Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

więc warto dopłacić parę groszy, w przypadku pian w 100% się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jakiego pada uzywac do nakladania cleanera maszynowo i jakimi obrotami wolnymi czy szybszymi?

pod wosk coli mam cleaner dodo juice lime prime moze byc?

czy po nalozeniu cleanera odrazu wosk czy przetrzec wszystko ipą czy apc?

Edytowane przez Magicbattle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki, mamy kogoś na forum kto udziela rabatów na kosmetyki samochodowe? Kiedyś u kogoś brałem, ale nie pamiętam już co to był za sklep a historię usunąłem :/ Na dwa auta mi potrzeba więc może się tego trochę zebrać. Do kogo się odezwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FroS-t napisał:

No dokładnie to ma byc pre wash a nie mycie auta, a neutralne PH dla kazdego fana detailingu jest jedna z kluczowych kwestii, bo nie o to chodzi aby przy każdym myciu schodziło wszystko co nałozymy na auto, ostatnio testowałem kilka pian z kolega min Shiny Grage, ADBL, Good Stuff, jak dla mnie Autobrite i Auto Finesse wygrywają, reszta daleko z tyłu, chyba że wrzucisz cos pokroju Tenzi wtedy umyje auto bez dotykania i przy okazji spłynie wszytsko co jest na lakierze.....

Co do Tenzi to nie ma co atakować tego producenta. Robi kilka produktów bardzo dobrych. Nie jest to marka osławiona na forach ale wcale nie odbiega jakością (mowie o kiku produktach) od innych cenionych markach.

 

5 godzin temu, K4rtm4n napisał:

Co masz na myśli mówiąc, że kiepsko domywa? Piana aktywna ma służyć do prewasha, wiadomo, że nigdy nie domyjesz auta używając tylko piany. Jaka piana jest wg Ciebie lepsza ?

Kolego doskonale wiem co to prewash. Codziennie używam piany aktywnej wiec też moge wyrazic swoje zdanie na jej temat. Mając myjke ciśnieniową (mocną) a nie smieszne zabawki z marketu o kiepskim ciśnieniu zrobie prawie taki sam efekt czystą woda i natryskując szampon z pianownicy PA co uzywając piany AB Magi. Przy takim stosunku ceny do pojemości nie jest to produkt przezemnie polecany. Ale sprzedaje sie dobrze :)

 

Zawartość dodana 0 minutes later
15 minut temu, Awra napisał:

A ja mam pytanie z trochę innej beczki, mamy kogoś na forum kto udziela rabatów na kosmetyki samochodowe? Kiedyś u kogoś brałem, ale nie pamiętam już co to był za sklep a historię usunąłem :/ Na dwa auta mi potrzeba więc może się tego trochę zebrać. Do kogo się odezwać? 

Co potrzebujesz?

Edytowane przez kris-krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki, mamy kogoś na forum kto udziela rabatów na kosmetyki samochodowe? Kiedyś u kogoś brałem, ale nie pamiętam już co to był za sklep a historię usunąłem :/ Na dwa auta mi potrzeba więc może się tego trochę zebrać. Do kogo się odezwać? 

Odezwij się na prv

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę "z grubsza" bo pewnie coś dojdzie co sobie przypomnę:

Auta muszą przejść gruntowne czyszczenie,

dekontaminacja+deironizacja. Robię to co roku więc glinki nie muszą być agresywne. Wiem, że w zeszłym roku używałem płynów samych, bez glinek ale glinek się nie boję więc też będą ok. Do metalu miałem tenzi prix albo ironx, dekontaminacji nie pamiętam.

Napewno będą szampony i albo 5l albo 2 mniejsze opakowania.

min. 5l aktywnej piany. Do tej pory miałem shiny garage, kiedyś polecił mi ją tutaj griffe i nie używałem innej - to odnosnie tego co piszecie wyżej o shiny garage :) ja mogę spróbować coś innego.

Heavy duty carpet cleaner, na przepranie dwóch czystych aut. Chyba 1l powinien wystarczyć?

Nie wiem czy mam jeszcze APC, może też wezmę, tylko muszę obczaić jak z tym stoję.

Kilka aplikatorów żółtych gąbkowych.

