Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EGR złamana koncówka


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

W moim EGR-że złamana jest bodaj plastikowa końcówka na która naciąga sie przewód.Jestem zagranica i będę w kraju za jakieś 3 miesiace,więc mam pytanie: czy mogę w takim stanie jeździć bez konsekwencji czy lepiej wymienić zawór???Odczuwam lekki spadek mocy ale nie ma problemu z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zapieczony egr juz kawał czasu i tak jezdze.zaslep sobie tylko ten przewód jakąś srubka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowa koncówka....?chodzi ci o zawór EGR przykręcony do kolektora ssącego czy elektrozawór sterujący EGRem...?? bo zawór EGR -króciec przewodu podciśnieniowego jest metalowy, a na elektrozaworze -jest plastik... w kazdym bądź razie kwestia zaslepienia układu podcisnienia,jesl motor mocy nie ma moze byc zawór uszkodzony ten przy kolektorze ssącym - moze byc nie domkniety i bedzie spadak mocy wtedy kwestia zrobienia zaslepki z blaszki wystarczy 0,8mm i włozenia jej na łaczenie zawóru EGR z kolektorem ssącym - 2 śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowa koncówka....?chodzi ci o zawór EGR przykręcony do kolektora ssącego czy elektrozawór sterujący EGRem...?? .

Oczywiście chodziło mi o ZAWÓR TURBINY EGR N75 1H0906627A i plastikowy króciec wystający z niego na który naciągnięty jest przewód...hmm dojezdze wiec do powrotu do kraju i zajme sie tym wówczas. Dzieki za info.

plastikowa koncówka....?chodzi ci o zawór EGR przykręcony do kolektora ssącego czy elektrozawór sterujący EGRem...?? .

Oczywiście chodziło mi o ZAWÓR TURBINY EGR N75 1H0906627A i plastikowy króciec wystający z niego na który naciągnięty jest przewód...hmm dojezdze wiec do powrotu do kraju i zajme sie tym wówczas. Dzieki za info.

Odgrzewam temat gdyz wrócilem do Polski!

Ułamana koncówka do weżyka podcisnienia zaslepiona i auto dostało mocy- było jakis czas ok ale sam zawór n75 ma w sobie dzurę :)po wylamanej koncówce i znowu turbina kompletnie sie nie załacza a wczesniej choc wskakiwala przy 2,5 tys.Wyskakuje tez ponownie słynny bład 17964 a skanowany diagnostycznym przyzadem z pl jezykiem mówi o niedoładowaniu.Sam Vag Pressure conrol negative deviation.Od czego zaczać bo mysle ze od zakuu nowego n75 i wymian oraz sprawdzenia wezyków podcisnieniowych oraz dodltu.Macier jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przede wszystkim to UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!

Jak Ty chcesz by turbina Ci ładowała poprawnie jak masz wyeliminowany zawór N75 :kwasny:

Kup nowy załóż i podłącz go wężykami poprawnie i problemu nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego przede wszystkim to UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!

Jak Ty chcesz by turbina Ci ładowała poprawnie jak masz wyeliminowany zawór N75 :kwasny:

Kup nowy załóż i podłącz go wężykami poprawnie i problemu nie powinno być

hahaha jasne kupie nowy n75 załozę i dam znac ,posprawdzam tez przewody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ty masz złamany krucieć w N18 zawór do EGR czy N75-zawór turbo bo juz nie bardzo ogarniam ? Jesli n75 jest walniety to mozesz zamienić go z n18 jesli jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego to ty masz złamany krucieć w N18 zawór do EGR czy N75-zawór turbo bo juz nie bardzo ogarniam ? Jesli n75 jest walniety to mozesz zamienić go z n18 jesli jest dobry.

Mój błąd w nazewnictwie od poczatku tego posta!!!Koncówkę mam złamaną zaworze turbiny N75 (1HO906627A,7.21903.25 - to nr na nim)

. Czy jest on walniety?--z odłamaną koncówka jest do wymiany i nie sposób cokolwiek tu wiecej z nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć wymieniłem zawór N75 na nowy,wymieniłem wszystkie stare, co do jednego przewody podciśnieniowe, przeczysciłem kontaktem przepustnicę i moc wróciła :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...