Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny które podaje są mysle uśrednione cześci orginalne lepiej nie oszczedzac na tym co z tego że wymienisz na jakiś zamiennik i znowu nie będziesz spał spokojnie . Nosze sie z zamianą na benzyne ale tfsi też nie bez problemowy motor .Nie ma idealnego rozwiązania benzyna pali ze 3 litry więcej wiec przy moim rocznym przebiegu ok. 25 tys to ze trzy tys zł różnicy .tTo za rok mam pompe i znowu pare lat wzglednego spokoju [dwómas wtryski itp ]może być róznie . Myslę ze wymiana na benzyne nie ma sesu na inną markę tym bardziej bo za te pieniądze to nic ciekawego nie kupie chyba zostane przy wymianie pompy a szczerze mówiac jezdziłem ruznymi samochodami od malucha przez uno tico renaut senic dwa fordy galaxy i takiej frajdy jak czwórka w czterech butach to jeszcze nie miałem . Przepraszam za moje przemyslenia bo może kogoś nudzą ale gdzie jak nie tutaj podzielic się swoimi refleksiami .Pozdrawiam wszystkich i i milona km bez podobnych przemyśleń.wymienie pompę a potem zobaczymy aktualny przebieg 242 tys .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po zdjeciu tego czujnika z pompy, nie powinno byc wogole opilkow? nawet na filtrze?

Co jesli okaze sie ze sa? mozna zmienic filtr, czy cala pompe i spac spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po zdjeciu tego czujnika z pompy, nie powinno byc wogole opilkow? nawet na filtrze?

Co jesli okaze sie ze sa? mozna zmienic filtr, czy cala pompe i spac spokojnie?

powinno być czyściutko, jeśli coś zauważysz to pompa na wykończeniu ;) wymiana filtra nic nie daje trzeba wymienić całą pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po zdjeciu tego czujnika z pompy, nie powinno byc wogole opilkow? nawet na filtrze?

Co jesli okaze sie ze sa? mozna zmienic filtr, czy cala pompe i spac spokojnie?

powinno być czyściutko, jeśli coś zauważysz to pompa na wykończeniu ;) wymiana filtra nic nie daje trzeba wymienić całą pompę

Dzieki bardzo, czyli wychodzi na to ze zalewanie slabego paliwa jej szkodzi?

Polecasz cos co uchroni nowa pompe przed szybkim zuzyciem?

Kolega wyzej pisal cos o olejach dla 2T, ciekawe jak to sie ma w nowych dieslach typu 2.0 tdi cr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wymieniac pompe to tylko na nowa sztuke, na uzywke to nie wiadomo ile pojezdzisz zanim sie nie zepsuje. Co do 2T to mozna LM1052 albo bardzo polecany w niemczech np Monzol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wymieniac pompe to tylko na nowa sztuke, na uzywke to nie wiadomo ile pojezdzisz zanim sie nie zepsuje. Co do 2T to mozna LM1052 albo bardzo polecany w niemczech np Monzol.

Jasne, nowki nie sa az tak drogie, lepiej zainwestowac te 1500 niz potem naprawiac pol auta.

Olej nie zaszkodzi dpf? Jakie proporcje sie daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat zalezy jaki olej wlejesz, sa bardziej nadajace sie do DPF i takie mniej. Proporcje 1:200 - 1:250, roznie ludzie leja.

Jeszcze jest cos takiego: http://2microntech.com/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój przebieg to 242 tys miałem samochód w serwisie by usunąć jedna usterkę wyszło na to ze musieli pompę i wtryski wysłać do Bosha by stwierdzić o co kaman , wtryski są w normie pompa do wyrzucenia stwierdzili opiłki w pompie , kupiłem nową pompę moje pytanie jak były te opiłki w starej pompie to mogły one przedostać sie do całego układu paliwowego? Oni twierdza ze opiłki były tylko w pompie we wtryskiwaczach nie stwierdzono żądny opiłków i czyścili tylko przewode paliwowe. Pytam ponieważ nie chce znowu za 10000 km wymieniać na nową pompę , proszę o odpowiedz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój przebieg to 242 tys miałem samochód w serwisie by usunąć jedna usterkę wyszło na to ze musieli pompę i wtryski wysłać do Bosha by stwierdzić o co kaman , wtryski są w normie pompa do wyrzucenia stwierdzili opiłki w pompie , kupiłem nową pompę moje pytanie jak były te opiłki w starej pompie to mogły one przedostać sie do całego układu paliwowego? Oni twierdza ze opiłki były tylko w pompie we wtryskiwaczach nie stwierdzono żądny opiłków i czyścili tylko przewode paliwowe. Pytam ponieważ nie chce znowu za 10000 km wymieniać na nową pompę , proszę o odpowiedz dzięki

