Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

No tak czujnik wałka tak jak pisałem. Nie był podpięty.a auto chodziło bez zmian.

Co do otwory z tyłu silnika to go sprawdzałem i owszem jest ze znakiem. Masakra :facepalm: Nie mam teraz klucza żeby wałem zakręcić bo dostęp jest utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie się zgadza. Tylko , że na obudowie kosza sprzęgłowego nie ma żadnego znaku. Na kole zamachowym pokazuje się 0 czyli pewnie GMP i nie wiem jak dokładnie to ustawić. Staję na krawędzi zaznaczonej żółta kreską (widać na zdjęciu) i 0 się z nią pokrywa. Innej opcji nie widzę


Jeszcze zauważyłem wyciek oleju. Uszczelkę pokrywy już wymieniałem i było extra. Teraz widzę świeży olej na misce ale leci z góry. Wygląda na to , że oring chłodniczki oleju jest walnięty. Nad filtrem oleju już jest sucho.

Korci mnie żeby drugi raz zwalić kolektor. Wtedy nie zajrzałem do odmy która jest pod. Jeśli jest nieszczelna albo zapchana to kicha. Ogólnie jeśli ktoś ma wibracje itp powinien od tej odmy zacząć. Czasami jest jak nowa a czasem rozłazi się w rękach. Też powinieneś to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu sprawdź czy masz ten zaworek w rurze przed przepustnicą co pisałem w innym temacie, a co z g28?


odme wyjmowałem nie dawno i robiłem testy ciśnieniowe, była szczelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tego g28. Jutro wywalę kolektor i będę miał lepsze dojście. W którym dokładnie miejscu jest ten zaworek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy w moim przypadku przy takich objawach winna była pompa paliwa, po wymianie zupełnie inne auto i dużo zywszy silnik. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś jeszcze objawy? Przed wymianą auto ciągnęło do końca obrotów? Sprawdzałeś w jakiś sposób ciśnienie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak są jakieś postępy? Próbowałem pożyczyć sprawną pompę paliwa, ale nikt chętny do pożyczki nie jest, a nowej/używanej nie będę kupował. Niby ciśnienie jest jakieś. Dobrze by było czymś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przed wymiana auto ciagnelo ale było troszkę zmulone ,wypadaly zaplony ,były bledy spalania stukowego,wymienilem wszystko co możliwe i na końcu pompa paliwa została ,kupiłem nowa i wszystkie usterki zniknely i jak już z pol roku zero błedów .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem drugi raz kolektor i dobrałem się do odmy. Jest jak nowa. Elastyczna i szczelna. W środku zero osadu. Na darmo robota. G28 jakoś nie mogę zlokalizować.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona, filtry, rozrząd, świece i NIC już mam dość tego auta. Też miałem brudne wtryski, ale ciśnienie w normie. Tyle kasy poszło w piz*u i nic. Dalej drga. Cholera jasna jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jesteśmy w podobnej sytuacji. Dzisiaj testowałem swoją pompę i daje jak głupia. Według tabelki z sam naprawiam jest z zapasem. Przy 12.8v na aku sika z powrotu jak z węża strażackiego. U mnie też na bank nie jest to pompa. Też wysiadam powoli. Rozrząd 100% sprawdzony? Może faktycznie tylko podmiana ECU została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ten sam problem co wy i czekam na wizytę u elektronika i powiem wam że już dwóch znawców postawiło u mnie na sterownik


dam znać jak ogarnę to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...