Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

czyli brać megsa i na wykończenie Koch da rade? warto brać w tych butelkach 250ml ?

Jeśli chodzi o M2.01 to mi na całe auto poszło na oko z pół butelki 250ml, więc spokojnie wystarcza. Aczkolwiek strasznie rzadka konsystencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Po pomalowaniu zaprawki widać miejsce łączenia starego lakieru bezbarwnego z nowym. Nie było malowane do taśmy. Można taki wyschniety juz lakier wycieniować jakims specjalnym rozpuszczalnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było do taśmy to tam gdzie nowy klar pokrył stary się w końcu złuszczy... lepiej zrobić do taśmy potem na mokro papierem i na końcu polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do taśmy nigdy się nie maluje.

Mnie interesuje informacja tylko na temat czy można rozcieńczalnikiem zacieniować te łączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem jak ziomek maluje do taśmy fragment zderzaka i potem nie widać nawet gdzie było malowane :) oklejony prostokąt na zderzaku a potem to cieniuje papierem i wyprowadza polerką. No ale co do twojego pytania to ktoś inny Ci musi odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować ale efekt będzie taki, że będziesz ścierał nowy klar ze starego i przejście będzie się przysuwało. Takie rzeczy załatwia się na etapie malowania właśnie dodając coraz więcej rozpuszczalnika do klaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mnie interesuje informacja tylko na temat czy można rozcieńczalnikiem zacieniować te łączenie
istnieje rozcieńczalnik stworzony do napraw spot działa to tak ze rozpuszcza stary klar razem z nowym i to sie łaczy/wyrównuje. Potem i tak trzeba matować i polerować.
Nazwy nie podam bo nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: uszanowanie

Panowie mam pytanie, czy zestaw dodo juice lime prime + fk hi-temp 1000, będzie odpowiedni? potrzyma ten zestaw na lakierze troche? Czym kłaść dodo? maszynowo czy ręcznie?

oczywiscie cleaner i wosk beda kladzione po dekontaminacji i pełnej korekcie jeszcze jakbyście dorzucili mi dobry glaze do tego zestawu bo tu kompletnie sie nie orientuje

i jeszcze jedno pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć albo słabo szukam, są gdzieś testery colli 476?

Pzdr

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast fk weź coś z softa lub poorboya ;p

Edytowane przez hejneken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem fk bo jest fajny tester 59ml za grosze, wydalem juz grubo ponad 1k na zestaw na poczatek i tne koszty, normalnie nie zastanawialbym sie i bral colli 476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glaze po pełnej korekcie jest zbędny.
cleaner pod Fk to IPA

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glaze po pełnej korekcie jest zbędny.

cleaner pod Fk to IPA

pozdr

super dzieki za konkretną odpowiedź, ipa tak czy siak już jest a to, że glaze sie nie przyda jeszcze bardziej mnie cieszy wiadomo, koszta w dół :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka kolejność cleaner, ipa, politura, wosk? glinkowanie itp to wiadomo ;)

to jak pany bo w końcu nie dostałem odpowiedzi dokładnej?

taka kolejność

glinka

cleaner dodo lime prime

ipa

poorboys black hole

wosk dodo juice blue velvet?

I jeszcze chciałem się dowiedzieć czy po korekcie i tak warto używać tego black hole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka kolejność cleaner, ipa, politura, wosk? glinkowanie itp to wiadomo ;)

to jak pany bo w końcu nie dostałem odpowiedzi dokładnej?

taka kolejność

glinka

cleaner dodo lime prime

ipa

poorboys black hole

wosk dodo juice blue velvet?

I jeszcze chciałem się dowiedzieć czy po korekcie i tak warto używać tego black hole?

black hole to glaze, kolega Stich już napisał mi że przy pełnej korekcie jest zbędny

kolejnosc taka:

- glinka

- dodo lime prime

- wosk

nie za bardzo rozumiem po co tutaj ipa po cleanerze tymbardziej ze cleanerem pod wosk dodo bedzie lime prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taka kolejność cleaner, ipa, politura, wosk? glinkowanie itp to wiadomo ;)

to jak pany bo w końcu nie dostałem odpowiedzi dokładnej?

taka kolejność

glinka

cleaner dodo lime prime

ipa

poorboys black hole

wosk dodo juice blue velvet?

I jeszcze chciałem się dowiedzieć czy po korekcie i tak warto używać tego black hole?

black hole to glaze, kolega Stich już napisał mi że przy pełnej korekcie jest zbędny

kolejnosc taka:

- glinka

- dodo lime prime

- wosk

nie za bardzo rozumiem po co tutaj ipa po cleanerze tymbardziej ze cleanerem pod wosk dodo bedzie lime prime

Chyba chodzi o to, że cleanery zawierają częściowo to co pasty polerskie, więc może zostać z nadmiarem w jakichś niedoskonałościach, ipa powinna to usunąć, żeby wosk mógł lepiej uzupełnić ;) Widziałem w instrukcjach niektórych producentów cleanerów, że zalecają taką kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też czytałem różne wypowiedzi. Cleaner ma bardziej usunąć stary wosk/glaze itp, a ipa potem ten cleaner bodajże, wolę jak ktoś potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki cleaner weźmiesz dodo juice lime prime jest cleanerem bez ścierniwa i oczyszcza chemicznie lakier wiec ipa tu zbedne

no ale poczekajmy na odpowiedz kogos kto siedzi juz dlugo w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lime prime występuje w dwóch wersjach Lite - nie ścierne i Plus z dodatkami

Ogólnie przyjęta zasada jest następująca.

Z racji na specyfikę i skład chemiczny woski syntetyczne kładziemy na lakier jałowy czyt. używamy IPA, za to woski naturalne kładziemy na dedykowane cleaner'y

no właśnie ja też czytałem różne wypowiedzi. Cleaner ma bardziej usunąć stary wosk/glaze itp, a ipa potem ten cleaner bodajże, wolę jak ktoś potwierdzi ;)

potwierdzam, z tym że to nie jedyne zastosowanie cleanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie info :) A jakie jest jeszcze zastosowanie cleanera? I nadal nie wiem gdzie w trakcie aplikacji wcisnąć black hole, jeszcze korekty nie robiłem więc sobie nałożę ;) ale skoro naturalny wosk blue velvet się kładzie na cleaner dodo to black hole nie zepsuje efektu/trwałości? Ja bym zrobił tak, glinka, lime prime, ipa, black hole i na koniec wosk?

Edytowane przez bjoern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj czekaj bo coś mi nie gra ...

Ja bym zrobił tak, glinka, lime prime, ipa, black hole i na koniec wosk?

a korekta w którym miejscu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...