Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Polerowanie felg aluminiowych - jak to się robi ?


street23player

Rekomendowane odpowiedzi

zdjac powlake i nalozyc nowa,bo latanie ubytkow wiecej popsuje,a koncowym efektem i tak bedzie zdarcie powloki koncowej i naprawa,wiec lepiej zrobic to od razu... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się kiedyś za polerkę.

Gdybym wiedział ile trzeba poświęcić na to czasu nigdy bym się za to nie zabierał.

Od razu zapłaciłbym 400zł i miał z głowy.

Co prawda satysfakcja była niemała z tym, że zdążyłem sprzedać auto :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda satysfakcja była niemała z tym, że zdążyłem sprzedać auto

...to jak dlugo to polerowales? :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda satysfakcja była niemała z tym, że zdążyłem sprzedać auto

...to jak dlugo to polerowales? :wink4:

:polew:

A ile sobie zazycza za zdiecie powloki i nalozenie nowej nate ori 15' chodzi o komplet 4sztuk :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda satysfakcja była niemała z tym, że zdążyłem sprzedać auto

...to jak dlugo to polerowales? :wink4:

Zeszło jakieś 2 tygodnie.

Ile godzin już nie pamiętam ale za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha z tym polerowaniem go golego alu to tak myslalem ze na zime to nie jest wskazane bo zaraz bedzie po felgach :) To w takim razie mam pytanie mozna cos zrobic z drobnymi ubytkami w postaci zaczynania odchodzenia farby z felg, mozna czyms samemu zabezpieczyc to albo cos zeby w miare dobrze wygladalo i nie psuło sie dalej???

Ja mam na felgach wżery i w tych miejcach zdarte do białego podkładu. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem z ciekawosci,bo wiem ile mi zeszlo,a wciaz mozna by to zrobic lepiej :wink4:

No baa... ale ile można (lustro było, szukałem zdjęć ale nie mogę znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo daj do lakiernika.

Ja ze swoimi 17" właśnie tak zrobiłem bo wcześniejszy właściciel nie potrafił chyba parkować i kazda fela miała poodzierane ranty :wallbash: dałem najpierw do prostowania kazdą felge (jakbyś nie jeżdził po kilku latach uzytkowania napewno będzie troszke krzywa) koszt prostowania 40zł za sztuke.

Potem dałem do malowania lakiernikowi, sam pojechałem wybrać sobie "baze" wybrałem kolor srebrny z grubym ziarnem, ładnie się mieni w słońcu, za tydzień juz je chyba założe :naughty: koszt malowania 400zł za 4 fele.

Efekt - praktycznie nowa felga :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo daj do lakiernika.

Ja ze swoimi 17" właśnie tak zrobiłem bo wcześniejszy właściciel nie potrafił chyba parkować i kazda fela miała poodzierane ranty :wallbash: dałem najpierw do prostowania kazdą felge (jakbyś nie jeżdził po kilku latach uzytkowania napewno będzie troszke krzywa) koszt prostowania 40zł za sztuke.

Potem dałem do malowania lakiernikowi, sam pojechałem wybrać sobie "baze" wybrałem kolor srebrny z grubym ziarnem, ładnie się mieni w słońcu, za tydzień juz je chyba założe :naughty: koszt malowania 400zł za 4 fele.

Efekt - praktycznie nowa felga :>

Nie muszę prostować bo na takich felgach przywiozłem i cały czas jeżdzą (poza zimą oczywiście). Co do malowania całości to trochę mi szkoda bo ogólnie felgi są w dobrym stanie. Tymbardziej że po malowaniu to nie będzie tak jak były ori kupione :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A udało sie komuś zdjąć logo Audi z tych dekielków, chciał bym wypolerować te logo ale jakoś nie udało mi się to zdjąć

efekt walki z moimi felgami (sposób taki jak opisal sokonhl) tylko ja uzylem farekle - jako paste do polerowania, problem maly mialem z tymi dekielkami w sierodku bo byl na nich dosc mocno poodparzany lakier i aluminium sie przecieralo dlatego musialy isc cale w kolor, zrobienie jednej felgi zajelo mi prawie jeden dzien! felg nie lakierowalem jezdilem na nich w zeszlym roku i teraz i nic sie nie dzieje ale i tak jak zmienie kola na zimowki to je lekko odswierze pasta

61ca792a6ac24a7fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze zdjęciem OOOO ,zdejmij dekielek i z tylu zobaczysz zatrzaski, lekko podegnij i wyjdzie. Ja wyczyscilem ta znaczki pasta bhp taka do rak, i wyszly jak nowki[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 20:23_________________________________________________jak by ktos byl zainteresowany moimi felgami to sa na sprzedaz, wiecej na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Po przeczytaniu x postów już nie wiem wkońcu od czego zacząć i co robić, więc zrobiłem zdjęcia i proszę o poradę.

Mianowicie kupiłem swoje 4 kółka, ale felunek prezentuje się jak na obrazkach :

dsc00013t.th.jpgdsc00014jka.th.jpgdsc00015hia.th.jpgdsc00016qta.th.jpgdsc00017e.th.jpgdsc00018wsl.th.jpg

Jak je doprowadzić do porządku, od czego zacząć, czy robić je na polerke czy nie. Pomocy :P

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Po przeczytaniu x postów już nie wiem wkońcu od czego zacząć i co robić, więc zrobiłem zdjęcia i proszę o poradę.

Mianowicie kupiłem swoje 4 kółka, ale felunek prezentuje się jak na obrazkach :

dsc00013t.th.jpgdsc00014jka.th.jpgdsc00015hia.th.jpgdsc00016qta.th.jpgdsc00017e.th.jpgdsc00018wsl.th.jpg

Jak je doprowadzić do porządku, od czego zacząć, czy robić je na polerke czy nie. Pomocy :P

Dziękuje :)

zacznij od mycia specyfikiem do felg alu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś konkretna nazwa, cena ?

Jest o tym temat na forum :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj środka do mycia felg NIELAKIEROWANYCH! niby niszczy lakier ale jak użyjesz go raz na rok to nic się nie stanie (ja używałem regularnie na poprzednie felgi i przez 2 lata nic się nie stało). Różni się on tym od środka do felg lakierowanych, że ma 100 razy większą petardę. Ten środek zawiera jakiś kwas i usuwa brud niesamowicie! Wszystko nim wyczyścisz zapewniam Cię!

p.s. Poszukałem na allegro i znalazłem środek, który ja używam:

http://allegro.pl/item680935637_plak_forlega_do_czyszczenia_felg_750ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie uwierzycie ale własnie wróciłem z pucowania felg i wszystko zeszło git, ale najśmieszniejsze jest to, ze kupiłem własnie forelge ;d

ALe teraz pytanie co do dekielków - jak je wypucować, papier i rączka ? ALe jakie grubości, woda czy nie, czym potem pomalować ?

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...