Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Motor 125-tka jaki wybrać


piotrek27

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem małe enduro 125 yamaha to wyciągał 113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tdr-kę tą starszą jeszcze często jeźdzę krosem Dt-125 dodam że to te same silniki i motory zrywne jak na swoje pojemności i bardzo wytrzymałe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj Yamahe TDR 125, bardzo zrywna jak na swoją pojemność, odblokowana w serwisie w niemczech wczoraj 125 Km/h z niej wyciągnąłem więcej już się bałem bo to nie motor na takie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj Yamahe TDR 125, bardzo zrywna jak na swoją pojemność, odblokowana w serwisie w niemczech wczoraj 125 Km/h z niej wyciągnąłem więcej już się bałem bo to nie motor na takie prędkości.
a jak taki silnik pracuje? dalej pierdzi jak skuter czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pierdzi jak skuter,jak zdejmiesz końcowy tłumik chodzi całkiem ładnie,moja po pełnym odblokowaniu niby osiąga 28KM,wolałbym teraz zakupić dt bo lepiej idzie na koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak powiem UMISZ tym jeździć?

kusi i mnie, ale jakiś kurs by wypadało pyknąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło stówy

Tyle to mi jechał Simson S70C w 1989r.:polew:

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

Zrobcie prawko i siadajcie na porzadne bajki

Minimum pińcet :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pierdzi trochę, ale można pokombinować z tłumikiem i bd już całkiem spoko, moja jest odblokowana i ma 27 KM była jeszcze w niemczech sprawdzana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło stówy

Tyle to mi jechał Simson S70C w 1989r.:polew:

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

Zrobcie prawko i siadajcie na porzadne bajki

Minimum pińcet :decayed:

Tak jak pisze Dev.Zrobić prawko i na czymś normalnym polatać.Miałem Mz 150 ale to było jakieś 25 lat temu.Na tamte czasy wystarczyła i śmigała.Potem był K 750.Młodzi nie wiedzą co to za maszyna.Kopia BMW.za***isty motorek.Osobiście nie kupiłbym motorka co ma 125 cm.Jak nie masz wieku ,to poczekaj i zrób normalne prawko.Nie jestem za tym aby młodzi ludzie mogli latać ścigaczami .Kupcie jakiś 250 cm i nauczcie się na tym a pózniej przyjdzie pora na coś większego.Tam gdzie ja pracuje to sprzedajemy motorki Rometu albo jakieś chiny.Nie polecam.Sporo reklamacji i napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją historię z motocyklami zacząłem 2 lata temu. W grę wchodziły tylko enduro ze względu na terenu po któych jeżdżę. Na początku kupiłem yamahe xt125, po kilku miesiącach miałem już dość. Manetką gazu operowałem w pozycji 0-1. Sprzedałem i zacząłem szukać coś mocniejszego. W grę wchodziło tylko nowe z salonu moto, też enduro. Po namowach znajomych kupiłem WR250r, co prawda nie nową ale roczną z przebiegiem ok 5000km. Po roku użytkowania mam zamiar sprzedać bo to nie jest to czego oczekuję od motocykla. Na polnych drogach, lesie daje radę w zupełności, a na asfalcie to nie jedzie. Prędkość max 150km/h, od 0-100km/h 7s. Teraz mam zamiar sprzedać i kupić coś ponad 1000cm3.

Także, jak ktoś nie wie co kupić na początek to niech się mocno zastanowi czy zmieniać co rok motocykle na mocniejsze, czy odrazu nie kupić mocnego i jeździć przez miesiąc osrany zanim się nie nauczymy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać, może okaże się pomocne. Moto to nie przelewki i można bardzo szybko zejść z tego świata, nawet na 125ccm.

Osobiście nie polecam, żadnego sporta 600ccm i więcej :)

Motocykl zaczyna si od 100 KM - co kupi na pierwsze moto?

Pierwszy motocykl - najlepsze pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jak wyglada sprawa z jazda motorkiem na kat B. to juz przegłosowane czy jeszcze nic nie wiadomo?? Prawko mam kategorie B+E C+E ale mam małe ale motorek mam manual i pojemność 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 125ccm skrzynia manual automat wszystko jedno.

Juz ustawa przeszła i jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 125ccm skrzynia manual automat wszystko jedno.

Juz ustawa przeszła i jest ważna.

To znaczy, że nie trzeba czekać na jakiś podpis prezydenta i jeszcze 30 dni od zamieszczenia tego w dzienniku ustaw? Dzisiaj mogę siadać i jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no musisz poczekać ustawa jeszcze nie obowiązuje.

Myśle, że najpóźniej pod koniec sierpnia bd można siadać i jechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys było cos takiego ze jezdziło sie na karcie simsonkiem do 50cc, problem pojawił sie gdy były simsonki 51cc i ponoc obnizało sie jego moc ciekawe czy dało by sie to zrobic z wsk 175 na 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe temat ja yebie :decayed: i proszę nie mówić na 125 motor bo to co najmniej śmieszne :grin:

1. Gówno nie pojemność.

2.Gówno nie moc.

3.Gówno nie motór

Ale to tylko moje zdanie.. a prwka na A nie mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pytałem co jest gównem a co nie?? jak bym chciał zapitalac na 900cc to bym zapitalał problemu nie mam ale chodzi mi akurat o ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pytałem co jest gównem a co nie?? jak bym chciał zapitalac na 900cc to bym zapitalał problemu nie mam ale chodzi mi akurat o ten temat

kiko olej, jeśli Ci zależy na wuesce konkretnie 175 to najłatwiej przełożyć silnik 125 ccm. :decayed:bo tak w zasadzie jak ograniczyć moc w tak starym motórze (bo motór jest tylko jeden), można by spróbować zmienić tylko cylinder z tłokiem, ale trzeba byłoby podrążyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...