Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum,syczenie z przodu auta tdi


graczu1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze was o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu nie potrafie zabardzo go opisac wiec dodam kilka linkow do filmikow moze ktos cos zdjagnozuje.A moze ktos uslyszy jakies inne dzwieki.

Ten filmik zrobilem rano po odpaleniu z obciazeniem silnika i bez obciazenie.

Filmika rozgrzanego silnika

Za wszystkie komentarze z gory wielkie dzieki

---------- Post dopisany 10-07-2014 at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2014 at 23:50 ----------

Panowie prosze o jakies rady bo niewiem czy to nic powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy auto ma moc?

czy dymi na czarno?

czy szarpie podczas jazdy etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika to brb

---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:06 ----------

Auto ma moc nie dymi nie szarpie podczas jazdy ale podczas jazdy I na postoju wystepuja wibracje drgania ale wieksze na jalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakaś rolka albo napinacz, a drgania na jałowym to moga byc poduchy pod silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poczytał o słynnych brokach w BRB... bo ja wlasnie je podejrzewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle podobnie jak kolega musi to byc ktoras rolka lub napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby trzy tygodnie temu byla sciagnieta pokrywa zaworow I niby broki sa na swoim miejscu.

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:26 ----------

A jak sprawdzic ktora to rolka a powiem jeszcze ze trzy tygodnie temu bylo wymieniane sprzegielko alternatora I jakos dzwinie teraz pasek chodzi po rolkach tak jakby nie w osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywki wałka i szklanki byly sprawdzane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byl a tak pozatym to szklanki I walek wymienione 2 lata temu tylko ze walek byl kupiony uzywany w dobrym stanie.

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:39 ----------

Jestem teraz za granica i tu bylem u mechanika ale jak tylko bede w polsce w polowie sierpnia to odrazu podjade do mechanika i sprawdze walek i szklanki i ogolnie wszystko co da sie sprawdzic po sciagnieciu pokrywy zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRB ma DPF

obejrzyj ten wałek bo pewnie powiedział papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro walek powiedzial papa to raczej powinnu byc jakoes objawy a ich nie ma

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

No wlasnie ze bez dpfa

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

Slyszalem ze walki lubia sie wycierac jk jest z DPF ale ja go nie mam I fabrycznie byl bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze cos sie dzieje pod pokrywa wałka rozrządu...

ale napewno tez bym zdemontował - tylko zdjac pasek klinowe z koła pasowego wału i zapalił bym silnik aby spr czu dzwieki występują równiez na rozłaczonym układzie osprzetu. wogole jakos dziwnie klepie ten silnik praca pompek słyszalna ale taka twarda praca motoru jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze ze przez ostatni czas podczas przyspieszania bylo slychac swierszcze tak jakby z przodu auta ale tylko podczas przyspieszania i przy otwartym oknie ale ostatnio tego nie slysze wiec niewiem czy to cos wspolnego moze miec

Druga sprawa to podczas dodawania gazu na jalowym kiedy samochod schodzi z obrotow to slychac jakies chrobotanie pod samochodem to samo wystepuje podczas wcisniecia sprzegla do polowy ale tylko na rozgrzanym silniku.

---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

musze dodac ze chrobotanie slychac z pod samochodu.

---------- Post dopisany 12-07-2014 at 00:01 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2014 at 23:34 ----------

Panowiea idzie jakos sprawdzic walek bez sciagania pokrywy sa jakies sposoby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaz pokrywy 5min roboty-demont gornej oslony rozrzadu ,odpiecie przewodu odny, torx 30tka i odkrecasz sruby pokrywy i w gore-walek na wierzchu masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale sam tego nie zrobie trzeba nowa uszczelke I sylicon a pokrywa byla sciagana 3 tygodnie temu.

---------- Post dopisany at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany at 12:51 ----------

A jak sciagnac pasek osprzetu

---------- Post dopisany at 13:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:51 ----------

Panowie moze ktos sie wypowie czy nic sie nie stanie jak sam sciagne pokrywe i zaloze ta stara uszczelke bez silikonu albo kupi nowa ale zaloze bez sylikonu czy tak mozna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pękła sprężyna ślizgu albo sam ślizg napinacza łańcuszka napędzającego pompę oleju :eusathink:

Osłuchaj silnik w miejscu , gdzie się on znajduję (przód miski olejowej ) :whistling:

Pokrywę wałka rozrządu możesz ściągać i ze sto razy , uszczelka która go uszczelnia powinna to wytrzymać bez grama silikonu :decayed:

A jak nie cieknie przez nią to lepiej jej nie wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze film jeden filmik zrobilem go dzisaij rano po odpaleniu z obciazeniem silnika i bez obciazenie wiec moze cos wiecej powie ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej obstawiam łańcuszek pompy oleju, na zimnym jak oleum gęściejsze to ja nic dziwnego nie słyszę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...