Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, simplus napisał:

Szybkie pytanie .... :decayed:

Środek do zabezpieczenia felg (czarne połysk i szlifowany rant) oraz zacisków hamulcowych (malowane proszkowo)

Najlepiej powłoka ceramiczna/kwarcowa .... 

Co polecacie ?

 

CarPro Dlux. Będziesz mógł też użyć do opon i plastików zewnętrznych łącznie ze światłami. W dodatku dobry stosunek cena/ilość (30ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak porzadnie domyc szybe przednia? Zawsze po myciu (myjka, recznie) zostaje mi "zakurzony, matowy" osad w miejscu gdzie wycieraczki nie zbieraja. Jak sie tego pozbyc?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muunv napisał:

Jak porzadnie domyc szybe przednia? Zawsze po myciu (myjka, recznie) zostaje mi "zakurzony, matowy" osad w miejscu gdzie wycieraczki nie zbieraja. Jak sie tego pozbyc?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam to samo. Czekam aż się pogoda ustabilizuje i będę próbował atakować szybę GTechniq G4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszy i najtańszy do szyb - tlenek ceru http://www.sklep.biomus.eu/pl/19-tlenek-ceru wymieszany wodą, czyścić padem z filcem. Czyści do pełnego połysku, przy użyciu polerki można usuwać rysy z szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie on się zajedzie z tym tlenkiem ceru. Niech spróbuję może AG Car Glass Polish

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tlenkiem, który z wodą wychodzi jak mleczko ma się zajechać, a tym mleczkiem nie, nie rozumiem? Podobny produkt z tlenkiem ceru w kilkukrotnie wyższej cenie ma CarPro https://bestseller.pl/carpro-ceriglass-polish-kit.html?gclid=Cj0KEQjw0IvIBRDF0Yzq4qGE4IwBEiQATMQlMYN8aw5g2yitDAUy-xoUOpu-_orZ1aiJnIkMCnwGCH8aAgIF8P8HAQ Na boczną szybę wystarczy kilka małych kropel rozrobionego środka (albo tego od CarPro) na zwilżoną szybę, więc poślizg jest bez oporów.

Taki pad filcowy jak np. tu w zestawie, użycie ręczne takie samo jak przy każdym zwykłym mleczku do szyb - polerowanie prostymi i okrężnymi ruchami. A dużo taniej i lepsze polerowanie od mleczek.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem. Chodzi o to , że aby były widoczne duże różnice to jedynie praca maszyną i bez znaczenia czy to będzie  Ce02 czy dedykowane mleczko. Jednak mi ręcznie ciężko się pracowało z tlenkiem ceru a dużo lepiej z AG CGP . Posiadam też zestaw który podałeś z Carpro i też jestem ciekaw jak to będzie przy ręcznej pracy. Z czego wynikała ta różnica może to tylko takie złudzenie bo przed przystąpieniem do prac trochę stron przewertowałem żeby znaleźć jak najwięcej info, a tam wiele osób pisało właśnie o ciężkiej ręcznej pracy z Ce02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnych trudności, normalne przetarcie padem bez specjalnego nacisku. Najlepiej zwilżyć szybę i dać z 3 krople na pad, dotknąć padem w kilku miejscach szyby dla równomiernego rozprowadzenia i przejechać całą szybę ruchami na krzyż, okrężnymi.  Właściwie chodzi jak glinka po lubrykancie. Potem przemyć szybę płynem albo odtłuścić, zależy co się chce dalej robić. Dość szybko przysychają oba cery ale wystarczy zwilżyć wodą żeby odzyskały poprzednią formę. Wszystkie zwapnienia, kwaśne osady, zmatowienia znikają z szyb bez wysiłku.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Zamawialem na allegro APC od ADBL, napisali mi mejla, ze skonczylo im sie na stanie :facepalm: Proponuja mi w zamian Nielsena Cyclone APC. Brac to w zamian? Czy czekac na ADBL?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, muunv napisał:

Szybkie pytanie. Zamawialem na allegro APC od ADBL, napisali mi mejla, ze skonczylo im sie na stanie :facepalm: Proponuja mi w zamian Nielsena Cyclone APC. Brac to w zamian? Czy czekac na ADBL?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bier też dobry apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Karchera. W komplecie jest pianownica, koncentrat wosku i szamponu. I tu mam pytanie odnośnie dawkowania: na opakowaniu szamponu jest napisane 3-5% a na wosku ok 20ml na auto.  Mam to  po prostu na pojemność pianownicy odmierzyć? 

