Jump to content
0
AdrianoAmigo

Swieci sie ABS ESP

Recommended Posts

wymiana czujników jest prosta i nie ma co tam uszkodzić ja wymieniałem i ustawiałem i jest ok :wink:

Okey dzięki dziś będę odpowietrzał hamulce to się tym zajmę :banan: .

Dzięki za pomoc :hi:

Audi A4 B5 1.8 Sedan - Był. / PB.

Audi A4 B5 1.9 Avant - Był. / ON.

Audi A4 B5 1.9 Avant - Był. / ON.

BMW E46 330d Sedan - Jest. /ON

Hej wszystkim. To ja opiszę swój przypadek świecącej żółtej kontrolki ABS. Dziś wymieniłem tarcze z łożyskami i klocki tył. Gdy kupiłem wszystkie graty to wziąłem do pracy na prasę aby w tarczach umieścić bieżnie łożysk i... oczywiście koronki ABS. Kupiłem takie jakie występowały na rynku czyli takie ząbkowane. Niestety te, które zdemontowałem ze starymi tarczami, co wcześniej było nie do podejrzenia były inne, niż te nowe. Stare były takie z okienkami na wylot a te nowe posiadają ząbki wystające w kierunku czujnika. Teraz pytanie czy to ma wpływ na świecącą się od pierwszego momentu po wymianie kontrolką ABS? Jak założyłem tarczę i skręciłem łożysko to zanim założyłem jarzmo podejrzałem odległość między ząbkami a czujnikiem i opiewała ona na spokojnie 3mm - z tego, co czytam to za dużo i że da się tą odległość wyregulować między 0,6mm do 0,8mm ale czy to załatwi sprawę skoro koronki są inne?

Jeszcze mam pytanko - czy gdy ABS jest wyłączony (świeci się kontrolka) to pedał hamulca jest bardziej miękki i łapie niżej?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Kuba

zdejmij jarzmo, bedziesz widziec polożenie czujnika wzgledem koronki

przyłóż jakieś drewienko i delikatnie pukaj w czujnik, powinien sie dosunąc

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

A coś w temacie koronki - założoną mam inną, czy to jest problem czy jedynie ten odstęp od czujnika?

trzeba było sprawdzic czy jest tyle samo oczek

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Właśnie sprawdziłem i jest tyle samo - po 45
Czyli regulacja odstępu powinna rozwiązać problem.
W sobotkę to uczynię i dam znać.

Dosunąłem (młoteczkiem) czujniki aż zaczęły "skrobać" po zębatkach po czym odsunąłem je dosłownie minimalnie i wsio działa bez problemu.
Także ten sposób z regulacją odległości czujników działa w 100%.

Witam. Mam taki błąd jak na obrazku. Skasuje się i po przejechaniu kilku metrów wraca? Od czego zacząć diagnoze?

10941285_865975450113119_205034042_n.jpg

Witam,

Problem dotyczy kontrolek ABS ,ESP. Zapalają się chwilę po ruszeniu samochodem. VAG powiedział:

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

27-00 - Implausible Signal

Wcześniej miałem podobny problem, lecz pojawiał się sporadycznie, najczęściej właśnie przy ruszaniu samochodem i dotyczył przedniego lewego sensora. Przeczyściłem koronkę bo była zardzewiała i teraz pojawia się wyżej wymieniony błąd. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale w międzyczasie zamontowałem tempomat i był odłączany akumulator. Czy mogło się coś rozkalibrować? Zajrzałem do bloków pomiarowych i każdy czujnik pokazuje taką samą prędkość.

Pozdrawiam!

Bład dotyczy czujnika kąta skrętu ( w taśmie airbag) spróbuj przeprowadzić na nowo adaptacje

Było A5 b5 1.9TDI AFN
Jest A6 C5 1.9 TDI AWX

Problem rozwiązany, okazało się, że przy składaniu kierownicy przez przypadek obróciłem moduł o 360 stopni. Po korekcie wszystko gra :)

Dziękuje za pomoc !