Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

I oto tym ostatnim wątkiem zamknijmy temat :) bo jak już zostało wspomniane wcześniej odwiecznie mówi się o FWD, o RWD o, Q itp które to lepsze które nie i przegadamy wszystkie istniejące 1.8T i 3.0 do żadnego konsusu nie dojdziemy. Każdy jeździ tym czym ma, to co lubi czy też nie, ja mam swojego ASN i jestem zadowolonym posiadaczem od 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem jak wyliczyliscie te 25kg roznicy w wadze

Owe liczby pochodzą z oficjalnych danych technicznych, które można znaleźć min. w zeszytach szkoleniowych VAG-a (SSP).

To są wagi podawane że tak powiem "brutto", wraz z osprzętem, bo dla przykładu silnik 2.0 (bez turbo) podają, że waży 129kg a już np. silnik 2.0TFSI ok. 150kg (a więc podobnie jak 1.8T...)

Przypomnę, że 3.0 wraz z osprzętem waży 165kg... stąd te 25kg różnicy :) A po uwzględnieniu min. większych hamulców to różnica na całym aucie wychodzi 30kg (wg. danych producenta).

Logicznie rozumując tak samo wyposażone auto z silnikiem 3.0 będzie w dalszym ciągu o ~30kg cięższe od jego odpowiednika z 1.8T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli modzić,drugi idzie poniekąd na łatwiznę i kupuje ,,gotowy'' produkt.Co do awaryjności to tak samo 1.8T i 3.0 się kasztanią,wiele zależy od dbałości o serwis zarówno teraźniejszego posiadacza a co ważniejsze -poprzednich.Także cieszmy się tym co mamy,czyli A4 i nie konkurujmy ze sobą.

Edytowane przez pietas a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie konkuruje, po prostu ustalane są pewne fakty, które w moim odczuciu są przez niektórych wyolbrzymiane wypowiedziami w stylu: "3.0 jest znacznie cięższy". To właściciele A4 2.0 130KM lub 2.0FSI 150KM (w budzie B7), których silniki (+osprzęt) ważą niecałe 130kg mogliby powiedzieć coś takiego porównując swoje auto z 3.0 lub 4.2 (165 i 195kg) :)

Jedynie z czym można polemizować to o sposobie oddawania mocy i wrażeń z tym związanych, acz obiektywnie patrząc to i tak jest złudne (0-100km/h 3.0 osiąga w 6,9s; 1.8T 190KM w 8,2s), choć nie wątpię w to, że nagłe przypływy ciągu mogą się podobać :) Dopiero - jak wyszło w trakcie dyskusji - dobrze skręcone 1.8T na 220-230KM są w stanie objechać V6. I to jest druga dyskusyjna sprawa - jedni lubią grzebać w aucie i wywalać kasę na ulepszenia, drudzy wolą wykorzystać ten czas w inny sposób a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na ewentualne remonty V6-tki ;)

Co kto lubi :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taki wynik mi chodziło!!!!!3.0(220km) -0-100km/h -6,9s / 1.8T(190km)-8,2s

Edytowane przez pietas a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, mialem 3.0 i jestem szczesliwy ze sie go pozbylem, malo tego ustrojstwa na naszym rynku przez co zakup czesci zamiennych uzywanych jest ciezkie a jak sa to sie cenia, dodatkowo problematyczne sa te silniki, fazatory, pekajace glowice, pekajace tuleje, wydmuchniete uszczelki,przerabialem ten temat i wiem co mowie...

Kupiłeś zajechanego trupa i tak się kończy niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech tak bedzie ze kupilem zajechanego trupa ;D dziwne ze przez rok chodzil jak pszczolka potem sie zaczely dziwne rzeczy dziac ;D

proponuje wpisac 3.0 i pekniete glowice, woda na tlokach, pekniete tuleje ;D niech bedzie ze tyle jest zajechanych trupow

proponuje tez sprawdzic na gdetchu ktore 3.0 wyciagnie 6.9 do 100km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy ścigania się, jazde do odcinki czy wyciąganie vmax mam dawno za sobą za stary jestem na to :wink: nie mam zamiaru się przekomarzać które pojedzie szybciej nie po to kupiłem z premedytacja 3.0+tip i quattro tyle ode mnie :hi:

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi zeby byc zadowolony z wozu i najwazniejsze ze to audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje tez sprawdzic na gdetchu ktore 3.0 wyciagnie 6.9 do 100km/h ;)

Echh ludzie, ludzie... zajechanych 3.0 jeździ pewnie sporo, lecz myślę, że jeszcze więcej na ulicach spotkać można zaniedbanych 1.8T, z choćby samego faktu, że to popularniejszy silnik... które też nie są w stanie z tego powodu osiągnąć katalogowych wartości :P