Pytanie drugie: prawidłowo po nałożeniu pianownicą wosku spłukujemy auto karcherem czy po prostu delikatnie spłukać nadmiar wosku czy nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej politurze ? Warto jej użyć czy lepiej zainwestować w porządny cleaner ? 

https://bestseller.pl/poorboy-39-s-world-black-hole-show-glaze-118ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 00:09, golfagn napisał:

Kupiłem sobie Karchera. W komplecie jest pianownica, koncentrat wosku i szamponu. I tu mam pytanie odnośnie dawkowania: na opakowaniu szamponu jest napisane 3-5% a na wosku ok 20ml na auto.  Mam to  po prostu na pojemność pianownicy odmierzyć? 

Pytanie drugie: prawidłowo po nałożeniu pianownicą wosku spłukujemy auto karcherem czy po prostu delikatnie spłukać nadmiar wosku czy nie ruszać?

Powiedz najpierw co to za wynalazki to się okaże czy warto w ogóle używać ;)

43 minuty temu, Onyks napisał:

Co sadzicie o tej politurze ? Warto jej użyć czy lepiej zainwestować w porządny cleaner ? 

https://bestseller.pl/poorboy-39-s-world-black-hole-show-glaze-118ml.html

Hmm tym po prostu wypełnisz rysy i niewidoczne nierówność lakieru, stąd 'wetlook' (dość krótkotrwały, bo się wymyje), cleanerem z kolei widocznych rysek nie usuniesz. Więc albo polerowanie (a gwarantuję, że najpewniej będziesz potrzebował jak użyjesz polimerowej glinki, która wymieniłeś w drugim temacie :decayed:) i zabezpieczenie albo nałożenie black hole i dość podobny, ale krótkotrwały efekt.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bruuuum napisał:

Powiedz najpierw co to za wynalazki to się okaże czy warto w ogóle używać ;)

Szczerze mówiąc nie pamiętam nazwy bo to gratis był, a wszystko zostawiłem na działce. Rozrobiłem je na pojemność pianownicy i efekt był całkiem fajny.  Kojarzę, że chyba z Belgi ten koncentraty były w litrowych/kilogramowych opakowaniach jak K2 z wyglądu.  I zapach kwiatów ;)

Spłukałem po prostu delikatnie wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bruuuum napisał:

Powiedz najpierw co to za wynalazki to się okaże czy warto w ogóle używać ;)

Hmm tym po prostu wypełnisz rysy i niewidoczne nierówność lakieru, stąd 'wetlook' (dość krótkotrwały, bo się wymyje), cleanerem z kolei widocznych rysek nie usuniesz. Więc albo polerowanie (a gwarantuję, że najpewniej będziesz potrzebował jak użyjesz polimerowej glinki, która wymieniłeś w drugim temacie :decayed:) i zabezpieczenie albo nałożenie black hole i dość podobny, ale krótkotrwały efekt.

Mam rozumieć, że ten rodzaj glinki nie jest dobry na początki z glinkowaniem ? :) Za twarda ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 12:22, TOM3K napisał:

Ręcznie on się zajedzie z tym tlenkiem ceru. Niech spróbuję może AG Car Glass Polish

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałem u siebie powalczyć z CGP i nie daje w tym przypadku rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Onyks napisał:

Mam rozumieć, że ten rodzaj glinki nie jest dobry na początki z glinkowaniem ? :) Za twarda ?  

Twarda przez samo to z czego jest wykonana i zostawia ślady. Jak weźmiesz BH soft przy dobrym poślizgu najpewniej nie zrobisz żadnego śladu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruuuum napisał:

Twarda przez samo to z czego jest wykonana i zostawia ślady. Jak weźmiesz BH soft przy dobrym poślizgu najpewniej nie zrobisz żadnego śladu 

Tak zrobię,  a do poślizgu co polecasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Onyks napisał:

Tak zrobię,  a do poślizgu co polecasz ? 

Woda z szamponem wystarczy, bierzesz pusty atomizer 0,5l i nalewasz tyle szamponu co lejesz do całego wiadra do mycia i zalewasz wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...