Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czym wycieracie pozostalosci po clenerze? chodzi o dokladny rodzaj mikrofibry do tego celu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje kupić Fusso99 12 Months lub Mirror Shine. Jaki cleaner pod to dokupić ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Tenzi Prix nie zeżre mi lakieru na nieoryginalnych felgach ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Exmi napisał:

Panowie Tenzi Prix nie zeżre mi lakieru na nieoryginalnych felgach ? :D

Zdarzyło mi się użyć na moich zimówkach i wszystko gra, nic nie uszkodził.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FroS-t napisał:

Zdarzyło mi się użyć na moich zimówkach i wszystko gra, nic nie uszkodził.....

Ok, dziękuję, bo też chce właśnie doczyścić zimówki ale miałem obawy żeby mi nie spłynął lakier z brudem razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem kilka razy po umyciu SG Morning Dew ale zostawia po sobie dziwny osad. Chce uzyc innego "wosku na mokro". Jakiego? :mysli::)

Tak samo do plastikow we wnatrz, uzywalem pare razy SG Apple Dressing ale wszystko sie klei po tym przynajmniej takie jest odczucice po zastosowaniu tego. Wole juz przetrzec calosc wnetrza wilgotna mikrofibra. Tutaj co polecicie? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj nic do wnętrza będzie dobrze wyglądać tylko wyczyść dobrze plastiki. Są fajne matowe.
Co do QD to ja używam z ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem kilka razy po umyciu SG Morning Dew ale zostawia po sobie dziwny osad. Chce uzyc innego "wosku na mokro". Jakiego? :mysli:[emoji4]

Tak samo do plastikow we wnatrz, uzywalem pare razy SG Apple Dressing ale wszystko sie klei po tym przynajmniej takie jest odczucice po zastosowaniu tego. Wole juz przetrzec calosc wnetrza wilgotna mikrofibra. Tutaj co polecicie? [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja do wnętrza używam Poorboysa i z tego co mi się wydaje, to nie klei

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muunv napisał:

Tak samo do plastikow we wnatrz, uzywalem pare razy SG Apple Dressing ale wszystko sie klei po tym przynajmniej takie jest odczucice po zastosowaniu tego. Wole juz przetrzec calosc wnetrza wilgotna mikrofibra. Tutaj co polecicie? ;)

Wystarczy dobrze wyczyścić delikatnym apc. A jeśli chcesz koniecznie cokolwiek smarować to Natural Look cieniutko i przetrzeć na gotowo mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak dobrze umyć samochód?:-)Jak wygląda ten proces u was?Myję samochód na myjni, biorę szmatkę, przejadę i jest czarna...Myjecie samochody na swoich posesjach? macie jakieś metody?Kiedy widzę czarny błyszczący samochód, zastanawia mnie zawsze jak uzyskać taki efekt, ofc pomijając wosk i inne środki. Może myjnia ze szczotką? Jeśli chciałbym umyć samochód, podjechać pod dom aby nałożyć wosk, jest to raczej nierealne, będzie już cały pokryty brudem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw czyszcze mikrofibra lekko nasaczona apc, a potem na aplikator z mikrofibry daje poorboys natural look i efekt super:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak lubi. Ale nic nie da tak matu jak czysty plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ParasoleK napisał:

Witam. Mam pytanie jak dobrze umyć samochód?:-)Jak wygląda ten proces u was?Myję samochód na myjni, biorę szmatkę, przejadę i jest czarna...Myjecie samochody na swoich posesjach? macie jakieś metody?Kiedy widzę czarny błyszczący samochód, zastanawia mnie zawsze jak uzyskać taki efekt, ofc pomijając wosk i inne środki. Może myjnia ze szczotką? Jeśli chciałbym umyć samochód, podjechać pod dom aby nałożyć wosk, jest to raczej nierealne, będzie już cały pokryty brudem. Pozdrawiam

Jezeli myjesz na myjce to najpierw musisz uzyc aktywnej piany np Shiny garage friut snow foam ktora rozrabiasz z woda w recznej pianownicy np epoca. Nanosisz na auto i czekasz z 10min zeby piana dzialala i dobrze brud wyzarla. Potem pluczesz na myjce.  Nastepnie mycie na 2 wiadra, czyli w wiadrze nr1 rozrabiasz szampon np adbl shampoo cola z woda, a w wiadrze nr2 sama woda. Uzywasz rekawicy z mikrofibry do mycia i myjesz cale auto rekawica i szamponem z woda -wiadro nr1, a potem za kazdym razem pluczesz rekawice w wiadrze nr2 czyli w wodzie. Potem znowu pluczesz karczerem. Dalej bierzesz recznik z mikrofibry o duzej gramaturze czyli fluffy dryer i osuszasz.

Potem duzo daje glinka, cleaner, polerka, wosk ale to Juz inna bajka i fundusze. Ja co mieaiac kupuje troche kosmetykow i w sumie za wszystko razem z polerka, padami itp ubieram sie niezly kwota bo 2tyg.zl

Wejdz na forum koameryka aut,  tam znajdziesz wszystko 

Pozdro 

Zawartość dodana 1 minute later
4 minuty temu, TOM3K napisał:

Każdy robi jak lubi. Ale nic nie da tak matu jak czysty plastik

Dokladnie, kazdy robi jak lubi:-) a jak to sie mowi o gustach sie nie rozmawia :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muunv napisał:

Stosowalem kilka razy po umyciu SG Morning Dew ale zostawia po sobie dziwny osad. Chce uzyc innego "wosku na mokro". Jakiego? :mysli::)

Tak samo do plastikow we wnatrz, uzywalem pare razy SG Apple Dressing ale wszystko sie klei po tym przynajmniej takie jest odczucice po zastosowaniu tego. Wole juz przetrzec calosc wnetrza wilgotna mikrofibra. Tutaj co polecicie? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo Shiny Garage to kupa:decayed:

Najlepiej jakiś quick detailer do wnetrza, ADBL, 1Z Einszett, Auto Finesse, Chemica Guys, duzo tego, po co paćkać wszystko dressingiem w srodku, Audi ma ładne matowe plastiki jak sa czyściutkie, jak afroo pisze mozna też APC z tym że APC nie ma blokerow UV....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Shiny Garage to kupa:decayed:
Najlepiej jakiś quick detailer do wnetrza, ADBL, 1Z Einszett, Auto Finesse, Chemica Guys, duzo tego, po co paćkać wszystko dressingiem w srodku, Audi ma ładne matowe plastiki jak sa czyściutkie, jak afroo pisze mozna też APC z tym że APC nie ma blokerow UV....



Co z chemical guys? Jak to sie stosuje w ogole?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezet202 dzięki za dokładne wytłumaczenie. Prawdą jest przepis iż nie można myć samochodu nawet pod własnym domem przy użyciu srodków chemicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...