Ale żeby nie było, że dyskusja co lepsze (w osiągach) opiera się wyłącznie na gdybaniu, proszę:

http://www.zeperfs.com/en/match37-4381-1083-2183-43.htm

Measures (at real speed) from car magazines : Action Auto Moto, Le Moniteur Automobile, Echappement, Sport Auto, Auto Motor & Sport, AutoCar, Revue Automobile Suisse, Road & Track, Autopista, Car & Driver, Estimated data ZePerfs & performance claimed

Graph Legend :

  • Specs yellow bars proportional to the value
  • Performance colors bars :

    - grey used only to ajust the graph between each vehicles,

    - red indicate the worst values,

    - yellow indicate the medium value,

    - green indicate the best values

W tym pojedynku 3.0 nie miało łatwo, bo napędzał 4 koła, a nie 2 jak 1.8T 180KM i 240KM ABT... dla zobrazowania jak napęd 4x4 wpływa na osiągi porównajcie sobie dwa pierwsze 1.8T o mocy 150KM. Myślę też, że różnica w generacji (1.8T B5 vs 3.0 B6) nie ma większego znaczenia, oprócz innych seryjnych mocy. Zastanawiam się jednak skąd takie rozbieżności w mierzonych wartościach dla silnika 3.0... podejrzewam, że poszczególnym redakcjom wychodziły różne wyniki bo może nie wszystkie zadeklarowały czy to wersja manual czy Tip... (8,7s do "setki" charakteryzuje właśnie skrzynię Tiptronic...) a powyższa strona wrzuciła to wszystko do jednego worka - "3.0 Quattro". Ja wychodzę z założenia, że jeśli pomiar nie był zakłócony czynnikami zewnętrznymi to przyjmuje się najlepszą wartość, tak jak sportowcom na zawodach lekkoatletycznych ;)

i o to chodzi zeby byc zadowolony z wozu i najwazniejsze ze to audi :)

Zajeżdża mi to fanatyzmem... więcej obiektywizmu :P;) Gdybym miał teraz wybierać dla siebie auto z tamtych lat produkcji, to mocno zastanowiłbym się nad BMW E46 330Xi (4x4) - jakby nie patrzeć osiągi ma lepsze a spalanie ponoć niższe (z tego co pamiętam tak o ok. 1-1.5l/100km). I choć nie jest to dla mnie jakimś priorytetem (bo bardziej podoba mi się A4 jako całokształt) to bądź co bądź te cyferki działają na zmysły :D

http://www.zeperfs.com/en/match95-43.htm

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-drive w E46 ma stały napęd na 4 koła czy dołączany?

Za wikipedią:

"Centralnym elementem układu xDrive jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe. Przy dobrej przyczepności pojazdu 60 procent siły napędowej trafia do osi tylnej, a 40 procent do przedniej. Dzięki połączeniu z DSC (odpowiednik ESP) system zapobiega ewentualnemu poślizgowi i reaguje w czasie krótszym niż 100 milisekund."

Wydaje mi się, że przednia oś jest stale napędzana... choć ta zwłoka w działaniu (przy zmianie rozdziału sił) sugeruje, że nie jest to czysto mechaniczne rozwiązanie jak Torsen.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wydaje mi się, że przednia oś jest stale napędzana... choć ta zwłoka w działaniu (przy zmianie rozdziału sił) sugeruje, że nie jest to czysto mechaniczne rozwiązanie jak Torsen.

O widzisz i tu napęd audi jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei beemki są lepiej wyważone... xDrive to takie kompromisowe rozwiązanie pomiędzy frajdą z jazdy autem tylnonapędowym a asekuracyjnym quattro :)

Dla niektórych to rozwiązanie i tak nijakie :P

Ale to nie o BMW w tym wątku mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy w 99r kupiłem golfa vr6 to stwierdziłem że już raczej sie nie przesiąde na R4.Od tamtego momentu przewineło sie kilka autek i wszystkie były v-ki, więc ja wybieram dla dzwięku.2 lata temu szukając audika żadne 1,8 nawet mi przez myśl nie przechodziło.Jednych kręci dzwięk vki i zrobia wszystko by latać własnie v-ką. Ja tam jestem zadowolony z użytkowania swojego ASN choć rakieta to one nie jest :wink: .I takie speku;lacje który jest lepszy są bez sensu , bo dla jednego jest dobre 1.8t a dla drugiego 3,0 a inny będzie zachwalał pande jaka ona jest super :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...