Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuje sobie zestaw do mycia aut. Co sądzicie o tym?

http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/4005/good-stuff-wiadro-separator.html  

http://allegro.pl/pianownica-reczna-epoca-tec-one-foamer-fpm-2l-i6665444168.html

http://allegro.pl/shiny-garage-fruit-snow-foam-piana-aktywna-5l-24h-i6650130402.html

 

Brakuje mi jeszcze szamponu i rękawicy. Czy to wszystko?  Czy wystarczy mi jedno wiadro z separatorem? a rękawice będę po prostu płukał pod szlaufem 

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kompletuje sobie zestaw do mycia aut. Co sądzicie o tym?
http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/4005/good-stuff-wiadro-separator.html  
http://allegro.pl/pianownica-reczna-epoca-tec-one-foamer-fpm-2l-i6665444168.html
http://allegro.pl/shiny-garage-fruit-snow-foam-piana-aktywna-5l-24h-i6650130402.html
 
Brakuje mi jeszcze szamponu i rękawicy. Czy to wszystko?  Czy wystarczy mi jedno wiadro z separatorem? a rękawice będę po prostu płukał pod szlaufem 

Dwa wiadra w sumie lepiej. Ale możesz zrobić tak ze w tym wiadrze będziesz plukal a w drugim będziesz miał wodę z szamponem. Spróbować możesz szampon z Adbl piana od nich też mi lepiej podchodzi (zapachy są fajne :decayed: ) a rękawica myślę że starczy Ci D-Wash Pinky Mitt. Sam przerzucam się na taką tylko ze z Gyeona.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a jak z domywaniem tej piany z ADBL ? Rękawice z Gyeona mam i polecam:ok2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piany z neutralnym pH nie wiele się różnią. Domywa dość dobrze podobnie jak SG ale różnica praktycznie nie zauważalna.
Mnie robi ten zapach i dlatego ta piana jest u mnie. Walczę teraz o dobry garaż gdzie jest odpływ i będę tam pianował swoją b8 chyba codziennie :decayed:
b8f0ebb7b7262db995ad6f7c81a74be1.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOM3K napisał:

Piany z neutralnym pH nie wiele się różnią. Domywa dość dobrze podobnie jak SG ale różnica praktycznie nie zauważalna.
Mnie robi ten zapach i dlatego ta piana jest u mnie. Walczę teraz o dobry garaż gdzie jest odpływ i będę tam pianował swoją b8 chyba codziennie :decayed:
b8f0ebb7b7262db995ad6f7c81a74be1.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś podrzucić dokładną nazwę tej piany/szamponu i rękawicy? Chciałbym kupić na bestseller.pl bo nasze forum ma rabat 6% więc wyjdzie taniej.

 

Na razie wybrałem:

 

https://bestseller.pl/shiny-garage-fruit-snow-foam-cherry-5l.html

https://bestseller.pl/good-stuff-wiadro-plukanie-z-separatorem.html

https://bestseller.pl/epoca-tec-one-foamer-2l.html

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór mają trochę mały bo połowy rzeczy nie ma co ma Shiningcar. Zajrzyj tam a klika postów wcześniej pisałem co zrobić żeby mieć rabat u innych

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który szampon z tych dwóch byście wzięli? Może ktoś miał i podrzuci jakieś opinie?

Poorboy's World Super Slick & Wax   czy   Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Con.   Cena podobna, około 50zł za 0,5l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jeszcze nad Chemical Guys Maxi Suds II i Chemical Guys Citrus Wash and Gloss :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś innego prócz SG pure black tire cleaner do mycia opon byście polecili? Ten SG zbiera dobre opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Enrique napisał:

Czy coś innego prócz SG pure black tire cleaner do mycia opon byście polecili? Ten SG zbiera dobre opinie 

Było o tym kilka postów wstecz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FroS-t napisał:

Pomysl jeszcze nad Chemical Guys Maxi Suds II i Chemical Guys Citrus Wash and Gloss :cool1:

Masz może któryś z tych szamponów? Może coś o nich napiszesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Osta napisał:

Masz może któryś z tych szamponów? Może coś o nich napiszesz? :)

Jako że jestem troche chory na punkcie mycia auta, mam jeden i drugi i kilka innych:grin: no co moge napisać, super się pienią, mega pachną, dają dobry poślizg i są mocno skoncentrowane co przekłada się na ich wydajność;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od jakiegos czasu chodzi za mna zakup jakiejs polerki do samochodu. Mozecie podpowiedziec co bylo godne uwagi? dodam ze jestem totalnym amatorem pod tym wzgledem i chcialbym cos takiego czym bym niespalil sobie lakieru a lapal wprawe. Do tej pory jedyna polerka jaka mialem to wosk + sciereczka z mikrofibry heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od jakiegos czasu chodzi za mna zakup jakiejs polerki do samochodu. Mozecie podpowiedziec co bylo godne uwagi? dodam ze jestem totalnym amatorem pod tym wzgledem i chcialbym cos takiego czym bym niespalil sobie lakieru a lapal wprawe. Do tej pory jedyna polerka jaka mialem to wosk + sciereczka z mikrofibry heh

Poszukaj dobrze. Jest napisane o tym w kilku miejscach...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania krótkie ale kilka na raz :wink:

Kupiłem samochód, który był pieszczony przez poprzedniego właściciela chyba lepiej niż jego kobieta xD Po 3 latach wygląda jak nowy, cały jest nawoskowany włącznie z wycieraczkami w środku :decayed:  Po miesiącu po myciu efekt nadal mega :jerk:.  Efekt kropelek nawet z przedniej szyby nie zszedł mimo kilku jazd w deszczu i mycia na myjni bezdotykowej. Chciałbym to jak najdłużej zachować. Jak to w ogóle poprawnie myć ?

