Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw 4 razy próba odpalenia,znowu z 4 razy  (aż akumulator padł). Jak sprawdzić to ciśnienie ( w tych blokach rozszerzonych na vcds z Chin  to nic nie mogę znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić, ale u mnie była identyczna sytuacja... Też po sprawdzeniu zaworku, silnik zapalił I zaraz zgasł... Żadne odpowietrzanie nie pomogło... Pomogła tylko wymiana pompy CR...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, polo25 napisał:

Nie chce Cię martwić, ale u mnie była identyczna sytuacja... Też po sprawdzeniu zaworku, silnik zapalił I zaraz zgasł... Żadne odpowietrzanie nie pomogło... Pomogła tylko wymiana pompy CR...

 

Ale co było przyczyną, że pompa by się zatarła (tyle osób sprawdza i niema problemu).

Jak żeś sprawdził,  że pompa na pewno kaput? A miałeś chociaż czysto na sitku? Jak wymieniłeś pompę to też sprawdzałeś wtryski,czysciłeś cały uklad itd.?

Ma ktoś namiary gdzie taką pompę kupić. Ktos pisał, że pasuje od vw, dzisiaj postaram się odczytać numer.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co było przyczyną, mam zagadkę do dzisiaj, ale pompa przestała dawać ciśnienie, sprawdzałem na vcds, jak kręciłem rozrusznikiem a także jak psikałem plakiem. Na sitku było czysto, brak opiłków. Wtryski ani układ nie był sprawdzany ani czyszczony, po wymianie pompy na inna od razu odpalił. Pompę wymieniłem w warsztacie na używaną z gwarancją za 300 zł i do tej pory chodzi bez problemu. Poszukaj na allegro, można dostać nową w fajnej cenie, widziałem tu na forum że ktoś taka zakładał I sobie chwalił.

Ale musisz być pewny że u Ciebie to wina pompy, bo może to być coś innego... U mnie to była niestety pompa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy padnięta pompa daje paliwo na listwe wtryskową? (u mnie daje ale nie ukrywam nie wiem czy odpowiednie ciśnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z własnego doświadczenia powie jaki numer pompy mogę zastosować w zamian mojej o nr 0445010507 03L130755   Myślę oczywiście o pompie poprawionej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, duzy616 napisał:

Ktoś z własnego doświadczenia powie jaki numer pompy mogę zastosować w zamian mojej o nr 0445010507 03L130755   Myślę oczywiście o pompie poprawionej.

 

np.03L130755A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wihajster napisał:

np.03L130755A

Ale ten numer ma pompa tzw. poprawiona czyli po 2012 roku bo o taką pompę mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, duzy616 napisał:

Ale ten numer ma pompa tzw. poprawiona czyli po 2012 roku bo o taką pompę mi chodzi.

Jak zamierzasz trochę pojeździć tym samochodem, to może lepiej kupić nową

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-vw-2-0tdi-03l130755a-0445010508-i6596832703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pasuje również od vw z silnikiem 1.6 sam przez to przechodzilem i przeszedlem koszmar z ta pompa.

Szukajcie najlepiej uzywki z rozbitka czy anglika nie regenerujcie wlasnej bo auto nie zdąży wyjechać z garazu jak pompa sie zatrze na dobre. Tak bylo u mnie. wez numery z pompy i zadzwon dodo inter carsu a oni Ci powiedza do jakich silnikow i aut podchodzi dana pompa.

Edytowane przez Winerek16
Błąd ortograficZny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam nalatane 262tys i zastanawiam się nad wymiana pompy.
Możecie mi powiedzieć z naklejki jaki rok jest pompy? Auto mam z października 2008.
Pozdrawiam8539d4c6fd880f8f96bfec5887c97151.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krich8710 napisał:

Witam
Mam nalatane 262tys i zastanawiam się nad wymiana pompy.
Możecie mi powiedzieć z naklejki jaki rok jest pompy? Auto mam z października 2008.
Pozdrawiam8539d4c6fd880f8f96bfec5887c97151.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

wydaje mnie się 19.09.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla świętego spokoju wymienię pompę to już wszystko czy jeszcze coś trzeba robić?
Prawda że demontuje się rozrząd żeby ją ściągnąć? Na rozrządzie mam zrobione 80tys to może przy okazji też bym go wymienił?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krich8710 napisał:

Jeżeli dla świętego spokoju wymienię pompę to już wszystko czy jeszcze coś trzeba robić?
Prawda że demontuje się rozrząd żeby ją ściągnąć? Na rozrządzie mam zrobione 80tys to może przy okazji też bym go wymienił?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze głowice wymień bo też lubi strzelić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę wymienić pompę za 1,5zł niż później lecieć w koszta rzędu 10tys ...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krich8710 napisał:

Wolę wymienić pompę za 1,5zł niż później lecieć w koszta rzędu 10tys ...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A imbus w pompie oleju wymieniałeś? Poczytaj o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...