Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

czyli spokojnie po umyciu i wysuszeniu auta z powłoką mogę nałożyć politurę i wosk, super :)

na niektorych powlokach wosk sie nie trzyma. Jaka masz ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym, przygotować się do sezonu zimowego, temperatura nie rozpieszcza ale może dam rade. Czy mogę zdjąć letni wosk cleanerem duragloss 652 maszynowo ? Zawsze wszystko ręcznie robiłem, ale znajomy posiada ponoć jakaś maszynę hmm unitec z pełnym pakietem gąbek ( jaka użyć ? ) i chciałbym sobie ułatwić prace nad S-max-em. Drugie pytanie mam czy coś nowego na zimę się pojawiło w top 1-3 z wosków na zimę ? Zawsze głaskałem FK1000p z testera i jestem ku koncówi i chce zostawić sobie na felgi, i nie wiem czy zamawiać nastepny tester czy coś innego ? Z obecnego FK jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zadbaj o prawidłowe przygotowanie powierzchni przed przyłożeniem maszyny do lakieru. Co Ci da użycie cleaneru skoro będziesz miał kupę smoły na samochodzie i narobisz sobie tylko biedy wcierając syf w lakier. Zatem:

1. Mycie

2. Demontaminacja

3. cleaner

3. wosk

Chwaliłem FK do czasu aż w moim arsenale nie pojawił się Soft 99 Fusso. Syntetyk idealny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma na celu położenie politury?

Wydaje mi się że politura daj jeszcze większy połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprzątać, wysuszyć podłogę, zmienic dywaniki na gumowe, umyć szyby, zmienic filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro No Fog.

Tylko co ma na celu położenie politury?

Wydaje mi się że politura daj jeszcze większy połysk.

Od powłoki? Słowo klucz - wydaje Ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprzątać, wysuszyć podłogę, zmienic dywaniki na gumowe, umyć szyby, zmienic filtr kabinowy.

Wszystko zrobione (no może poza sprzątaniem), ale niestety jak postawię samochód przy polach to chcąc-nie chcąc ta para się pojawia.

CarPro No Fog.

Tylko co ma na celu położenie politury?

Wydaje mi się że politura daj jeszcze większy połysk.

Od powłoki? Słowo klucz - wydaje Ci się.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro No Fog.

Tylko co ma na celu położenie politury?

Wydaje mi się że politura daj jeszcze większy połysk.

Od powłoki? Słowo klucz - wydaje Ci się.

Czyli co, tylko wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro No Fog.

Tylko co ma na celu położenie politury?

Wydaje mi się że politura daj jeszcze większy połysk.

Od powłoki? Słowo klucz - wydaje Ci się.

Czyli co, tylko wosk.

Na powłokę? Tylko jeśli ktoś lubli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 99 Fusso - szkoda ze nie ma testera, troche drogo wychodzi ale opinie ma całkiem niezłe.. musze szybko sie ogarnąć bo temperatura nie rozpieszcza za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 99 Fusso - szkoda ze nie ma testera, troche drogo wychodzi ale opinie ma całkiem niezłe.. musze szybko sie ogarnąć bo temperatura nie rozpieszcza za oknem.

Czasem warto pomyśleć zanim coś się napisze.

Średnia cena tego wosku to 85złotych.

Producent podaje trwałość 12 miesięcy - przyjmijmy wariant mało optymistyczny - trwałość 3 miesiące, do tego kompletnego laika w temacie woskowania, który będzie zużywał aż 5 gram wosku na jedną aplikację

Ilość wosku to 200 gram - szybka matematyka - wystarczy na 40 woskowań

40 woskować co 3 miesiące daje 120 miesięcy czyli 10 lat

85 złotych podzielić na 10 lat daje nam ZAWROTNĄ kwotę 8,5 złotego na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bez przesady.. czasem trzeba trochę pomyśleć, chciałbyś ~10 lat tym samym woskiem latać po lakierze, wiedząc ze za rok będzie coś nowego ? Wole kupić coś mniejszego a częściej próbować nowych specyfików. Prosiłem o poradę a nie o uszczypliwość. Chodź z drugiej strony dziękuje za poradę Denis i rozważę ten produkt.

Kalkulacja piękna pod warunkiem że woskuje sie często i dużo samochodów. Mi tester z FK wystarczył na 6 woskowań i jeszcze zostało na dwa sezony na alufelg = 3 lata ? Wosk kładziony na zime i na wczesną wiosnę. Na lato inne kosmetyki mam, ale to tak w ramach odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa - kupujesz zatem Fusso, które jak sam piszesz ma bardzo dobre opinie - nie jest to jakiś no name i po roku puszczasz dalej. Nie będzie żadnego kłopotu ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wyczyszczony prickbortem, czymś do lotnej rdzy z shinygarage, glinka vallet pro yellow, później ipa, cleaner dodo juice i na koniec collinite 476s, po miesiącu prawie nie kropelkuje :/ co mogę robić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myjesz czasem na myjniach bezdotykowych proszkowych ? z tego co słyszałem to proszkowe skracają życie wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj dobrze auto ręcznie rękawicą, może wosk się po prostu zapchał..

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kier wyczyszczony prickbortem, czymś do lotnej rdzy z shinygarage, glinka vallet pro yellow, później ipa, cleaner dodo juice i na koniec collinite 476s, po miesiącu prawie nie kropelkuje :/ co mogę robić źle?

po dodo daj ipe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:http://detailingshop.pl/pl/p/Krauss-ShineMaster-S21/1281taka maszyna będzię dobra dla amatora ? narazie tylko ręcznie pracowałem z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...