomyslałem ze jak takie drogie to moze byc dobre wiec zaryzykowałem i kupiłem. Wlałem do baku w którym było ok 30l paliwa (moze troszkę mniej). Zrobiłem tak jak było napisane na puszce czyli 3000 obr i jak zatnie to zgasic, odpalic i znow jechac do puki nie zatnie. Zrobiłem tak z 20km ( po drodze zacieło chyba z 5 razy) Zajechałem na miejsce i zgasiłem auto czekając aż wystygnie. Po wystygnięciu podnosłem maskę do góry i złapałem palcami za sztagę, a ta ku mojemu zdziwieniu z lekkim oporem zaczeła ruszać się. Opserwując efekt z uśmiechem na twarzy wyjechałem znów, tym razem przejechalem ok 50km i znow czekałem az silnik wystygnie. Po wystygnięciu chwyciłem sztangę a ta rusza sie bez najmniejszych zacięć. Postanowiłem wiec podzielic sie swoimi doswiadczeniami z forumowiczami i jednocześnie polecam ten srodek. Niestety nie spodziewałem sie aż takiego efektu po niespełna 100km wiec nie zrobiłem logów przed eksperymentem. Na puszce napisane jest ze srodek czysci układ paliwa wspomniane juz turbo i układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować.odwagi. Wy-ebać 300 bez gwarancji na sukces. Szacun :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem działanie tego specyfiku na 2.7tdi DPF, faktycznie wyczyscił go gruntownie

auto jezdzi bez problemów juz kilka miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować.odwagi. Wy-ebać 300 bez gwarancji na sukces. Szacun :thumbup1:

Mam dojście gdzie 230 zł kosztuje ten specyfik. Jak narazie to kasa warta rezultatu. Mam nadzieje tylko że zadne uszczelki w pompie nie puszcza bo to bardzo silny środek skoro w niespełna 100 km odblokował doszczetnie zapieczone turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem pełen optymizmu. Zobaczymy tylko czy po wypaleniu baku nic sie nie stanie. Na chwile obecna zrobiłem 130km a zostało jeszcze paliwa na mniej wiecej 250. Zeby nie zmarnowac specyfiku to bede jezdził z obr ok 3000 do czasu az wypale bak. Czy cos stanie sie czy nie to o wszystkim bede informował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskocz na jakas szybka trase i gaz w podłoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś przybliżyć na jakiej zasadzie działa ten środek ?

Jak to na jakiej zasadzie - to proste źre wszystko bez jakichkolwiek zahamowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko to ja bym tego nie użył :( wszelkie uszczelki też pewnie zje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,. Xenum NexgenTM, technologia ta działa jak płynny katalizator, utlenia osady węglowe w układzie wydechowym co prowadzi do ich całkowitego usunięcia''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy nie będzie skutków ubocznych. Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja za 350zl wyciagam turbawke czyszcze vnt i montuje z nowymi uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecalem tak i robie: esperyment zakończony powodzeniem. Auto sprawuje sie dobrze, lepiej chodzi. Z układu zasilania nic nie leci. Polecam w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa :whistling:.

Jak środek jest fatycznie tak skuteczny, to jego koszt można podzielić przez trzy :decayed:

Poprostu na dziesięć litrów napędu wlać 0,5l preparatu i starczy wtedy na trzy auta :hi:

Proponuje podwiesić wątek, będzie wtedy łatwo dostępny dla tych co mają problemy z układem wydechowym , a i reszta forum będzie miała łatwy dostęp do opinii o działaniu środka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę za mało opinij potwierdzających skuteczność tego środka, musiało by jeszcze parę osób spróbować i potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czekam na opinie użtkowników świeższych aut, szczególnie tych z DPF-em :whistling:

Jeżeli katalityczny sposób działania środka jest faktycznie sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z wydechu, to nie powinno być skutków ubocznych po jego zastosowaniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa takie czyszczenie a zwłaszcza w autach gdzie wyjęcie i czyszczenie turba nie jest prosta sprawą.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...