Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym "zakleić" odpryski na lakierze?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Drobne wżery w lakierze od kamyczków czy jakichkolwiek innych uszkodzeń, na szybko zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to lakier do paznokci w odpowiednim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lakier zaprawkowy, będzie dużo lepszy niż do paznokci :) w ASO możesz kupić pod kolor, czasami w motoryzacyjnych też są, jak nie masz wyszukanego koloru to znajdziesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakich "narzędzi" polecacie do spolerowania później zaprawki tak aby wyrównać ją z resztą lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubytki uzupełniać wygodniej wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aplikacji lakieru na takie małe odpryski świetnie się sprawdza odpowiednio przycięte ptasie pióro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zabezpieczenia odprysków używam wykałaczek bądź patyczków do szaszłyków. Lakier mam dobrany w mieszalni (30zł za 100ml). Lakier uzupełniam tak żeby nie wychodził poza odprysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź gdzie dobierają lakier,mają przeważnie numerowo gotowe zaprawki z malutkim pędzelkiem,jak nie to dobierz 100ml.Wykałaczka i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum kosmetykach aut jest patent na odpryski. Zalewasz odprysk lakierem. Lakier musi się utwardzic. Zaklejasz odprysk tasma szara pakowa. Bieresz korek szlifierki i jedziesz po taśmie w miejscu ubytku i scierasz taśmę na wypełnieniu. I nadlew farby. Taśma przetrze się w miejscu odprysku jak gdzie jeszcze przetrze to wymieniasz taśmę. Na koniec polerujesz. Jak znajdę temat to podał linka. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6215

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a coś takiego?

http://allegro.pl/kredka-do-usuwania-rys-odpryskow-czarna-i4654393386.html

Wiadomo chodzi mi o dobre zakrycie odprykniętej części lakieru, zamaskowanie. Mam trochę tych jasnych rysek i odprysków na czarnej perle i nie wiem czy to będzie dobre.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o kredkach itp. bo to półśrodki do drugiego mycia. Koledzy wcześniej dobrze podpowiadają - jedź do ASO i po VIN dostaniesz kolor taki jak malowano w fabryce + klar, 2 x 9 mililitrów. Kupiłem niedawno Ebonyschwarz i kosztował 55zł za całość. Potem wykałaczka i delikatnie uzupełniasz, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam makabrycznie duzo odpryskow na masce, ktore przebily sie do blachy ... chcialbym to jakos zabezpieczyc bez lakierownia calej maski.

Kod lakieru mam, ale on jest z tym calym efektem perlowym, wiec na logike jesli mam zalepiac braki to lakierem z efektem perlowym zeby to jakos wygladalo ?

Takie tez u lakiernikow mozna dostac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem tą krędkę i ręką na sercu mogę napisać, że nie polecam, wosk z czarnym barwnikiem, Człowiek chciał sam spróbować i tyle. Trzeba dobrać kolor i specjalny lakier na pędzelku. Widziałem, że poprzedni właściciel pokleił tak właśnie odpryski i ładnie wygląda.

Tylko teraz, gdzie w necie znajdę taki kolor czarna perła? Do ASO nie pojadę, bo dość kawałek drogi mam, chciałbym w necie coś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...