już pisałem miałem ten sam problem, wymieniłem tylko pompę reszta była czysta cały syf został na sitku przy czujniku, po wymianie zrobiłem już prawie 25000 i wszystko jest oki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój przebieg to 242 tys miałem samochód w serwisie by usunąć jedna usterkę wyszło na to ze musieli pompę i wtryski wysłać do Bosha by stwierdzić o co kaman , wtryski są w normie pompa do wyrzucenia stwierdzili opiłki w pompie , kupiłem nową pompę moje pytanie jak były te opiłki w starej pompie to mogły one przedostać sie do całego układu paliwowego? Oni twierdza ze opiłki były tylko w pompie we wtryskiwaczach nie stwierdzono żądny opiłków i czyścili tylko przewode paliwowe. Pytam ponieważ nie chce znowu za 10000 km wymieniać na nową pompę , proszę o odpowiedz dzięki

już pisałem miałem ten sam problem, wymieniłem tylko pompę reszta była czysta cały syf został na sitku przy czujniku, po wymianie zrobiłem już prawie 25000 i wszystko jest oki. :wink:

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie jaki błąd wam się wyświetlił gdy padła wam pompa bo wsumie nikt tego tu nie napisał a jestem ciekaw jaka kontrolka się wyświetliła błąd silnika czy osprzętu czy jeszcze co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezynka, ewetualnie "czek" - blad albo za niskie albo za wysokie cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj usłyszałem, iż pompa wtryskowa w moim exeo z silnikiem CAGA wydaje dziwny dźwięk, podobny do założyciela tematu. Dodam, że niedawno wymieniłem rozrząd i chwilę po tym odezwała się pompa. Czy to może mieć coś wspólnego? Proszę o poradę do jakiego fachowca się wybrać w Warszawie i okolicach w celu diagnostyki lub regeneracji albo wymiany pompy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj usłyszałem, iż pompa wtryskowa w moim exeo z silnikiem CAGA wydaje dziwny dźwięk, podobny do założyciela tematu. Dodam, że niedawno wymieniłem rozrząd i chwilę po tym odezwała się pompa. Czy to może mieć coś wspólnego? Proszę o poradę do jakiego fachowca się wybrać w Warszawie i okolicach w celu diagnostyki lub regeneracji albo wymiany pompy.

Pozdrawiam

mam to samo cykanie ale tylko slyszalne gdy dodam gazu ponad 1000obr/min. wczoraj dla pewnosci sprawdzilem ten filterek na czujniku wszystko czysciutkie jak lza zero opolkow czy szlamu.co teraz z tym dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozprułem filtr paliwa i zobaczyłem w nim opiłki, właśnie zastanawiam się co robić. Czy ktoś zna fachowca, który zregeneruje pompę w okolicach warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozprułem filtr paliwa i zobaczyłem w nim opiłki, właśnie zastanawiam się co robić. Czy ktoś zna fachowca, który zregeneruje pompę w okolicach warszawy?

a sprawdziles filterek na czujniku w pompie w.c

ogladajac budowe pompy zastanawiam sie co moze powodowac to cykanie?https://www.google.pl/search?q=filterek+pompy+wysokiego+cisnienia+2.0+tdi+caga&biw=1242&bih=585&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7waOe_q_NAhUwS5oKHX4SBFsQ_AUIBigB#tbm=isch&q=pompa+wysokiego+cisnienia+2.0+tdi+caga&imgrc=ZhvEKL_xKl82nM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...