Zapachy samochodowe, może california scents bo dawno nie używałem ulubionego bubble gum :) ostatnio mi podchodzą też hmm aeron chyba teraz mam... ale tutaj ciśnienia na konkrety brak. 

I najważniejsze, kupilem ostatnio maszynę DA i chciałem sobie jakimś 2stepem odświeżyć lakier. Będę potrzebował w zasadzie wszystkiego, bo nie mam ani past ani padów, nic tylko samą maszynę. Może manzerny, może 3m, tutaj muszę się zdać na czyjąś pomoc. Chcę odświeżyć lakier który jest w dobrym stanie, od 4 lat jak mam auto nie umyłem ani razu na automacie w zimę oddaję do ręcznej myjni a latem sam dbam o czystość. I tego będę potrzebował na swoje b7 i lexusa is 200 kolegi, piszę żeby było wiadomo ile mniej więcej mi potrzeba tych środków do korekty.

To tak narazie tyle, może coś mi się jeszcze przypomni.

 

Zawartość dodana 11 minutes later

Aaa i jeszcze jedno. Bylem w zeszlym roku na bezdotyku i zapomniałem zabrać ze sobą chemii do mycia felg. Pan który tam siedzi powiedział że ma takie coś że felgi krwawią itd. No wiedzialem o co chodzi i Wy też znacie temat. Popsikał mi po kołach a jak nie widzialem to spsikał mi też rury wydechowe i dokładkę taką od s4 to chyba tytanowy mat ... i na dokładce zrobiło ciemne zacieki, które zobaczyłem dopiero następnego dnia, apc nie ruszyło, nic nie pomaga, pomoże mi tylko malowanie czy macie może coś co mogłoby mi pomóc?

Zawartość dodana 58 minutes later

APC też będzie potrzebne. Do tej pory mialem chyba surface HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Magicbattle napisał:

Panowie jakiego pada uzywac do nakladania cleanera maszynowo i jakimi obrotami wolnymi czy szybszymi?

pod wosk coli mam cleaner dodo juice lime prime moze byc?

czy po nalozeniu cleanera odrazu wosk czy przetrzec wszystko ipą czy apc?

Dobrze byś po cleanerze przeleciał jeszcze całość IPĄ, pozbędziesz się resztek cleanera i odtłuścisz lakier przed woskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie odzywał a ja chyba sobie przypomniałem sklep z którego kupowałem rzeczy, samochodowekosmetyki.pl  ... dobrze sobie przypominam? To od nas ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besteller masz z innych sklepów mogę polecić mxnowicki (pielegnowacauto.pl) shiningcar.pl Problemów nigdy nie miałem rabat jest a i gratisy dorzuca zawsze[emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie cleanera- stosuje dwa woski Coli 476 i Zymol Carbon. Dla każdego proces przygotowania powierzchni ten sam tj. Mycie, Glinka, cleaner, politura i wosk. Piszecie ze cleaner ma znaczenie dla trwałości wosku.

Mam cleaner Dodo juice Lime prime i o ile w połączeniu z 476 jest super to z zymolem trwałość jest bardzo krótka ok 1miesiac.

piana i szampon pH neutralne wiec nie ma mowy o zmywaniu wosku. 

Czy wina moze być po stronie cleanera czy Zymol tak ma?

prosze ewentualnie o sprawdzone propozycje cleanera pod ten wosk, z góry Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś rozmawiałem z dystrybutorem to zalecają HDC. Nie wiem jak w praktyce niedługo będę wiedział bo leci właśnie carbon do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TOM3K napisał:

Besteller masz z innych sklepów mogę polecić mxnowicki (pielegnowacauto.pl) shiningcar.pl Problemów nigdy nie miałem rabat jest a i gratisy dorzuca zawszeemoji4.png

