Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Detailer używaj po myciu, żeby utrzymac dłużej nałożony wosk, oprócz gramatury ważny jest splot włokien, do nakładania wosku potrzebujesz aplikator bardzo delikatny, co do polerowania wosku to najlepiej jest miec bardzo puszysta mikrofibre do pierwszysch ruchów że tak powiem, a już do polerowania jakas o mniejszej gramaturze, zobacz Chemical Guys Elite, Gyeon Soft BOA, bardzo fajna jest nowa szmata z ADBL - Puffy Towel

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zobacz też mikrofibre Cobra,również fajna albo Liquid Elements Pepper Mint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie że wszystko mi wyjaśniłes,dobrze ze podałeś kilka fibr..mam z czego wybrać,myślę że wybiorę którą z tych droższych.Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, doman96b6 napisał:

No i fajnie że wszystko mi wyjaśniłes,dobrze ze podałeś kilka fibr..mam z czego wybrać,myślę że wybiorę którą z tych droższych.Dzięki wielkie!

Z aplikatorów zobacz te sobie, jest masa innch ale te moge Ci polecić od siebie:

http://allegro.pl/auto-finesse-wax-mate-aplikator-do-wosku-piastow-i5276540753.html

http://allegro.pl/royal-pads-hand-applicator-wax-aplikator-do-wosku-i5625105220.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sadzicie o tym aplikatorze, bedzie dobry do cleanera lekko sciernego Poorboy's PP 

https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-reczny-finishing-wykanczajacy

kupilem taki ale nie wiem czy nie bedzie za miekki do cleanera PB PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aplikacji cleanera taki będzie ok. Ale nie licz na jakieś super efekty po pracy ręcznej na lakierze audi. Chodzi mi tu o to, że nie wiadomo czego Ci nie usunie bo lakier jest twardy i ciężko co kol wiek zdziałać bez maszyny. Tak czy inaczej po nałożeniu wosku look powinien być sporo lepszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt pomiędzy cleanerm nałozonym ręcznie a maszynowo jest spora róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam maszyny wiec musze sie mordowac recznie z cleanerem, dlatego szukam jakiego w miare dobrego aplkatora ktory mi w tym pomoze.

Jakie ogolnie maszyny posiadac lub  jakie polecacie do uzytku domowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ten będzie ok jak już kupiłeś. Ja mam maszynę dość budżetową Krauss P7 jednak ma przepracowane kilkadziesiąt roboczo-godzin i nie widać żadnego zmęczenia maszyny.  Po za tym fajnie mi się nią pracuje jak dla mnie elegancko się ją trzyma. Od siebie mogę ją polecić. Jest to rotacja i ona nie wybacza tak błędów jak DA . Lecz jeśli posiadasz trochę oleju w głowie i nie masz dwóch lewych rąk to dasz sobie z nią rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki produkt w katalogu Meguiarsa. Czy to naprawde dziala tak, ze na zakurzony samochod mozna to zastosowac i zetrzec wszystko bez uszkodzenia lakieru? :mysli:

66973985a6e18a81538da8cba74f5257.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakurzony od stania w garażu - tak

"Zakurzony" od jazdy, czyli w drobinkach piasku itp. - nie

Jak spryskasz tym lakier i przetrzesz ręcznikiem, to nadal będziesz tarł tym, co było na lakierze, tylko wilgotnym i odklejonym. Żeby wycierać lakier trzeba go spłukać, aby po niczym nie trzeć, logiczne.

 

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby całe auto ładnie tym  zrobić, to stos mikorfibr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, doman96b6 napisał:

Panowie,jaki pad do cleanera dodo juice lekko ścierny,ze strony showcarshine.pl ?

Do maszyny czy ręczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na nałożony wosk FK mogę nałożyć powłokę Gtechniq C2V3? Czy lepiej tego nie łączyć i zostawić wosk i potem położyć powłokę na jałowy lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...