Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żeby pozbyć się smoły i metalu z lakieru, wrzuć sobie filmiki na youtube jak działa Prickbort, i np Gyeon Iron czy Auto Finesse Iron Out i będziesz wiedział o co chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokupić

Glinke valet pro, cleaner poorboy

Są Tomek też inne cleanery, na pewno bardziej doświadczeni użytkownicy tutaj Ci coś doradza, ja napisałem Ci tylko co u mnie zostało użyte, za specjaliste sie nie uważam ale staram się robić zgodnie ze sztuką wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry :hi: pytanie: pomalowałem zderzaki i progi i wyszły nieco jaśniejsze niż reszta auta... czy po korekcie lakieru (tego starego) zrobi się on jaśniejszy czy ciemniejszy? lakier to LZ5J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta glinka Valet Pro powinna starczyć, ale traz sa fajne też pady jak z ADBL, cleaner ostatnio nakładałem maszynowo taki: http://www.partraf.pl/poorboys-world-professional-polish-cleaner-colli-p-446.html, oczywiście po dekontaminacji i deironizacji i dwukrotnym myciu auta i na to położony został Soft 99 Fusso Coat, wyszło tak:

Leszku nie czaruj tak chłopaków, że ten Fusso zrobił taka robotę ;)

Podstawa to korekta lakieru, która masz u siebie bo nie wierze w cuda.

Jeżeli jest lakier w bardzo dobrym stanie to będzie wyglądał lepiej niż zaniedbany nastoletni z nałożonym super specyfikiem - gdy zrobisz mu takie zdjęcie jak Ty zrobiłeś :)

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie FUSSO trochę podbija czarny lakier ale fakt na lakierze po korekcie wygląda dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie położyłem Soft KOG na jałowy lakier po korekcie 3 step i jest Wow :) Ładnie wyeksponowal ziarno a dodatkowo nabrał sliskosci.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego srodka do mycia auta uzyc, aby nie bylo zaciekow lub czym wytrzec resztki wody z karoserii by nie bylo zaciekow? Pozostaje tylko woskowanie? :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost podał jaki ręcznik w miarę przyzwoitej cenie kupić do osuszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz (wampir) ja nie mam auta po korekcie :decayed: ten sezon można powiedzieć poświeciłem na naukę, czego i jak używać, auto dostanie pełna korektę na przyszły sezon, poprzedni właściciel robił "polerke" ale jedyne co z tego wyszło to widoczne hologramy w słońcu :facepalm: u mnie ten cleaner z Poorboy's i Fusso naprawdę zrobiły robotę ;) ale tak jak piszesz podstawa to korekta i wtedy tylko dbać zostaje ale tego lepiej się nauczyć przed korektą żeby nie zniszczyć lakieru i ciężkiej pracy w pół roku po....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup jakiś produkt typu Tar&Glue powinno pomóc


Właśnie położyłem Soft KOG na jałowy lakier po korekcie 3 step i jest Wow :) Ładnie wyeksponowal ziarno a dodatkowo nabrał sliskosci.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

King Of Kurz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zauważyłem żeby ciągnął kurz jakoś nadmiernie. I tak docelowo za 2 miesiące położę UNC-R

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNC-R zrobi robotę na pewno ;)

Jak dla mnie Soft wcale nie przyciąga kurzu mocniej niż inne mazidła :wink: ale dużo zależy od tego w jakich warunkach jeździ auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...