O widzisz, dzięki :) On są na forum u nas? Czy w mailu dopisać że z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestseller wejdź na Kosmetyka aut forum i dopisz się do grupy rabatowej dostaniesz na początek chyba 5%. Ale jak odezwiesz się do któregoś ze sklepów to pewnie dostaniesz większy rabat przy większym zamówieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam całą historię i ogólnie o tym wszystkim i się zastanawiam (bo sam tego nie będę się podejmować).. Jak oddam do myjni na woskowanie (kosztuje to ok. 40 zł więcej, nie licząc umycia) to osiągnę jakiś fajny efekt na nowym lakierze? Czy za tą cenę można spodziewać się dobrej jakości produktów? I czy wtedy jak np będę chciał ochlapać samochód żeby go odświeżyć np na myjni bezdotykowej to czy nie zmyję całego wosku? Sorry za laickie pytania ale w końcu taki dział to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to możesz się spodziewać kosmetyków z marketu i na pewno nie będzie to zgodnie ze sztuką. Ja osobiście za te pieniądze nie ruszyłbym d*py z miejsca bo wiem ile to czasu jest na to potrzebne i ile kosztuja dobre kosmetyki. Jeśli oni Ci tylko umyja to auto to będzie tylko co nic. Zapytaj chłopaków ile biorą za taki pakiecik z zabezpieczeniem woskiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam całą historię i ogólnie o tym wszystkim i się zastanawiam (bo sam tego nie będę się podejmować).. Jak oddam do myjni na woskowanie (kosztuje to ok. 40 zł więcej, nie licząc umycia) to osiągnę jakiś fajny efekt na nowym lakierze? Czy za tą cenę można spodziewać się dobrej jakości produktów? I czy wtedy jak np będę chciał ochlapać samochód żeby go odświeżyć np na myjni bezdotykowej to czy nie zmyję całego wosku? Sorry za laickie pytania ale w końcu taki dział to napisałem.

Ja wczoraj myłem auto po zimie, ale bez użycia glonek itd. Aktywna piana, mycie felg trzema środkami, mycie na dwa wiadra, osuszanie i na koniec nałożyłem quick detailer Zymola. Zeszło mi się 2h lekko. Druga sprawa, zanim gdziekolwiek oddasz auto upewnij się, że goście znają się na sztuce, bo mogą Ci załatwić tylko lakier wcierając wosk w nie do końca wyczyszczone auto.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOM3K napisał:

Za te pieniądze to możesz się spodziewać kosmetyków z marketu i na pewno nie będzie to zgodnie ze sztuką. Ja osobiście za te pieniądze nie ruszyłbym d*py z miejsca bo wiem ile to czasu jest na to potrzebne i ile kosztuja dobre kosmetyki. Jeśli oni Ci tylko umyja to auto to będzie tylko co nic. Zapytaj chłopaków ile biorą za taki pakiecik z zabezpieczeniem woskiem 

No ogólnie całe mycie z woskiem wyjdzie koło 110/120 zł. Ale i z wnętrzem. Dlatego te 40 zł wydawało mi się maławo.. a na pewno nie chciałbym załatwić lakieru.. o co pytać w razie co? 

Ps dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba najważniejsze - ustal co to za wosk i co robią przed położeniem go. Bo jak badziew i nieprzygotowany lakier to nic nie warta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet ta robota może zaszkodzić bo jak będzie jakiś syf na lakierze a oni zaczną czymś po nim jeździć to będziesz tego żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:

Robi się coraz cieplej, więc chcę dokładnie umyć audi i trochę go odżywić. Nie mam dostępu do myjki, ale po drodze z pracy do domu mam myjnię, więc pierwszy brud zmyłbym wodą z wysokiego ciśnienia. Kupioną mam już ręczną pianownicę + pianę, jest wiaderko z GG, rękawica, szampon, ręcznik do osuszania. Mam też glinkę, APC jakieś pędzelki, oraz zieloną Tugę do felg.

Czy możecie mi doradzić przy wyborze:

- środka do usuwania smoły i soków z drzew, aby użyć go przed glinką,

- wosku, do aplikacji ręcznej + jakieś aplikatory + mf do polerowania - nie chodzi mi o drogi, raczej taki, który zabezpieczy lakier i nada mu trochę blasku.

i teraz nie wiem czy po glinkowaniu auta i jego ponownym umyciu powinienem coś użyć przed nałożeniem wosku? Jeżeli tak, to co?

Mam jeszcze QD Morning Dev, ale to jeżeli dobrze rozumiem używać po myciu, aby utrzymać wosk jak najdłużej?

Z góry dziękuję za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...