Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemnianie piecowe


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos ile kosztuje przyciemnianie szyb piecowo ? I czy wtedy mozna jak sie chce czy tez sa jakies ograniczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys rozmawialem o tym z Flaha z naszego Forum, pozwole sobie wkleic fragmenty :)

Na pewno przepuszczalność światła nie może być mniejsza niż 70%, można też chyba boczne przednie, co do samej przedniej to nie sądzę
Wiesz, z tym przyciemnianiem to jak się okazało nie taka prosta sprawa. Walcząc przy browarq o przyciemnianie wszystkich szyb, a więc i przedniej, dobiłem ruchowców twierdzeniem, że przecież będzie certyfikat na szybki po "piecówce". Wywiązała się ostra dyskusja, nie do konca zresztą rozstrzygnięta. Najważniejsza bedzie właśnie treść certyfikatu, który otrzymasz w firmie, sądzę jednak, że żadna z nich nie będzie ryzykowała utraty uprawnień i możliwości wystawiania certyfikatów i nie zrobi szyb ciemniejszych niż można. Generalnie, przepisy nie rozróżniają szyb przyciemnionych w taki czy siaki sposób, mówią jedynie o przepuszczalności światła, która nie może być niższa niż 70%. Akty prawne dotyczące przyciemniania szyb, których tak nawiasem mówiąc jest mnóstwo i są za***iście niezrozumiałe, można streścić jednym zdaniem: przepuszczalność światła szyb znajdujących się w polu widzenia kierowcy, czyli 180 stopni, nie może wynosić mniej niż 70%. Nie jest też do końca przekonujące tłumaczenie, że przecież po piecu widoczność od środka jest prawie taka jakby nie były wcale ściemnione. Sądzę, że jak pokażesz gliniarzowi na drodze certyfikat, że szyby są legal ściemnione (boczne, a przednią sobie zrobisz na własą rękę :wink: ), to się nie będzie czepiał, chyba, że trafisz na wrednego. Wszystko zależy tak naprawdę od tego czy będzie normalny czy nie... Ps. wysłałem nawet maila do firmy, która przyciemnia te szyby w piecu i też mi odpisali, że zrobią wszystkie oprócz czołowej, bo tej nie wolno. U mnie po miasteczku śmiga kilka autek z całkiem czarnymi szybami po piecu (wygląd za***isty) i jakoś nikt szczególnie się do nich nie czepia - klienci podczas kontroli zachowują się w porzo, mają certyfikaty, których moim kumplom nie chce się zbyt dokładnie czytać :wink: i jest OK. (no ale nie biorę odpowiedzialności za "normalność" gliniarzy w Twojej okolicy, hehhh)

Ps. szczerze mówiąc, to wiesz, jak glinarz podchodzi do autka, to jednak ma prawo się nie cieszyć jak jest czarno i nie wiadomo, kto jest w środku, co ma i jak się zachowuje... W końcu jest to jakieś ryzyko, że się trafi na klienta z "klamką" którą się zobaczy za późno... Więc rozumiem "brak dobrej woli" jeśli chodzi o pobłażanie przez ruchowców czarnym szybkom :mrgreen:

Poniżej kopia listu jaki otrzymałem:

"Witamy.

Bardzo nam przykro ale nie ma mozliwosci wykonac uslugi w jeden dzien.

Natomiast koszt przyciemnienia wszystkich szyb oprocz czolowej to 1600 zl.

Przedniej czolowej szyby nie przyciemniamy poniewaz przepisy ograniczaja

taka mozliwosc w zwiazku z oryginalnoscia przepustowosci swiatla ktora

wynosi 75 % w Pana samochodzie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technicolorze w zielonej górze spiewneli mi 1300 zł za wszytkie oproczprzedniej. Robia bardzo dobrze, ale jak dla mnie cena lekko zaporowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co się orientuje to jakoś dwa razy drożej niż folia ? Zgadza się?

Minusem też jest chyba piecowania, że jak jest szyba klejona, to trzeba wycinać. Prawda to ?

