Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, podjadę zapytam i Wam powiem co oni proponują..

Zawartość dodana 28 minutes later

Byłem na myjni. A więc dopłata jest od 40 do 60 zł zależy jaki wosk wybiorę. I nakładają go recznie. Podobno relanie starcza na 3 miesiące.. Warte zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, Matejus_93 napisał:

 

1. środka do usuwania smoły i soków z drzew, aby użyć go przed glinką,

2. wosku, do aplikacji ręcznej + jakieś aplikatory + mf do polerowania - nie chodzi mi o drogi, raczej taki, który zabezpieczy lakier i nada mu trochę blasku.

3. i teraz nie wiem czy po glinkowaniu auta i jego ponownym umyciu powinienem coś użyć przed nałożeniem wosku? Jeżeli tak, to co?

Mam jeszcze QD Morning Dev, ale to jeżeli dobrze rozumiem używać po myciu, aby utrzymać wosk jak najdłużej?

Z góry dziękuję za rady.

 

1. CarPro TriX
2, Ręczniki weź dwa. jeden z krótszym włosiem do docierania wosku i drugi z dłuższym do polerowania. Docieranie np. ADBL mr gray daje radę, a polerowanie wg. mnie najfajniejsze są Gyeon Boa Towel i CarPro Boa (ten sam produkt tylko różne kolory). Aplikator tani i fajny gąbeczka Monster Shine za ok. 4zł. Woski np. Soft99 z tańszych, które dają radę.

3. Najlepiej przynajmniej odtłuścić lakier, np. CarPro Eraser, Angelwax Stripped-Ease.

5 godzin temu, Kosmita napisał:

Ok, podjadę zapytam i Wam powiem co oni proponują..

Zawartość dodana 28 minutes later

Byłem na myjni. A więc dopłata jest od 40 do 60 zł zależy jaki wosk wybiorę. I nakładają go recznie. Podobno relanie starcza na 3 miesiące.. Warte zachodu?

No i jakie masz do wyboru? Zapytałeś co robią przed nakładaniem wosku? Od razu po myciu i spłukaniu nakładają?

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bruuuum napisał:

1. CarPro TriX
2, Ręczniki weź dwa. jeden z krótszym włosiem do docierania wosku i drugi z dłuższym do polerowania. Docieranie np. ADBL mr gray daje radę, a polerowanie wg. mnie najfajniejsze są Gyeon Boa Towel i CarPro Boa (ten sam produkt tylko różne kolory). Aplikator tani i fajny gąbeczka za ok. 4zł. Woski np. Soft99 z tańszych, które dają radę.

3. Najlepiej przynajmniej odtłuścić lakier, np. CarPro Eraser, Angelwax Stripped-Ease.

No i jakie masz do wyboru? Zapytałeś co robią przed nakładaniem wosku? Od razu po myciu i spłukaniu nakładają?

Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bruuuum napisał:

No i jakie masz do wyboru? Zapytałeś co robią przed nakładaniem wosku? Od razu po myciu i spłukaniu nakładają?

Zapytałem co robią i czy ktoś kto będzie to robił czy się na tym zna.. Powiedział, że się zna. Myją suszą i ręcznie nakładają. Nie mówił o żadnym innym procesie pomiędzy myciem a woskowaniem. 

Powiedział mi kilka nazw tych wosków. Wiem, że jedne były jakieś koloryzujące, inne wodne (ale to lipa jakaś chyba), i ze dwie inne nazwy, których nie zapamiętałem. Jedna taka długaśna chyba na R.. ale nie dam sobie ręki uciąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podali szczegółów na temat mycia...

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Zapytałem co robią i czy ktoś kto będzie to robił czy się na tym zna.. Powiedział, że się zna. Myją suszą i ręcznie nakładają. Nie mówił o żadnym innym procesie pomiędzy myciem a woskowaniem. 

Powiedział mi kilka nazw tych wosków. Wiem, że jedne były jakieś koloryzujące, inne wodne (ale to lipa jakaś chyba), i ze dwie inne nazwy, których nie zapamiętałem. Jedna taka długaśna chyba na R.. ale nie dam sobie ręki uciąć. 

Powiem Ci że tak jabys nic nie ustalił, tutaj masz link do mycia detailingowego na którym ja byłem i wg mnie tak to powinno wygladac, cleaner wleciał maszynowo i do tego został połozony Fusso Coat, wszystko robione na produktach Gyeon, Prickbort, Autobrite, Fusso

http://www.artdetailing.pl/?page_id=185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super dzięki @FroS-t. Takie info dużo więcej mówi. No to kwestia znalezienia takich usług w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super dzięki [mention=1348088]FroS-t[/mention]. Takie info dużo więcej mówi. No to kwestia znalezienia takich usług w Warszawie.

zerknij do mxnowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm w Warszawie jest dużo wszystko zależy od zasobności portfela [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszukam, bardzo dziękuję.  Dam znać co wybrałem, dlaczego i jakie są efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kosmita napisał:

Ok poszukam, bardzo dziękuję.  Dam znać co wybrałem, dlaczego i jakie są efekty

Zastanów się nad powłoką ceramiczną, są na forum osoby, które się tym zajmują zawodowo i bardzo często przeprowadzają taki zabieg na nowych autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. Muszę trochę poczytać o tym i ogólnie o całym detailingu. Ale tutaj już ktoś mi podrzucił adres firmy, ktora sie tym zajmuje wiec z nimi sobie pogadam. Pewnie pare rzeczy zaproponuja aby samochod ldnie wygladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym bym na Twoim miejscu i kupił nowe auto z salonu to pierwsze kilometry bym pokonał do detailera na zabezpieczenie auta. Pewnie już zdążyłes lakier kilka razy potraktować jakaś gąbka albo szczotką. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:hi:
Pacjent to a4 b6 kolor LZ9W.
 Przeczytałem wszystkie strony z tematu i mam parę pytań.

Panowie do tej pory używałem zestaw:
1) mycie z szamponem
Meguiar's Gold Class Car Wash (na 2 wiadra) + rękawica Meguiar's
2) osuszanie ręcznik FLUFFY DRYER
3) glinka Meguiar's  z podkładem pod glinkę
 Meguiar's - Quik Detailer
4) cleaner dodo juice lime prime
5) wosk
WOSK COLLINITE 476S

Do usuwania rys Meguiar's  Scratch X 2.0

Do plastików Poorboy's natural look

Do skóry COLOURLOCK Soft

Wszystko robione ręcznie.

Mój szampon, cleaner i wosk starczy na jeszcze jedno auto więc planuję zakupić nowy zestaw.

Nowy zestaw jaki planuje zakupić to:
1)mycie -  szampon
Dodo Juice Born To Be Mild  lub  ADBL Shampoo Cola (co lepsze??)
2) dekontaminacja - GYEON Q2M Iron  lub  CarPro CQuartz IronX (co lepsze??)
3) glinka zostaje Meguiar's bo mam całą
4) cleaner -
POORBOY'S - Professional Polish
5) IPA - TENZI IPA Cleaner
6) potem 
Poorboy's World Black Hole
7) wosk - SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark WOSK
8) i na koniec ADBL QD1 1l Syntetyczny Quick Detailer
9) do felg TUGA Chemie - Alu-Teufel Spezial
 

W takiej kolejności używać? co wy na ten zestaw?

Dodatkowo chce kupić polerkę DA, żeby pomału i stopniowo się uczyć, a z tego co wyczytałem taką polerką szkód na lakierze nie zrobię. Wiem że będę robił wszystko z 5 razy dłużej ale nie szkodzi, pomału a do celu. Zastanawiałem się nad LARE EPL41 ale koszt trochę jest. Wyczytałem na forum kosmetyka aut że polecają polerkę VANDER VPO709 ( http://allegro.pl/polerka-samochodowa-vander-vpo709-oscylacyjna-past-i6299562893.html ) ma podobneparametry jak LARE, wolny start, płynna regulacja obrotów, waga 2.15kg, system constant power, skok 8mm, moc 600W, prędkość od 1500 do 6800, średnica pada 150mm.

Do tego dokupię mniejszy talerz (jakiej firmy??) pod pady 80mm.

Polerkę chcę używać do nałożenia clenera oraz Poorboy's World Black Hole .
Myślałem też żeby użyć jej do małej korekty lakieru środkami:
1) menzerna 400
2) menzerna 2500
3) menzerna 4000
Do tego pady FlexiPads czy może M3?  Tylko jakie pady (kolory) do jakiego środka? Czy lepiej pady z micro fibry?

Tą korektę robimy zaraz po glince?

Dzięki z góry za odpowiedzi:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego aplikatora gabkowego najepiej uzyc do   cleanera dodo juice lime prime  ?

chce uzyzc tego srodka recznie nie maszynowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kubabkb napisał:

jakiego aplikatora gabkowego najepiej uzyc do   cleanera dodo juice lime prime  ?

chce uzyzc tego srodka recznie nie maszynowo.

 

Weź mikrofibrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbys polecic jakis dokladniej , bo jest tego sporo i nie wiem ktry bedzie dobry.

 

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TOM3K napisał:

Gdybym bym na Twoim miejscu i kupił nowe auto z salonu to pierwsze kilometry bym pokonał do detailera na zabezpieczenie auta. Pewnie już zdążyłes lakier kilka razy potraktować jakaś gąbka albo szczotką. Mam racje?

no sam myję tylko bezdotykowo. Ale oddaje go do myjni i tam często myją gąbkami.. No ok. Wezmę się porządnie za temat w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że potem efekt ładnego lakieru fajnie błyszczącego utrzymuje się na dłużej na samochodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubabkb napisał:

jakiego aplikatora gabkowego najepiej uzyc do   cleanera dodo juice lime prime  ?

chce uzyzc tego srodka recznie nie maszynowo.

 

Ostatnio do cleanera w bestsellerze został polecony mi ten pad.  Bardzo fajnie się nim pracuje bo jest zdecydowanie twardszy od padow mikrofibrowych.

 https://bestseller.pl/royal-pads-cleaner-applicator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...