Po opłukaniu na bezdotykowej jak i przed domem auto jest momentalnie czyste, ale jak nie wysuszę to są zacieki po wyschniętych kropelkach - rozumiem, że po prostu wysuszyć ręcznikiem z mikrofibry ?

Co z felgami ? Kształt felg Dijon w Golfie VII jest trochę wredny więc na bezdotykowej to się za wiele nie domyje. Ręcznie za to wypucuje szmatką, wosk nadal wodę odpycha, ale wiadomo po tygodniu felgi są takie same. Jaki nieagresywny środek wybrać, żeby nie zniszczyć wosku i generalnie felg ? Jakieś szczotki do mycia wnętrza ? Tylko nie za 100zł bo jeszcze na głowę nie upadłem :P 

A co z wnętrzem ? Samochód ma skórzane wnętrze, tj. kierownica, obicia drzwi, i pół-skóry na fotelach jak to pielęgnować , żeby nie zniszczyć ? 

Przeczytałem ostatnie 20 stron, i każdy poleca swoje, zwykle cena kosmos, przy czym jak dla mnie to magia totalna, ale znów to nie jest 17 letnie Audi, żeby myć byle czym...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rade napisał:

Jak to w ogóle poprawnie myć ?

Na bezdotyku uzywać tylko same wody, nigdy ich proszku, dwa wiadra, rekawica i dobry szampon

10 minut temu, rade napisał:

rozumiem, że po prostu wysuszyć ręcznikiem z mikrofibry ?

Tak

11 minut temu, rade napisał:

Co z felgami ? Kształt felg Dijon w Golfie VII jest trochę wredny więc na bezdotykowej to się za wiele nie domyje. Ręcznie za to wypucuje szmatką, wosk nadal wodę odpycha, ale wiadomo po tygodniu felgi są takie same. Jaki nieagresywny środek wybrać, żeby nie zniszczyć wosku i generalnie felg ? 

Coś z neutralnym PH np zielona Tuga

 

11 minut temu, rade napisał:

Jakieś szczotki do mycia wnętrza ? Tylko nie za 100zł bo jeszcze na głowę nie upadłem :P .  

Nie chodzi o upadanie na glowe tylko kupowanie sprzetu który nie porystuje i nie zniszczy auta, dlatego warto dołozyć te kilka złotych.......

Szczotki można zastapić dobrymi mikrofibrami, padami i delikatnymi aplikatorami

13 minut temu, rade napisał:

A co z wnętrzem ? Samochód ma skórzane wnętrze, tj. kierownica, obicia drzwi, i pół-skóry na fotelach jak to pielęgnować , żeby nie zniszczyć ?  

Środki do pielegnacji skory oczywiście, z reguły cleaner i odżywka.....

14 minut temu, rade napisał:

Przeczytałem ostatnie 20 stron, i każdy poleca swoje, zwykle cena kosmos, przy czym jak dla mnie to magia totalna

Każdy poleca co innego poniewaz środki maja różne konsystencje, zapach, trwałość, inny sposób aplikacji, kazdemu pasuje co innego, kazy preferuje innych producentów.....

16 minut temu, rade napisał:

ale znów to nie jest 17 letnie Audi, żeby myć byle czym...  

Detailing zdecydowanie nie mówi o tym że należy dbać tylko o w miare świeże auta.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rade napisał:

Przeczytałem ostatnie 20 stron, i każdy poleca swoje, zwykle cena kosmos, przy czym jak dla mnie to magia totalna, ale znów to nie jest 17 letnie Audi, żeby myć byle czym...  

Czy Ty właśnie obraziłeś właścicieli audi B5 i B6 ?

Też mam w pracy sporo osób co woli młodszego peugota niż stare Audi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Tuga dobry preparat, ale u mnie po zastosowaniu zauważyłem, że poodpadały odważniki z felg od wyważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, resiak82 napisał:

Zielona Tuga dobry preparat, ale u mnie po zastosowaniu zauważyłem, że poodpadały odważniki z felg od wyważania.

Nie sadze że to wina Tugi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

Tak właśnie teraz "myłem" - opłukałem i tyle było.

Zatem niech i będzie Tuga, dużo tego schodzi ? Warto takich preparatów od razu kupić więcej niż 1l? 

Do skóry coś z Meguiar's ?

A coś jednak konkretnie do wnętrza ?

Poczytałem przy okazji trochę na temat akcesoriów i chemii. Trzeba poczekać do wypłaty i wyłożyć kilka stówek tak czy siak więc i na jakąś szczotkę się kasa znajdzie.  Wygląda na to, że auto ma albo "niewidzialne wycieraczki" albo generalnie całe jest czymś pokryte innym niż wosk, bo nawet w ulewę można wycieraczek nie włączać :whistling:Ciekawe... 

Toskańczyk : chyba nie, sam jeszcze mam B6 :P I wbrew pozorom myłem i sprzątałem często, ale jednak bez przykładania większej uwagi czym bo stan przeciętny a Golfa było by po prostu szkoda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...