Bartass a jak z kolorami ? Jak w "technikolorze" ? (można sobie wybrać) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technicolorze w zielonej górze spiewneli mi 1300 zł

No duzo duzo, lepiej w takim razie folia - nawet kilka razy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, tez sie zastanawiam nad tym, lekko nie za ciemne, bo na czerwonym calkiem czarne szybki wygladają jak kupa.. Także trzeba to przemysleć, tylko problem z "psiarnia" moze byc, jak bede przyciemnial to łacznie z przednimi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad piecowym jak masz papiery to da sie jakos wytlumaczyc :one: A nad folia to zdzieram i na drugi dzien nowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyciemnianiu piecowym, to chyba dostajesz homologacje (a nie atest) - do tego nie mogą się w ogóle przyczepic, nawet badac nie powinni bo cuda mogą wyjsc (przyklad z fotochromami).

To tak jakby chcieli wszystkie fabryczne szyby badac, ktore sa juz lekko przyciemnione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio a w dodatku mozna spotkac, autka policji z przyciemnomi szybami, pewnie tez folia.. Takze niektore przepisy sa, pop***dolone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowil mi Flaha, zadna firma raczej nie da homologacji na cos niezgodnego z prawem. a prawo mowi, ze przednie boczne szyby nie moga miec przepuszczalnosci swiatla mniejszej niz 70%, ciekawe tylko jak z ta przepuszczalnoscia w przypadku szyb piecowych, bo rzeczywiscie obraz ze srodka nie rozni sie zbytnio w dzien czy wieczorem.

co do szyb przyciemnianych fabrycznie - z tego, co wiem, producent przyciemnia szyby do 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szyb przyciemnianych fabrycznie - z tego, co wiem, producent przyciemnia szyby do 70%.

No niewiem czy czasem nie ciemniej tez ...

W kazdym badz razie napisalem do firmy z Jeleniej gory bodajze i odpisali ze do a4 taki koszt to ok 1400 zl .... Takze podziekuje , folia to kilka razy okryje auto :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał autko z przycemnonymi piecowo szybkami to prosiłbym o wrzucenie fotek oraz podzielenie się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nigdy nie miałem szyb z pieca tylko folie ale kumpel robił w kiełpinie koło zielonej góry i było ok tylko jak zaparowały to robiły sie straszne mazy i zacieki które ciężko było po zaschnięciu wyczyścić nawet dobrymi płynami do mycia szyb a gdy parowały i w trakcie przetarłem je szmatką to tak sie mazały ze nic nie było przez nie widać gdy zadzwonił do gości co to robili powiedzieli ze tak ma być bo tak się zachowuje tytan z parą wodną bo te szyby są pokrywane tytanem a potem wkładane do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotś wie jaką przepuszczalność światła mają szyby w przednich drzwiach ... czy wg. przepisów można je jeszcze trochę przyciemnić czy fabryka już wykorzystała limit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotś wie jaką przepuszczalność światła mają szyby w przednich drzwiach ... czy wg. przepisów można je jeszcze trochę przyciemnić czy fabryka już wykorzystała limit?

musi byc 70 % przepuszczalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich jest fabrycznie przyciemnienie okolo 20 % :wink: Wiec nie bardzo co zostaje do przyciemnienia , ale trzeba trzeba :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciemnianie szybek bez przednich to troche wioska ... może przód przyciemnić choć na 40% (20+20) może by sie nie czepiali na badaniu tech. a certyfikat dla niebieskich by był na 20% wiec też by sie nie czepiali. Tylko jak wyglądają szybki przyciemnone folią 20%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a certyfikat dla niebieskich by był na 20% wiec też by sie nie czepiali.

Nie zawsze może to wystarczyć - coraz więcej jest "drogowców" wyposażonych jest w odpowiednie mierniki. Koledze mierzyli przepuszczalność podczas rutynowej kontroli. Z tego co mi opowiadał, to jest to niewielkie urządzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...